Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Létezhet, hogy egy PCOS-ben...

Létezhet, hogy egy PCOS-ben szenvedőnek soha nem sikerül a teherbeesés? Ez a félelmem. :S

Figyelt kérdés
Szóval minden betegnek sikerül teherbe esni megfelelő kezeléssel vagy van, akin semmi nem segít és soha nem lesz gyereke?
2013. dec. 7. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudhatod.

Olyan is van, akinek sikerül spontán, olyan is, aki gyógyszeres kezeléssel. Olyan is, akinek mesterségesen, é olyan is, akinek nincs PCOS-e, a meddőség okát sem találják, mégsem esik teherbe.

Én 13 hónap után estem teherbe spontán, PCOS-em van.

2013. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnak van kettő. Ne add fel! :)
2013. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez elég változó én is az vagyok másfél éve.Megmondom őszintén kicsit elhanyagoltam a témát,mert azon kívül,hogy nem jött meg,pattanásos voltam és ott voltak a ciszták nem volt bajom(cukorbetegség,pajzsmirigy stb)Viszont az a tudat,hogy küzdenem kell majd azért,hogy valaha gyerekem legyen nagyon elszomorított és lelki betegé tett.Egy 3 és fél hónapja kiderült,hogy epilepsziám van.Képzeld el,hogy elkezdtem szedni a gyógyszert amit az orvos felírt és rá egy hónapra terhes lettem.Most 10 hetes vagyok a baba szépen fejlődik és egészségesek vagyunk.Úgyhogy kitartás!!
2013. dec. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a félelmem,2 hónapja tudom,h PCOS-ám van..
2013. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is kb. annyi ideje, nőgyógyásznál voltam, írt valami kezelést, február közepén kell visszamennem és ha nem változnak a petefészkeim (ami szerinte valószínű..) akkor küldeni fog endokrinológushoz hormonvizsgálatokra.

Mikor szóba hozta a sterilitást, azt hittem meghalok, nagyon de nagyon szeretem a gyerekeket és bár nem most (22 éves vagyok, nincs barátom), de majd mindenképp szeretnék legalább 2-t, de inkább 3-at. Remélem összejön. :(

Gratula az első válaszolóknak! :)

2013. dec. 8. 18:13
 6/18 anonim ***** válasza:
Én 14 éves korom óta tudom, hogy PCOS-s vagyok és azóta járok endokrinológushoz, most vagyok 20 éves és semmit se javultam.. :/ 1 évben 1-2x menstruálok. Most megyek majd Pestre 3. endokrinológushoz, mert a másik kettő nem foglalkozott velem. Nem vagyok túlsúlyos, családban mindenkinek sok gyereke volt. Már most teljesen kivagyok ez miatt, hogy nem lehet gyerekem és még hol a vége..
2013. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én menstruálok minden hónapban de valószínűleg ez nem azt jelenti, hogy van ovulációm mert nagyon keveset tart és alig van valami és előtte is, utána is csak barnázom, hasam, mellem nem fáj, szóval nincsenek meg azok a tipikus premens tünetek amik ovura utalnak..

Sajnálom a helyzeted. :( Nem szabad feladni, én is annyi sikersztorit olvastam és utolsó lehetőségnek ott van a műtét (valami lézeres megoldás, ha jól tudom), amivel lesz peteérésed.. Minden jót kívánok, remélem mindenkinek lesz gyereke, aki szeretne!!!

2013. dec. 8. 21:20
 8/18 anonim ***** válasza:
Neked is minden jót kivánok! :)
2013. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem is rövid a menstruációm,megjön időben,de 1-2 napig tart csak,utána még 1-2 nap barnázás,előtte nincs,rögtön vérzek,mégis van peteérésem,hőmérőzéssel látszik,úgyh ne kesered el,nem biztos,h neked se nincs,ajánlanám a hőmérőzést,de mivel nem akarsz még babát,ezért felesleges,habár egy próbát lehet,h megérne,cs h lásd mi a helyzet. Amúgy milyen kezelést kaptál?
2013. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Lehet ki fogom próbálni a hőmérőzést, utánanézek ennek. :)

Köszönöm a tanácsot!

Duphaston, fogamzásgátló 3 hónapig és a szünetek alatt valamiféle kúp, de meg nem tudom mondani, hogy mi az pontosan.

Remélem minden jól alakul.. Rengeteget eszem a fogamzásgátlótól, szerencsére most ez aggaszt leginkább mert bár csak napi egyszer eszem, de akkor kb. a fél hűtőt. :D

2013. dec. 12. 05:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!