Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nőgyógyász 8-10-12 hetes...

Nőgyógyász 8-10-12 hetes terhességet UH NÉLKÜL egyszerű szűrővizsgálattal ill. méhnyakrákszűréssel, tapintásból észlelni képes?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Vagy is azt tudja megállapítani, hogy nem volt mensid(mert megkérdez téged), és a méhszáj zárt. 12 hetesen meg már a méh is eléggé nagy, azt is érzékeli. régen nem volt UH és még is megtudták állapítani a terhességet.

2013. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kíváncsi voltam. Mi a helyzet ha valakinek alapból "nagy méh" van írva a kórlapjára??
2013. okt. 17. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél 8 hetes voltam mikor először mentem és így,manuálisan állapította meg a doki a terhességet.

Amúgy anyum mikor terhes volt még nem volt UH és akkor is meg tudták állapítani:)

2013. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. okt. 17. 17:30
 5/8 Manka68 ***** válasza:
42%

Szia!

Ultrahang nélkül tapintással egy határozott "talán"-t tud mondani. A megnagyobbodott méh és a vérzés kimaradása a terhességi gyanújelek közé tartozik, de nem a biztos jelek közé. De egészséges, nemi életet élő fiatal nőnél ez a legelső, amire a doki gondol, és csak akkor feltételeznek más okot, ha a terhességet ultrahanggal, vérvétellel kizárták.

Ha a kérdést azért tetted fel, mert kimaradt a mensesed, és abban bízol, hogy a doki a rákszűrésen gratulál neked a babához, akkor sajnos el kell hogy keserítselek, ultrahang vagy vérvétel nélkül nem mondhat biztosat.

Egyébként teszteltél már?

2013. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltam, aztán ultrahangon is, tele van mindkét petefészkem cisztákkal.:S
2013. okt. 19. 12:48
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Sajnálom. :-(

Ha esetleg a doki nem mondta volna : endokrinológushoz lenne célszerű fordulni, aki vérvételre küld (pajzsmirigy hormonok, terheléses cukor + inzulin), hogy megállapítsák, inzulin rezisztencia okozza-e a cisztákat. Általában igen.

A jó hír viszont az, hogy ez a betegség metforminnal, mozgással, diétával jól kezelhető, és ha más gond nincs, akkor idővel jöhet a spontán baba. :-)

2013. okt. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Amúgy elég jó kis dokim van, kapásból küldött hormonvizsgálatra és erre a cukros dologra is, bár az utóbbira majd csak novemberben kerül sor, viszont a hormon vizsgálat eredményét már jövőhéten megtudom :)
2013. okt. 25. 05:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!