Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megváltozott a ciklusom. Ez...

Megváltozott a ciklusom. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szeretnénk összehozni egy gyerkőcöt, de eddig sajnos semmi eredménye. Még nem próbálkozunk olyan rettenetesen régen, és orvosnál sem voltunk még, így nem aggódom annyira.

Viszont ami meglep, hogy 2-3 hónapja megváltozott a ciklusom. Régebben úgy volt, hogy menzesz előtt 1-2 nappal fájdogált a mellem, aztán ennyi. Mostanság már a mensi előtt másfél-két héttel úgy fáj a mellem, ahogy eddig soha korábban. Meg is van duzzadva, érzékeny, fáj. Nem mondom, hogy kibírhatatlan, de azért igencsak kellemetlen, és korábban ilyen sosem volt, pláne nem 2 héttel a menzesz előtt, és hogy így elhúzódjon. Továbbá mikor a mellfeszülés kezdődik, erős szélgörcsökkel párosul. Ilyen sem volt nálam soha ciklus közepén.

Szerintetek mi lehet ennek az oka? Vagy ne foglalkozzak vele, normális, hogy változik az ember ciklusa?


2014. jan. 2. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
normális. nekem a több mint 20 év alatt annyit változott, h győzzem követni: a hossza, az intenzitása, a kísérőtünetek, a fájdalom, az ingerlékenység - ez mind megváltozhat, a visszájára fordulhat, aztán pár év múlva megint. szóval igen, van ilyen :)
2014. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Hát szeritem meg egyáltalán nem normális. A változásnak OKA van. Ameddig nem mondja egy orvos, hogy nem probléma, addig szerintem eléggé felelőtlenség hátradőlni, főleg, ha babát akarsz. Feltehetően hormonális jelenségről van szó, ami erősen befolyásolhatja a teherbe esést, és azt is, hogy megmarad-e a gyerek vagy sem.

Azt szokták javasolni, hogy ha egy ciklusban jelentkezik valami tünet, az még nem gond, de ha kétszer egymás után, akkor dokihoz kell menni.

2014. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem normális. Legalább is nekem sose volt pöccre 30 napos, és sose ugyanolyanok voltak a tüneteim. Míg fogamzásgátlót szedtem, addig normálisan ment, utána hol 30 napra jött meg hol 40 napra, hol 2 napig tartott hol 5, hogy szarul votlam előtte hol nem. Most pedig terhes vagyok és elég könnyen összejött. Lehet hogy stresszesebb most az életed, nem hinném hogy baj lenne.
2014. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ebben a mellfeszülős dologban csak az a rettenetes, hogy mindig abban reménykedek, talán azért feszül ennyire, mert jön a baba :( Aztán jön a pofára esés, mikor megjön.

Amúgy is ideje lenne már orvoshoz menni, csak tényleg azzal vigasztalom magam, hogy olyan nagyon nem próbálkoztunk még. Ha egy pár havonta 2-3x van együtt, akkor igen kicsi az esély a babára :( Nagyon kimerültek vagyunk mindketten, és nincs időnk egymásra.

Amúgy gondolkodtam a Pre-mens tablettán is. Pont ilyen bajokra ajánlják, ugye? Menzesz előtti tünetek enyhítésére. Nem bánnám, ha nem fájna 2 hétig folyamatosan a mellem, meg ha könnyítene a menzeszen is (mióta így megváltozott, nagyon fájdalmas, mikor megjön. Korábban sem volt leányálom, de ennyire ritkán fájt). A barátcserje meg jó lehet babásodásra is. Lehet, kipróbálom.

2014. jan. 3. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!