Hsg segithet? A Hsg-alatt átjárhatóvá tudja tenni a doki a petevezetéket? Valoban az a hatásos ha fáj, hiszen lehet ezért nem jártunk eddig sikerrel?

Figyelt kérdés
Szeretnélek titeket megkérdezni,olvastam válaszokat de (lehet csak a mostani összezavartságom miatt) nem értem teljesen.Akkor ez nem "csak" egy röntgenes vizsgálat,hanem ha csak kisebb tapadás van,akkor tudnak is segiteni a kontrasztanyaggal (mint egy átmosás?)? Lehet olyan sikeres egy HSG,hogy ha ez volt a gond akkor már utána nemsokára teherbe is eshetek?Köszönöm a válaszokat :)
2013. nov. 8. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem volt átjárható, nagy nyomás hatására sem. Végül laparoszkopiaval műtöttek, mert nekem nagyon le volt tapadva.


Kapsz egy katetert, azon nyomják át a kontrasztanyagot, es rontgennel nézik, hogy átmegy-e vagy sem a vezetékeken keresztül. Jo eséllyel, ha le van tapadva, feloldható, es akkor igen, sikerül a baba, ha csak ez a gond. Nem mondom, hogy nem faj, de olyan, mint egy erős menstruacios görcs.

De ha átjárható, akkor elvileg nem olyan rossz :)

2013. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) Lehet bután hangzik,de remélem fájni fog.Mert akkor kiderülne,hogy az volt a gond :) Akkor reménykedhetünk is utána?És mennyi időre érdemes utána akciózni?
2013. nov. 8. 17:38
 3/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem a fájdalom a lényeg, nekem nem csak az a része fájt, amikor megnyitották az elzáródást, hanem előtte is a többi. Az erősebb nyomástól csak egy-két másodpercig fájt, az kibírható volt. Ha mész, vigyél görcsoldót, és rögtön utána vedd be, ne várd meg míg felerősödik a fájdalom. És kísérővel menj mindenképpen.

Ciklus első felében csinálják, van amelyik doki azt mondja, várjátok meg a következő ciklust, az enyém szerint még abban is lehet. :-)

2013. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia.Én is voltam hsg-én,nekünk sem nagyon jött össze a baba.Emlékszek,hogy 2010 március elején voltam,reggel 8 ra mentem,az egész hsg 5 percig tartott,egy minimális görcs van,de nem vészes.És még abban a hóban megfogant.Szóval nekünk segített a hsg. Sok szerencsét.
2013. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) Puszi nektek,majd megirom kedden :)
2013. nov. 9. 09:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellemetlen, még akkor is, ha átjárhatóak a vezetékeid.

Nekem az egyik átjárható volt, a másik nem. Van, akinek meg tudják nyitni, ha kicsi a letapadás.

2013. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves Lysa:)! Majd írd meg, légyszi, milyen volt ez a vizsgálat neked! Nekem ebben a ciklosban kell mennem, ha megjön, utána a 12. napig. A mostani ciklusom 16. napján már nem csinálta meg a doki.Köszi előre is! Amúgy nagyon félek tőle:)
2013. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolso, egyveleg kellemetlen vizsgalat, de inkabb csak kellemetlen, mint faj. Amikor felteszik a szondat, az okoz enyhe gorcsot, olyan, mint a menstruacios gorcs, de talan fel percig tart. Es meg az kellemetlen, amikor benyomjak a kontraszt anyagot, akkor forrosagot es feszitest erzel a hasadban.

Betetet kell vinni, mert visszafolyik az anyag egy resze. Utana kb.masfel ora fekves es hazaengednek.

2013. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem egyveleg, hanem egy eleg, de telorol bena vagyok. :)
2013. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly ősszel 6 év meddőség után voltam HSG-n. A 3 hónapos kislányom most ébredezik. :-) Nekem nagyon fájt, a jobb vezető teljesen elzáródott, a bal 90%-ban, fonál tágasságú rés látható rajta. Val.szeg átszakították az elzáródást, mert a 2. ciklusban teherbe estem. Az elsőben még nem próbálkozhattunk. Nekem a 8.napon csinálták.
2013. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!