Mennyire súlyos IR?

Figyelt kérdés

Cukor: 0' 3,7

150' (120 helyett fél órával később vették le) 4,8


Inzulin: 0' 14

150' 49



2014. febr. 22. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges volt a terhelés..ha Ir-es vagy ebből nem fog kiderülni..kellene egy 60 perces mérés..és az hogy 30 perccel később vették le a vért...hát..vicc..

Nem tudom hol csinálták a terhelést neked de menj máshová..

2014. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Győrben voltam SZTKban. Az előttem és utánam érkezőknek is 120ra vették másodszorra vért (60 percre senkinek), csak rólam feledkeztek meg.
2014. febr. 23. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Az inzulinhoz mértékegységet nem írtál, de ha abban van megadva az érték, amiben gondolom, akkor mind az éhgyomri, mind a terhelt emelkedett. Az éhgyomri max 5-ig, a 120 perces max 25-ig jó.
2014. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sejtettem :(

mU/L a mértékegység

Bodai doktor küldött el terhelésre, és mondta, hogy menjek majd vissza az eredménnyel. A rendelését viszont elcserélte, és Lendvaihoz kerültem. Azon kívül, hogy "ez [a leletem] rendben van" csak annyit tudott hozzáfűzni, hogy a PCOval és az IRrel csak akkor kell foglalkozni, ha gyereket szeretnék. Az, hogy 2es típusú cukorbeteg lehet úgy tűnik tök mellékes... de megyek majd endokrin rendelésre is.


Köszi a segítséget!

2014. febr. 25. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen foglalkozni kell vele. Nem két nap alatt lehet rendbe rakni a fél életen keresztül nem kezelt IR-t. Nézz szét a neten, rengeteg info van fenn. Nagyon fontos, hogy mit lehet enni és mit nem, illetve, az sem mindegy, hogy gyors felszívódású szénhidrátot tartalmazó ételt mikor eszel (pl. reggelire nem lehet).
2014. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!