Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostilbegyt? Vagy valami mást?

Clostilbegyt? Vagy valami mást?

Figyelt kérdés

Két éve nem jön össze a baba a rendszeres szexuális élet mellett. Kivizsgálás után derült ki, hogy pajzsmirigy gondjaim vannak, valamit mellékvese enzimtermelési gondok, ami miatt magas a tesztoszteronszint a véremben.


Annyiszor hallottam a Clostilbegyt tablettáról, de a leírásban benne van, sem pajzsmirigy, sem mellékvese problémák esetén nem adható.


Csak két hónap múlva megyek a nőgyógyászhoz, valaki tud mondani valamit, hogy milyen más tablettát szoktak ilyenkor felírni?



2014. márc. 15. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedre adtak valamit? Alul vagy felülműködik? A többi problémát kezelik? Nőgyógyász vagy endokrinológus készítette a vizsgálatot?
2014. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nőgyógyász és endokrinológus is kezel.

Pajzsmirigyre kaptam gyógyszert, és a mellékvese problémára is.

2014. márc. 15. 10:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy-alulműködésem van.
2014. márc. 15. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
terheléses cukor és iznulinvizsgálatod milyen lett? Clostynak ebben az esetben semmi értelme.
2014. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő értékre beállították a TSH-dat (babavállaláshoz ezt 1 körüli értékre szokták beállítani) és a tesztoszteront, akkor valószínőleg lesz egy-két cikluskövetésed, hogy kiderüljön, ha a hormonprobléma rendbejött, akkor van-e spontán peteérésed. Annak függvényében, hogy mit állapítanak meg, jöhet a következő kezelés.


PM alulműködésem van évek óta, endokrinológus és meddőségi szakember kezelt. Egymással együttműködve, normál TSH (FT3 és FT4) mellett kaptam Clostyt. Az első ciklusban megfogant a kislányom :)


Van remény, csak meg kell találni a megfelelő szakembereket! :)

2014. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan egyetértek az előttem szólóval, bár én még csak most vagyok soron Clostyra. Februárban lett jó a TSH-m, így zöld útat kaptunk. Viszont a pajzsmirigy probléma felborította a hormonháztartásomat, és nincs spontán peteérésem. Most megyek majd terheléses cukorvizsgálatra, direkt kértem a nőgyógyászomtól, mert az IR is nagyon keresztbe tehet. Nekem is azt mondták, ha be van állítva a pajzsmirigy, akkor semmi akadálya a Clostynak! De persze kérdezd meg a dokidat. Én is emiatt meddőségre specializálódott nőgyógyászhoz kezdtem járni, és első szóra kiírta nekem az összes meddőségi vizsgálatot, hogy nehogy később derüljenek ki a dolgok. Sok sikert!
2014. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Terheléses inzulinomból a cukor jó volt, az inzulin-szint nagyon megugrott.

Amikor legutoljára nézték a TSH-t, akkor 3,540 volt. Ez túl magas ezek szerint?

Az orvos szerint elvileg nincs spontán peteérésem, most kaptam Norcolut-ot, hogy menstruációt csináljon. Nem tudom, hogy a Norcolut elindítja-e a peteérést?

2014. márc. 21. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!