Győrben hol érdemes PCOS -oknak vásárolni? Teljes kiörlésű liszt az jó? És cukorba mit ajánlanátok? Jön a karácsony. és hát a sütik. Ehetünk pl. mákos kalácsot?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy ilyenkor annyi szénhidrátot ehetsz, mint egy paleós, vagyis kb. semennyit.

A tk. liszt sem jó.

Nekem is gondok vannak az inzulinháztartásommal, úgyhogy cukrot már én sem eszem. Volt már itthon xilit, most az eritritet próbáltam ki. Ízre kevésbé édes, mint a xilit és ban egy kis torkot kaparó utóérzése, nem vészes egyáltalán. Árban kb. hasonló, az eritrit nulla kalóriás, a xilit meg finomabb. :-) Azért a cukor-érzést ne várd, semmi nincs, ami hozzá foghatóan édes. Használhatsz még steviát, de én azt nem próbáltam. A xilit és az eritrit állagban jó cukorpótlásra, ugyanúgy fel lehet verni a tojást. Folyt. köv.

2013. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Újra 1-es vagyok. Karácsonyra mivel készülök? Csinálni fogok házi raffaellót, abba nem kell liszt, a cukrot majd helyettesítem. Aztán csinálok majd még tiramisut kókuszlisztes piskótából. Annyi a helyzeti előmyöm a paleósokhoz képest, hogy én eszem tejtermékeket is. Úgyhogy liszt nélküli süteményeket próbálok keresni majd. Kellene 'linzer'-recept. Amit még elgondoltam: liszt nélküli csokitorta, aljnélküli túrós, vagy valami jó ragacsos gyümölcskenyér, magliszttel. Paleo blogok jó ihletek lehetnek, akár angolul is. Pocakpanna, Alexandragasztroblogja, mindkettő a blogspoton...

Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: ha pcos lennék, nekem nem férne bele a mákos kalács. Persze ünnepeken bűnözhet az ember, de utána rosszabb visszaszokni. Ezt neked kell eldöntened.

Hajrá! :-)

2013. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De, szénhidrátot enni kell, annyit, amennyi a diétaban meg van hatarozva, olyan bontásban (reggeli, tízórai,ebéd, uzsonna, vacsi), ahogy a dietetikus előírja. Tartva a gyors-lassú szénhidrát aranyat. A teljes kiőrlésű Liszt jo, mert lassú felszivodasu, de jo meg a graham es a durumliszt is.


Mákos kalácsot lehet a fenti lisztekbol elkészítve, es számolva a mák szénhidrát tartalmat. Minden édességet meg lehet csinálni es enni, csak figyelni kell az alapanyagokra es a mennyiségre :)


Cukor helyett en nyírfacukrot vagy eritritet használok.

Sajnos nem vagyok győri, ebben nem tudom segíteni, en például a neten szoktam rendelni

2013. okt. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van, kell szénhidrátot is enni, a diétának megfelelően.

Sajnos azt nem tudom h lehet győrben vásárolni, ez engem is érdekelne.

2013. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom pco-nál is IR-es étkezés kell!Ahogy előttem már írták kell a CH,de be kell tartani az előírt mennyiségeket!Én már évek óta csinálok IR-es étkezésnek megfelelően pl mákos beiglit.Sokkal finomabb és gyorsabb elkészíteni mint a hagyományosat és kinézetre és ízre pedig ugyanolyan finom!
2013. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Még nem tudom a ch arányomat mert majd most megyek orvoshoz de az inzulinértékem és a hormonjaim alapján egyértelmű.Akkor a mák nem tiltott? Mert az egyik kedvencem.Persze a nekünk való cukorral.A teljes kiörlésű tészta jó?Mármint azt ehetünk?Vagy ti milyen tésztát esztek?
2013. okt. 23. 13:48
 7/13 A kérdező kommentje:
5-től kérdezném hogy csinálja a mákos kalácsot?
2013. okt. 26. 07:53
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok:Mákos beiglit csinálok,nem kalácsot.Ha az is érdekel holnap leírom a receptet.
2013. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
azt megköszönném :-)
2013. okt. 27. 16:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy rúd bejgli:(értelem szerűen lehet növelni az adagot):Tészta:200 g teljes kiörlésű tönköly búzaliszt,1/4 kiskanál szódabikarbóna,40 g hidegen sajtolt olaj,100 g víz,és bármilyen édesítő amit te használsz.Én stívia szirupot használtam ebbe,pici búzacsíra(ezt a kinyújtott tésztára kell szétteríteni hogy a töltelék ne áztassa el!)

Töltelék:100 g mák,2 db alma lereszelve,citromhéj(elhagyható),édesítő(én itt is stíviát használtam).

[link]

2013. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!