Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kedves válaszadók, az alábbi...

Kedves válaszadók, az alábbi érték szerint ez kezdődő inzulinrezisztencia, vagy ez már kialakult IR?

Figyelt kérdés

éhgy-i vérc: 5.64 mmol/l

60 vérc: 6.32 mmol/l

120 vérc: 5.41 mmol/l


éhgy-i inzulin: 11.9 mIU/l

inzulin 60: 179.8 mIU/l

inzulin 120: 103.5 mIU/l


sztk-ás diabetológus szerint ez kezdődő inz.rezisztencia, ezért gyógyszert nem írt ki. Diétát és mozgást javasolt, amivel egyetértek, de félek, hogy ez nem kezdődő, hanem kialakult ir. Mi a véleményetek?

Mensmentis-be november elejére kaptam időpontot, az még elég sokára van..


2013. okt. 10. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló eredményekkel nekem is kezdődő IR-t mondtak (igaz, nekem azért nem volt ennyire elszállva az inzulinom). Az elején a diétával gondjaim voltak (nagyon vékony vagyok, és az előírt 160CH diétától csak tovább fogytam, ezért fel kellett emelni 220-ra, így tartom a súlyom), de most már szépen kezd beállni, csak akkor vannak tüneteim, amikor nem tartom be annyira az étkezést, ezért a túllőtt inzulin nagyon leviszi a cukrom. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy akkor is elérhető javulás, ha nem kell a gyógyszer :) De a magándoki majd megmondja (szerintem tuti ki fogja írni), az az 1 hónap már gyorsan elszalad, addig is kezd el az életmódváltást!
2013. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Az a bajom, hogy 2 hét múlva fagyasztott lombik beültetésem lenne és nem tudom hogy emiatt halasztanom kellene a beültetést, vagy sem.
2013. okt. 10. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
A MensMentisnél, ha jól emlékszem, van ilyen emailes kérdezz-felelek. Lehet, hogy írnod kéne nekik, hogy ebben a helyzetben mit tanácsolnak, ha már úgyis mész novemberben!
2013. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez már igen súlyos ir, már az éhgyomrid is igen magas, de a terheltek meg nagyon durvák én így tuti nem rakatnám vissza őket.
2013. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az inzulinod nagyon el van szállva, és magas az éhgyomri cukrod is.

Erre nemcsak diétát, de szerintem magasabb dózisú gyógyszert is fogsz kapni.

Szerintem legalább 3 hónap gyógyszer és diéta, csak utána kellene a beültetés.


Sok sikert!

2013. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Tegnap sikerült bejutnom egy endokrinológushoz, Adimet metformin tablettát írt fel és napi 3x1 szedését rendelte el. Lombikot 2-3 hónapra javasolta elhalasztani, de kérte hogy ezt a lombikos dokimmal is vitassam meg (egyébként ismerik egymást). Mélységesen fel volt háborodva az sztk-ás doki dignoziás miszerint ez egy kezdődő IR. Novemberben ettől függetlenül megyek a Mensmentisbe..
2013. okt. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!