"Cikk-cakk" görbe. Miért ugrál ennyire a reggeli hő?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van bárkinek ilyesmi tapasztalata?


Alap szitu: 42-45 napos ciklus

A ciklus első felében alacsony hő, 35,9 - 36,3 között változó. Szex a 25. 26. 27. napokon (hő alapján nincs ekkor peteérés), majd a ciklus 35-37. napja körül emelkedik a hő, 35. napon szex. 4 nap "hőemelkedés" után zuhanó hőmérséklet, 35,4 (soha ilyen alacsony), aznap napközben pecsételés (azóta semmi). Hő azóta is 36 alatt, jelenleg a 42. ciklusnapon vagyok, elvileg maholnap kellene megjönnie, de a korábbiaktól eltérően semmi menzesz előtti tünetet nem produkálok. Dokit kérdeztem, szerinte a pecsételés lehetett beàgyazódási vérzés, szerinte várjak 1 hetet, ha nem jön meg, teszteljek, és csak utána menjek vizsgálatra. Ha pozitív azért, ha negatív, akkor azért. Szerintetek tényleg lehetek terhes, az alacsony hő ellenére? (Örülnék neki.)



2014. jan. 29. 23:21
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem ebből nem nagyon lesz baba. :-(

Ilyen hosszú ciklusnál elég valószínű, hogy egyáltalán nincs vagy nagyon későn van peteérés. A hőd alapján szerintem neked nem volt most (pé után megemelkedik és fenn is marad az ébredési hőmérséklet a termelődő progeszterontól, és csak menses előtt 1-2 nappal esik le).

De nekem gyanúsan alacsony ez a hőmérséklet. Próbáltad másik hőmérővel? Elég hosszú ideig méred? A hőmérőzésnek sajnos szigorú szabályai vannak, amit ha nem tartasz be, hamis eredményt kaphatsz.

Ha valóban ilyen alacsony a hőd, az jelezhet pajzsmirigy alulműködést, az pedig negatívan befolyásolja a teherbe esést. A hosszú ciklus is azt jelezheti hogy nincsenek rendben a hormonjaid. Hacsak nem rossz a hőmérőd, és a pecsételés esetleg peteéréstől volt, onnantól két hét múlva tesztelhetsz egyet, az elvileg kimutatja, ha van baba.

De sajnos nekem az a véleményem, hogy egyáltalán nem volt ovu, és a megborult hormonháztartásod produkál vérezgetést. :-(

Remélem nem lesz igazam.

Ha negatív lesz a teszted, endokrinológushoz menj el (az ő szakterülete a hormonok, nem a nődokié).

Mielőbbi babásodást kívánok!

2014. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a cikk-cakkos görbémre azt mondták hogy tipikus fűrészfogas görbe; és nincs peterésem.
2014. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2. választ adótól kérdezném, hogy végül sikerült-e rendbe jönnöd, milyen kezeléssel és mennyi időbe telt?

2014. jan. 31. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!