Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Császármetszés belső hegén...

Császármetszés belső hegén 3,6*1,6*2 cm echoszegény képlet? Van még ilyen valakinek?

Figyelt kérdés
15 hónapja szültem császárral. A menstruációm rendszeres, de csak két erős napom van, viszont, sokáig rozsdabarna trutyi jön belőlem.. Túl vagyok a hormonvizsgálatokon és a pajzsmirigy leletem is negatív. A korábban vizsgáló orvos egy 3,6*1,6*2 cm echoszegény képletet látott a császárhegen. A jelenlegi doki, aki a hormon és egyéb vizsgálatokat csinálja, most ct-vel vizsgálná, hogy mi az. UH-n nem látja.. Szerinte a szervezetem nem tolerálja a belső varratokat, és ez okozhat valami kinövést.. volt valakinek ilyen? Mi történt? Műteni kellett? Hogy lesz így kistesó? Annyira el vagyok keseredve.. Bocs, ha kicsit zavaros lett.. Remélem vannak pozitív példák..
2014. febr. 21. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most volt hasonló, leírom a sztorit.


3 hónapja vettem észre menstruáció alatt egy dudort a heg bal szélénél. Kemény volt nagyon, és picit nyomásra érzékeny. A férjem orvos, megnézete uh-n, 2,5x2x2 cm-es döntően echoszegény valami, először ők is műtéti maradványnak gondolták, ebbe bele is nyugodtunk, oké, belefér, ez van. Most viszont egyre jobban fájt, és menstruáció alatt fájt mindig jobban, ennek nyomán újra ránéztünk menstruáció alatt, és most tele volt vérrel, így hamar "összeállt": a császár alatt kikerült egy kis nyálkahártyadarab a fasciára, ami most endometriosisként viselkedik, azaz a ciklussak együtt halad: vérzik, amikor menstruálok, és tünetmentes, amikor nem. Még nem biztos a dolog, kb. 80%, most nézet nekem a párom CA-125 nevű markert, ami endometriosisban megemelkedik, és ha emelkedett, akkor megműtik. Plusz diff. diagnosztikai eszközként elkezdtem foggátlót szedni, ha akkor szűnik, akkor szintén endometriosinak gondljuk. Leválasztják a fasciáról, nem nagy buli, ami nem jó benne, az az ezt követő hormonkezelés, ami egy évig tart... Az alapján, amit írtál, ez nálad is előfordulhat, ilyenkor nem tudom sajnos, hogy a potenciális műtét utáni hormonkezelés alatt teherbe lehet-e esni.


DE!


Bízzunk abba, hogy a varrat gyulladt be mindkettőnknek, és nem kell semmit sem szedni. :)

2014. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nálad is hamar kiderül, mi okozza ezt, mert én már nagyon belefáradtam. Több orvos is dobált ide-oda, de érdemben csak akkor kezdtünk haladni, amikor priváthoz mentem.. nálam annyi a különbség, hogy nem érzek dudort, és menstruáció alatt sincsenek különösebb fájdalmaim. De az endometrózisról már én is olvastam. Remélem nem az! Azért gyanakszik a doki a varratra, mert szerinte a külső hegemnek is vékonyabbnak kellene lennie, és még csak egy kis része gyöngyház fényű, a többi piros és kb. 2-2,5 mm vastag. Meglátjuk, köszönöm, hogy írtál, és sok sikert kívánok!
2014. febr. 21. 20:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nálam is a helyzet. Az a valami a császárom hegénél a fogamzásgátlótól elmúlt. Szerettünk volna kistesót, de nem sikerült teherbeesnem. 2 hete volt laparom, ott derült ki, hogy endometriozisom van+ csomó összenövés. Az orvosom szerint császár után valószínűleg kikerül a méhnyálkahártyából és ezért lett az endometriózis.
2014. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nálam is szóba került már a lapar, de előbb megcsináljuk a CT-t. hétfőn derül ki, hogy mikor..Kicsit azért félek, hogy el kell távolítani onnan azt a valamit!
2014. febr. 23. 08:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A 2. válaszoló vagyok. Ha laparra kerülne sor, akkor se aggódj, tényleg nem egy nagy dolog. Sokkal kellemesebb mint a császár. Fájdalmaim sem voltak a műtét után, és aznap du-án már simán sétálgattam. Szóval emiatt ne aggódj!
2014. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm! Március 13-án lesz a ct. Nagyon izgulok, és várom a fejleményeket!
2014. febr. 25. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Megírnád, hogy mi volt...? Engem a nőgyógyászom nem akarna CT-zni, rögtön a lapar jönne, de a férjem kérne egy CT-t, ha úgy döntök... Légyszi, írd meg, hogy a tiéden mi látszott, sokat segítene!!!
2014. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, írok majd, hátha segít!
2014. febr. 25. 14:38
 9/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tegnap megvolt a ct! Nincs ott semmi! Az idióta doki csőbe húzott! Örülök nagyon,de ezt a sok idegeskedést megspórolhattam volna.. Nyomozunk tovább, hogy mitől barnázok ennyit. A dokim arra gondol, hogy szedjek 2 hónapig fogamzásgátlót, attól hátha helyreáll a ciklus. Nem tudom mit tegyek.. mert, ha a hormon tartományon belül vannak, a pajzsmirigy lelet is, és nincs a méhemen semmi, akkor nem kéne inkább ovu tesztekkel próbálkozni? Ti mit tennétek?
2014. márc. 14. 13:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :)


Örülök, hogy minden oké!


Én a helyedben 2-3 hónapra bevállalnám a fogamzásgátlót, nagyon sok ismerősöm így esett teherbe, és a férjem is ezt tanácsolta nekem anno, ill. ezt tettük volna, ha szükséges. Szedném a helyedben, hátha. Ha nem jön be, akkor ovutesztek, esetleg ciklusmonitorozás. Plusz nekem még azt is mondták anno a szülészeten, hogy a szülés utáni 2 évben sokaknak nagyon könnyű, másoknak baromira nehéz teherbeesni. Tehát az is lehetséges, hogy csak várni kell (ami nagyon nehéz, tudom).

2014. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!