Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Szerintetek van...

Lombikosok! Szerintetek van valami jelentősége, hogy melyik évszakban van a beültetés?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy pl. ősszel a szervezet is felkészül a "téli nyugalomra", vagy tavasszal már jelentkeznek a hiányállapotok. Az évszakok változása a hormonháztartásra is befolyással van, stb.


Konkrétan: szeretnék olyan megerősítő példákat hallani, akiknek őszi-téli időszakban sikerült a lombik. :)

Köszönöm!



2013. okt. 27. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagyok élő példa, nem is tudok, de szeretném elmondani, hogy mennyire egyetértek az elgondolásoddal. Szerintem sikeresebb lehet egy tavaszi, nyári beültetés amikor az ember nincs depis hangulatba mert folyton esik az eső, mert köd és sötétség van mindenhol. Tavasszal jó illatok vannak, minden csodálatos színekben pompázik, meg jelennek az első friss édes gyümölcsök, kellemes meleget nyújt a napsütés, és mindent olyan szépnek lát az ember.
2013. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos példát én sem tudok mondani neked, de ha ebből indulunk ki akkor ez is egyénfüggő, mert pl. a nyári 38 fokos meleg sem a legjobb. Én pl. nagyon szeretem a téli jó hideg napsütéses időket. Engem az is boldoggá tesz. Meg a hóesés is. Amúgy nekem a nyári lombik nem sikerült.
2013. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
szerintem túl sok köze nincs hozzá, legalábbis nálam nem volt, vagy nem vettem észre. Az első lombikom nyáron volt, nem sikerült. A második télen, az meg igen :)
2013. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szeptemberben sikerült az első. A második nyáron volt, az nem jött össze. Aztán Novemberben sikerült a tesó.
2013. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem a nyári - és szám szerint a - 4. lombik lett sikeres, az ősziek nem sikerültek:(. Most a tesóért megyünk. Az első tesós próbálkozás nem sikerült október elején...télen megyünk a fagyibabákért.


(Első fagyibabás beülti lesz, január környékén. Nem tudom, mire számíthatok, mit tehetek még az ügyért. Hormonok rendben, azoospermia miatt kell a lombik...)


Mindenkinek sok sikert kívánok!

Köszönöm a válaszokat. Írjatok még! :)

2013. okt. 27. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindig azt mondta a doki hogy tavasszal sikerül a legtöbb és nyáron a legkevesebb lombik.Illetve sikeresnek mondta még az októbert.Ennek ellenére nekem volt már márciusban,májusban,augusztusban,szeptemberben,október,decemberben is.Egyik sem sikerült.Ki kéne próbálnom a többi hónapot is hátha:(Elvileg a következő január-február lesz....
2013. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: Inkább helyesbítenék és nem is az évszakokat mondanám meghatározónak ha nem azt, hogy az ember milyen állapotban van, és ezt nagyon befolyásolja az időjárás is, szerintem. Aki a meleget a nyarat szereti, és akkor érzi magát tele energiával annak sikeres lehet a nyári beültetés. Aki inkább sz őszi időt kedveli, a mese szép színes fákat, a kicsit latyakosabb időt annak pedig akkor lehet picit nagyobb a sikere. Rengeteg dologtól függ, hogy sikeres lesz e a beültetés nyilván az időjárás csak egy minimális tényező, de szerintem azért fontos lehet. Az is eszembe jutott, hogy télen a szervezetnek sok bacit kell legyőznie ezért nincs már arra energiája, hogy egy babát is gőzerőkkel támogasson, de ez is csak egy feltételezés, és persze nem mindenkire igaz. Mondjuk az is igaz, hogy tavasszal és nyáról jól beraktározott a szervezet sok vitamint meg mindent és ezért ősszel egy feltöltött szervezett alkalmasabb lehet a beültetésre. De ezek csak apró részletek, ettől még bármelyik hónap lehet sikeres.
2013. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első lombik sikerült, márciusi volt. Lehet valami a feltételezésben...
2013. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer a Czeizel dr.-tól hallottam (tv), hogy az őszi kismamáknak nagyobb százalékban marad meg a terhességük (nyilván koraterhességről van szó), szóval ennek alapján ugyanez vonatkozhat a lombikra is.

Én nagyon szeretném ha nekünk ősszel elindulna, de igazából lutri (a férjem miatt, még gócot kutatunk), lehet hogy télen lesz, lehet hogy csak tavasszal.

Szerintem ezzel ne törődj, szedd a D3 vitamint, sok gyümi, zöldség, kismamavitamin, folsav, néha szoli hogy kapj egy kis fény terápiát, menj fodrászhoz, és várd nagyon a tesót a pocidba! Kit érdekelnek az évszakok; sajnos a lombiknál nagyon igaz hogy minden úgy van, viszont semmi sem biztos.......... Sok sikert kívánok neked, és kitartást! :-)

2013. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!