Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikra mennyi időt kell várni?

Lombikra mennyi időt kell várni?

Figyelt kérdés
1 év múlva lesz műtétem endometriózis miatt és az orvos azt ajánlotta, hogy csak a műtét után jelentkezzünk be.
2013. nov. 22. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
1 év múlva?
2013. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért 1 év múlva?

A TB-sre sokat kell várni, magánra nem, azt azonnal kezdik.

2013. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyen hosszú a várólista sajnos.
2013. nov. 22. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe kerenék egy olyan helyet ahol nem kell ennyit várni és mielőbb elmennék meddőségibe, hogy műtét után egyből kezdhessetek, mielőtt visszanő.
2013. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem a legsúlyosabb fokú endóm van. Egyszer már műtöttek, de akkor nem is nagyon vizsgáltak ki. Nem akarok megint ebbe a hibába esni.
2013. nov. 22. 23:26
 6/9 Manka68 ***** válasza:

Ha nagyon súlyos, pláne ne várj egy évig, csak van olyan hely, ahova hamarabb bejutsz. A lombikhoz is van várólista, ott is hónapok telhetnek el. Ráadásul az endometriózis miatt lehet hogy egy ideig le kell állítani a hormonjaidat, ami azon túl, hogy kellemetlen, még hosszabbá teszi a várakozási időt. Ezt azért szokták csinálni, hogy az esetleg bent maradt endometrium szigetek is eltűnjenek, utána viszont nagyon gyorsan kellene teherbe esni, mielőtt megint kiújul. A lombik kezelés (hormonstimu) pedig nagyon rásegít az endometriózisra. :-(

Én úgy csinálnám, hogy bejelentkeznék egy meddőségi központba, elmondanám mi a helyzet, mert így lenne rá esély, hogy amint túl vagy a műtéten és az esetleges kezelésen, azonnal elkezdhessék a lombikot. Valószínűleg a meddőségi kérni fog még egy pár vizsgálatot, a várakozási idő alatt azokat is meg tudod így csináltatni.

Ha csak akkor mész a meddőségibe, ha már túl vagy a műtéten, lehet hogy még egy évet is kell várni, hogy sorra kerülj. :-(

2013. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem nem műtötték az endomat, pedig a pal petefészkemben 5%-nyi ép szövet volt csak. Egyből lombukra küldtek, Tapolcán novemberben jelentkeztem először és márciusban kezdtük a protokollt. Elsőre sikerült is, bal petefészekben 7, jobb petefészekben 10 petesejt lett. Jelenleg 35 hetes terhes vagyok és minden gond nélkül zajlott. Szerintem a fő, hogy ne parázz, csak csináld amit kell és ne agyalj rajta. Nekem bejött.
2013. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok :). Nekem azt mondta az orvos, hogy előbb muszáj a műtétet megcsinálni és utána mehetek csak lombikra. De azért bízom a jó szerencsében, hátha előbb megcsinálják a műtétet.
2013. nov. 29. 22:00
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hogy kell-e műtét a lombik előtt, azt szerintem inkább az a doki döntse el, aki a lombikot fogja csinálni. Lehet hogy nem is kell műteni. Ahány nőgyógyász, annyi vélemény. És a meddőségi központokban vannak a legjobbak. :-)

2013. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!