Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért tér el a nőgyógyász és...

Miért tér el a nőgyógyász és az endokrinológus véleménye? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy ideje nem jön össze a tesó, meg egyéb probléma miatt először felkerestem a nőgyógyászomat, aki ultrahanggal is megvizsgált, mindent rendben talált. Ezután elmentem egy endokrinológushoz, hogy megnézessem a hormonjaim is rendben cannak e, az endokrinologus szerint minden ok, sőt abban a hónapban peteérésem is volt. Tegnap visszamentem a nőgyógyászomhoz a leletekkel és közölte h nincs peteérésem. Progeszteron szintem a 21. ciklusnapon 16,8 ng/ml, ami szerinte alacsony. Kinek hihetek? Köszönöm ha tudtok segíteni!
2014. márc. 14. 11:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, a 3. napi rendben van, IRem sincs, úgy tűnik "csak" az ovuláció után nem jó a progeszteron szintem. Ja, meg nem csak progeszteront néznek ám, nagyon sok minden mást is, pl prolaktin is okozhat barnázást.
2014. márc. 19. 16:44
 12/17 anonim ***** válasza:

megjött a lelet 21.napi:


progeszt:40,6 nmol/L

ösztr.:389,3 nmol/L


mindkettő amúgy a megadott értékhatárokon belül van hála,de a kettő arányát hogy is kell értelmezni,ehh?!

2014. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

igen,nekem még a 3. napira várni kell,meg azt mondták hogy a d-vitamint isérdemes megnézetni,meg az inzulin rezisztenciát.

plussz újra kell mennem tsh kontrollra,yeah! :S

2014. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az arányt nem tudom mikor jó, viszont kicsit alacsony a progeszteron. Nmolban úgy tudom min 60 a jó ha babát szeretnél. Az értékhatár egy baromság, nekem is jó az alapján. D vitamint is nézettek az kicsit alacsony volt, már egy hónapja szedem azt is, állítólag kell a beágyazódáshoz. Vicces h nincs mi beágyazódjon :)
2014. márc. 19. 19:03
 15/17 anonim ***** válasza:
alapvetoen csak jovore indulna a projekt...menstr elotti barnazas+pm alulmuxi miatt nezegetek mindent...be akarom allitani mire kellene:)
2014. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szia! Nem tudom olvasod e még, megvan a progeszteron eredményem, 60 nmol/l, azt mondta a doki h jó. Viszont ugyanúgy barnáztam most is ezért kapok utrogestant. Meglátjuk ettől elmúlik e. Nálad vmi változás?
2014. márc. 28. 16:05
 17/17 anonim ***** válasza:

a progi 60az kiraly:)))

en most nem barnaztam a 40-el es womabs cream hasznalattal.ma voltam 3.ciklusnapin.lh fsh arany jo 1:1 mindketto 5koruli.

volt pici d vitamin hianyom

viszont a tsh 3,7ugy holnap kerek idopontot a mensmentisbe pestre....

prolaktinom felso hatar...gondolom a tsh mozgatja.de ha erd. majd belinkelem az eredmenyt.

2014. márc. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!