Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi ideig tart a mestersége...

Mennyi ideig tart a mesterséges megtermékenyítés előtti felkészítés?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom, ezért olyanokat kérdeznék, akik mesterséges megtermékenyítéssel estek teherbe: mennyi időt vesz az egész igénybe? Konzultációk, vizsgálatok, gyógyszerek... (A próbálkozások számától eltekintve, bár az is érdekes, hogy mennyi szünetet kell egy-egy próbálkozás között tartani?)

2013. dec. 9. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Inszeminációnál 6-7 hét a teljes kivizsgálás, a kezelés a köv. ciklusban már kezdhető (ha olyanok az eltérések, amik így korrigálhatók). Egymást követő hónapokban is végezhetőek.

Lombiknál sem sokkal hosszabb a kivizsgálás, de a felkészülés 2 hónap, és ha jól tudom, kell kihagyni kettő között időt.

2013. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Problémától is függ. Nekem pl lombik előtt el kell menjek egy vérvételre a ciklus 1-2vagy 3-ik napján,ha nem jól állnak a hormonjaim,akkor előkezeléskén fogamzásgátlót kell szedni. A ciklus vége felé mennem kell uh-ra. Aztán ha megjön kezdjük a stimulálást,majd leszívás stb,ez valóban kb 2 hónap. viszont van olyan,hogy jók a hormon eredményeim és akkor azonnal kezdünk,akkor a beültetésutáni pihenéssel együtt egy hónapot vesz igénybe. Két lombik között 3hónapnak kell eltelni,de van ,hogy az ember később kap időpontot az újabb programra,ez az intézetek leterheltségétől is függ. A kivizsgálásokat előtte én magán úton csináltam,mert sürgetett az idő,így pár nap alatt meg volt minden,volt hogy az eredményt később postázták.Pl amire a kórházban várnom kellett volna,az ántsz-nél pik-pakk ment,és az eredmény is szinte azonnal meg volt. Az inszemnél havonta mentünk pár alkalommal,pontosan már nem emlékszem,mert régen volt már. Az első konzultációtól is eltelhet több hónap mire bekerülsz a programba,én már erre sem emlékszem mennyi volt pontosan. Remélem tudtam segíteni!
2013. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, eddig sokat segítettetek! A mi esetünkben az inszemináció sajnos nem jön már szóba, csak a lombik. És innentől fogva sajnos a munkával sem összeegyeztethető. :-(
2013. dec. 9. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos még akkor is nehéz összeegyeztetni a munkával,ha itthon él az ember. Ehhez nagyon jó helyen kell dolgozni,megértő munkatársakkal,főnökkel. Nem néztél utána ,hogy ott nem e érné meg inkább? Van olyan ismerősöm aki külföldön él ,és ott is ment el programra,és szült. Így a párja munkája megmaradt,és az ottani járadékok is sokkal jobbak. Nyilván ez ország,munkahely függő...
2013. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt sajnos a biztosító nem fizet semmit, ha nem vagyunk összeházasodva. Már pedig nem vagyunk, és nem is akartunk, mert már mindketten elváltunk egyszer. Ha házasok vagyunk, akkor fizetik a felét. A ciklus, azaz két beültetés teljes költsége 6000 euró lenne... anny pénzünk meg nincs. Ez minimum a tízszerese az otthoni költségeknek, ha jól tudom (Németország). Szóval lehet mégis házasodunk.
2013. dec. 9. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt nekünk a program "ingyen" van,ha van biztosítás. Viszont vannak vizsgálatok amik fizetősek így is. A gyógyszerek támogatottan 80000ft-200000ft is lehet.Na és az utazás ,nekünk 120km az intézet ahová járunk,még ha kapunk is vissza belőle,az nem fedezi a teljes útiköltséget. Mi olyan 250000-300000Ft-t saccolunk egy programra,de már nem merjük számolni sem,mert ez az itteni fizetésekhez képest hajmeresztő. Ha jól értettem nektek 2 program kerülne 3000 euroba? Hát az nem kevés,de nyilván az ottani fizetéshez képest kell nézni.
2013. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy most válaszolok. Szóval: itt egyszeri próbálkozás kerül 6000 euróba. Ha házasok lennénk, fizetné a biztosító a felét, tehát csak 3000 euró lenne. Az egyszeri próbálkozásban 2 beültetés van (gondolom két embriót kap vissza az ember lánya, vagy mi).
2013. dec. 11. 14:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, az itteni fizetésekhez kell nézni, de külföldiként nyilván nem keresel annyit, mint egy német... viszont a napi megélhetési költségek ugyanolyan magasak. Vagyis nekünk mega-nehéz lenne ezt itt kint finanszírozni.
2013. dec. 11. 14:44
 9/9 anonim ***** válasza:
:( akkor akár hogy is,nehéz döntések előtt álltok,de kívánom nektek ,hogy megérje az áldozatokat,és mi hamarabb babás légy. Olyan szomorú,hogy ez még támogatottan is ilyen drága,és számok kérdése,hogy milyen döntést hoz az ember. Mi is nagyon nehezen bírjuk már 2év alatt 9-ik lombikot kezdtük nem rég,és már szinte csak erre keresünk :/,csak a cél tartja bennünk a lelket!
2013. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!