Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhnyálkahártya. Mennyi is?

Picsusz kérdése:

Méhnyálkahártya. Mennyi is?

Figyelt kérdés
Mi az ideális méhnyálkahártya vastagsága,hogy a baba megfoganjon?Úgy olvastam,hogy minimum 8mm-esnek kell,hogy legyen,az az alattiba nem tapadna meg a petesejt.Igaz ez?Minél vastagabb,annál jobb?Nekem uh-on nézve 4-5 mm,de érdekes,hogy egyik dokim se mondott rá soha semmit.Mivel nem jön a baba,és nálunk minden rendben van,most erre gyanakszom.
2014. febr. 22. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem pár hetes terhesen 14mm volt. A túl vastag sem jó!

E vitaminnak tudod vastagítani, de az adagolásra figyelj oda.

2014. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor nézték neked. A tüszőrepedéskor jó ha 10 körül van már.
2014. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Középidő fele van nézve általában.Ovulációkor is ennyi volt a leleteim szerint.Mikor clostyt szedtem,és középidőben menni kellett uh-ra,akkor volt 7mm.De máskor 4-5mm.Én ezt túl vékonynak találom.Most méhpempőt szedek,elvileg az vastagítja.Lehet,hogy emiatt nem tudtam eddig teherbeesni?
2014. febr. 22. 13:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát az valóban elég kevés. Azt jó ha tudod, hogy a closty is vékonyító hatással van. 3. napi hormonsorod és a terheléses cukor és inzulin vizsgálatod milyen lett?
2014. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Orvosom szerint,minden vizsgálatom jó lett.Mivel már 3 éve nem tudok teherbeesni,most a méhnyálkahártyáról olvasgattam,és igen nagy szerepe van a pete tapadásában.Ha nem elég vastag,nem tud megtapadni.Érdekes,hogy eddig egy orvos se mondott róla semmit,de én valahogy most erre tippelek,hogy lehet emiatt nem sikerült.
2014. febr. 22. 14:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát azért én lehet beszélnék másik dokival is. Ha erre sem figyelt lehet másra sem. Azért ha tudod írd már meg azokat az eredményeket, csak kiváncsi vagyok.
2014. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

éhgyomri szérium cukor:6.2 120 perces terheléses:6.6 Erre azt mondták,határérték,de 7ig még jó.Fogynom kellene hozzá.

3.napi hormonok:

TSH 3GEN:1.020

FSH:4.5

LH:3.07

Prolaktin:11.00

Progeszteron:1.57

Estradiol:72.4


Ezekre is azt mondták,hogy jó.Pedig egy nagyon jó magánorvoshoz járok,aki decemberbe csinált lapar műtétet,de ott sem találtak semmit.

2014. febr. 22. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:
A cukrod nagyon gyanús. Mindenképpen kéne egy terheléses cukor és inzulin vizsgálat is, mert itt láhatóan nem néztek inzulint. De hogy már az éhgyomri cukrod is magas nem jó jel. Ha debreceni vagy keresd fel Valicskó doktornőt.
2014. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

OGTT értékek:


Éhgyomri: 5,6-7,2 mmol/L

60': 8,9-12,2 mmol/L

120' 6,7-8,3 mmol/L



Ez azt jelenti a fent leírt határ értékek között kell legyen az eredmény akkor normális az érték, tehát ha a 60' VC értéke 12 mmol/L az még normális, hiszen a megivott cukor mennyisége egészséges emberekben is ekkora eredményt hoz létre. Ha a 60' VC eredménye 12,2 mmol/ L felett van akkor cukorbetegség gyanúja áll fent. A 120' VC-nak viszont 8,3 mmol/L alá kell mennie.


Ezt egy oldalról linkeltem be,de máshol is ezt írják.Igaz az éhgyomri picit magas,de ez még belefér,egészségesebben kellene ennem.A dokim szerint is ez még jó.Akkor nem hinném,hogy emiatt nem esek teherbe.A hormonjaimat nézted?

2014. febr. 22. 17:23
 10/13 anonim ***** válasza:
azért ez nem teljesen így van. inzulint mindenképpen kéne nézetni.
2014. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!