Elképzelhető, hogy eddig azért nem sikerült teherbe esnem, mert alacsony a progeszteron szintem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, ki kellene vizsgáltatni és kapsz rá pótlást :)
2014. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igen, már voltam vérvételen, kaptam is rá pótlást, amit elvileg 14. naptól kell kezdenem szedni. Csak már kezdtem bepánikolni, hogy miért nem sikerült.
2014. márc. 2. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá:)) Mielőbbi babásodást:)
2014. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azt kivizsgálták, miért alacsony? Mert ez nem ok, hanem következmény. :-( A peteérés hiányának következménye, és azon nem segít a progeszteron pótlás, csak a tüneteket szünteti meg.

2014. márc. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kicsit más téma, egyszer olvastam egy kísérletről, ahol meddő nőket vizsgáltak, és egy hízókúrára fogták őket, akik híztak is pár kilót ezután meg teherbe estek, volt olyan is aki alapvetően nem volt vékony, vagy átlag alatti testsúlyú, mégis a hízás után tudott teherbe esni. Persze nem zsírt ettek, hanem a normális kaja adagot növelték meg. Szóval ha pl. valaki fogyózik régóta, akkor a szervezete gondolhatja úgy, hogy nincs elég táplálék a populáció növekedéséhez ;)
2014. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én csak az Ultrogestan nevű progeszteron pótló gyógyszert kaptam, a peteérésről nem mondott semmit a dokim.
2014. márc. 4. 20:18
 7/11 Manka68 ***** válasza:

Hát az utro önmagában nem fog segíteni, csak az abbahagyása (gondolom 10-14 napig kell szedned) meghozza a vérzést. Szimulálja a normális luteális fázist. Ha a ciklus első felében kaptál valamilyen peteérés serkentőt, pl clostilbegytet, akkor van esély. Viszont az is előfordulhat, hogy az így kiváltott vérzéssel egy esetlegesen megtapadt embrió is távozik. :-(

Ha nem volt rendes kivizsgálásotok, inkább ne hagyd hogy kísérletezzenek rajtad.

2014. márc. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vérvétel mutatta ki az alacsony progi szintet, ezért kaptam rá ezt. Tehát biztos, hogy alacsony a progim, nem hasraütés szerűen kaptam.
2014. márc. 5. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:

és a TSH-d az jó?

pajzsmirigy alukműködés is okozhat progi hiányt,ezt is meg kelelne nézetni szerintem...

2014. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a TSH-m is jó, azt is nézték vérvételen
2014. márc. 17. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!