Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok segítségét szeretné...

Lombikosok segítségét szeretném kérni! Kell-e félni a lombiktól, esetleges túlstimulálás, vagy leszívás veszélyei miatt?

Figyelt kérdés
Biztatást várok, mert a jövő hónapban lesz, és egy kicsit félek tőle.
2013. okt. 25. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nalunk porfogo lett 3nap után! De minden gyermek más! Az en kislanyom is 4eves!
2013. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, porfogó?
2013. okt. 25. 13:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezeknek kicsi a kockàzata, de van. Ën majdnem belehaltam, mert a doki le se szart.
2013. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
gyakoribb probléma a túl stimulálás. Sokszor nem az orvoson mulik viszont az igen hogyha bekövetkezik akkor hogyan kezeli aa dolgot. Próbálj minél pozitívabban hozzáállni azért általában minden rendben van ilyen fronton. Azért nem olyan ygakoriak ezek aa problémák. Én leszivásnál még nem is hallottam semmi rém sztorit sem. Sokan még altatást sem kérnek hozzá. Bár ök szerintem fakírok. csak ök avval amygarázzák hogy állitólag akkor nagyobb az esély a több leszivásra vagy valami ilyesmi.
2013. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, meghulyult a telom egy teljesen más jellegű kérdésre írtam ezt a választ! Ne haragudj!
2013. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Én is nagyon féltem a lombiktól, az első áprilisban volt. Elsőre nem mert a doki több hormont adni, csak 5 petesejtem lett, ebből egy maradt ami osztódott, azt kaptam vissza. A leszívásnál azért altatnak, mert így több petesejtet tudnak nyerni, bátrabban bök a hátsó részekbe is..

A második júliusban volt, itt már 16 petesejtem lett, ebből 14-et szívott le. Nagyon szurkáltam utána..elég szarul voltam, de rengeteget ittam, toltam magamba a fehérjét, és jobb lett. sikeres volt, megtapadt egy babóca:). Társaim közül volt olyan, aki hányt a leszívás után, megtelt vízzel, mennie kellett vissza, hogy leszívják a folyadékot. Ez is benne van a pakliba, nem egy leányálom ez az egész, testileg, lelkileg megviseli az embert...

Szurkolok, hogy sikerüljön.

2013. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A túlstimulálás 1-2%-ban fordul elő, de figyelnek az orvosok, eleinte kisebb dózissal kezdik az injekciót, és a folyamatos ultrahangos ellenőrzés mellett emelnek, ha úgy látják, hogy mehet.

Azt látják közben is, hogy ha nagyon sok petesejt érik, akkor szokott gond lenni, és ez baj is, mert ha túlstimulálnak, nem kaphatod vissza a megtermékenyített petécskéket.

Leszívást a legtöbb helyen altatásban csinálják, lehetne anélkül is, de azt annak érdemes, akinek 1-2 tüszője van, mert ha többet kell szúrni, az már fájna. Utána pihenés, sokat kell inni.

Amúgy is, ha visszakapod őket, sokat kell inni és rengeteg fehérjét enni, egyrészt a túlstimuláció ellen, másrészt hogy megtapadjanak. Ez napi 3-4 liter vizet jelent, eleinte nehéz, de aztán meg lehet szokni.

Pozitív hozzáállás, az nagyon sokat számít, az biztos. És ne félj, lebegjen mindig a cél a szemed előtt. Drukkolok.

2013. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

5 lombikon vagyok túl, ebből 1 hiperstimu lett, pedig nem kaptam több hormont mint előtte. Csupán nem tudtam eleget inni, mert bementem dolgozni 2 nappal a leszívás után.

Szóval magamnak köszönhetem az egészet, ha otthon maradtam volna, és szigorúan betartom a doki utasításait, ez nem fordult volna elő. Én nem éreztem magam életveszélyben, és inkább csak a nagyon kellemetlen kategóriába sorolnám a dolgot.

De ki lehet védeni, ha elég folyadékot iszol leszívás után, sok fehérjét eszel és pihensz, nem lesz baj. :-)

Az altatás nem mélyaltatás, amint vége a leszívásnak (kb 20 perc), rögtön felébresztenek, ha szükséges adnak infúziót, fájdalomcsillapítót. Én Kaális voltam, sosem tapasztaltam az altatásból eredően semmi problémát, és a többiek sem panaszkodtak ilyesmire (egy közös nappaliszerű helyiségben van mindenki, míg fel nem kelhet, először át egy kényelmes tv fotelba, majd később szépen haza lehet menni kísérővel).

Szóval nem kell félni, nem olyan nagy dolog az. :-)

Oda bármikor visszamennék, abszolut biztonságban éreztem magam, de a mandulaműtétemet halogatom már két éve, attól sokkal jobban félek!!

2013. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!

Nekem van már gyerekem, de nagyon szeretnék a páromtól, mert közös még nem sikerült.

Sokat olvastam a lombikkal kapcsolatban, az itteni nőgyógyász riogatott, először a lombik hormonkezelés okozta későbbi következményekkel, mert szerinte sokaknak mellrákot okozott, aztán a következő alkalommal pedig a túlstimulálással riogatott. :(

De nagyon szeretnék babát a Kaáliban azt mondták, amerikában még van aki 10 kezelést is bevállal.

Úgy gondolom a koromnál fogva, ez az utolsó esélyem...

2013. okt. 25. 21:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Manka neked sikerült? Első baba lenne? Mennyi idős vagy?
2013. okt. 25. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!