Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS és IR. Ez mitől van?...

PCOS és IR. Ez mitől van? Tényleg nem gyógyítható.3-as kezeléstől jobb lesz az eredményem? Annyira h terhes legyek? És utána is kell szedni a gyógyszert ill. diétáznom és tornáznom. Sajnos nem értem és nem tudok róla sok mindent.

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

hát nagyon sok mindentől lehet... Nem gyógyítható, de a 3-as kezeléssel kordában tartható (tünetmentesség)

Nagyon sokan lesznek terhesek persze, nekem 10 hónap kezelés után sikerült teherbe esnem, ne add fel :)

És igen, utána már mindig tartani kell a diétát, és a mozgást, a gyógyszert épp most nem szedem, mert babát várok, de utána újra visszakapom szerintem.


Keress egy jó dietetikust, sokat segít!

[link]


és a facebook-on is van egy nagyon jó csoport.

2013. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok!És így hogy terhes vagy nem kockázatosabb?Diétáznod kell most is?Befolyásolja a terhességet vagy a szülést?
2013. okt. 16. 19:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Számok is változnak a 3-as kezelés hatására?Mármint a vérvételes számok?Neked mennyi volt a 120perces inzulinod?Nekem 110...
2013. okt. 16. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
A kezelés célja az, hogy javuljanak az eredmények. Optimális esetben 3-4 hónap után már megindul a javulás. Ennyi idő után javasolt egy kontroll vizsgálat is.
2013. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem diétáztam és nem tornáztam,(kellett volna), csak a gyógyszert szedtem és 3hónapon belül terhes maradtam. Ne add fel, jön majd a baba. Előtte két évet vártunk a babára csak az előző dokim nem ismerte fel a PCOS-t és az IR-t, és elrepült két évem, a másik dokim rögtön észrevette és jött is a baba. Már két éves :)
2013. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hormonértékék vagy az inzulinértékek változnak?Ha nem gyógyítható ez a betegség akkor hogy megy le a szám? Krumplit miért nem lehet enni?Azt hittem az keményítő. Nekünk beültetés lesz mindenképpen a párom miatt.
2013. okt. 17. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress egy jo dietetikust, sokat fog segíteni! :) a krumpliban nagyon sok a szénhidrát, azért tilos. Nem keményito értéket nézünk, hanem 100 g-ra vonatkoztatott szénhidráterteket. Ezt a neten is sok helyen meg lehet találni, de a dietetikus nagyon kellene neked!


Az értékek azért javulnak, mert az inzulin es a cukor a szénhidrátoktol ingadozik, es nem eszünk, csak "jo" ch-kat, meg lassú felszivodasuakat. Azért mondjak, hogy nem gyogythato, mert a diéta es a mozgás (esetenként a gyógyszer) hatására kordában tartható.


En például teherbe tudtam esni, de folyton elveteltem, amíg nem álltak be az értékek. Nekünk is lombikjaink voltak egyébként.

2013. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nem gyógyítható, azt jelenti, hogy hiába szedsz be bármi gyógyszert, vagy csinálsz akármit, nem jössz tőle helyre véglegesen. Ez egy állapot, amivel együtt kell élni. Ellenben ahogy írtad is, kezelhető, vagyis az értékek javulhatnak. Ehhez megfelelő mennyiségű szénhidrátot kell bevinni és megfelelő elosztásban. Reggelire pl. nem lehet gyors felszívódású CH-t enni. Fontos a sport is, mert javítja az inzulinérzékenységet, és szükséges lehet még gyógyszer szedése is.
2013. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!