Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lányok, jól jönne egy kis...

Lányok, jól jönne egy kis segitség. Mikor teszteljek closti+tüszőrepesztő után?

Figyelt kérdés

8hónapja várunk a babára,de eedig még semmi nem történt. Kivizsgálásokon voltam. Ez az első clostis hónapom. Január 2.án jött meg,és a 13.cn-on voltam ultrahangon. Kaptam tüszőrepesztőt,és január 17.én meg is repedt.Ir-em is van,igy az utolsó ciklusom 35napos volt. Hallottam hogy a closti befolyásolja a ciklus hosszát,csak nem emlékszem melyik irányba. Mik a tapasztalataitok?

Voltak cisztáim meg nem repedt peték miatt,remélem az volt a baj,és most segiteni fog ez a kombináció.

Előre is köszönöm a segitő kritikákat,megjegyzéseket. :)



2014. jan. 28. 15:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ovu után 2 héttel tesztelj. Az a baj hogyha nincs meg a hormonális háttér az IR miatt akkor sajnos akkor sme lesz baba. persze van akinek elsz de a legtöbb PCOS-nak nem. Viszont ha kezelve van az IR és más gond nincs akkor 99% természetes uton babás lesz. Kiváncsi avgyok neked sikerül-e igy. Diétát tartod? Nekem egyébként pont a 2 hónap closty után volt 5 hónapig pontos ciklusom, soha elötte. viszont a baba egyszer sem sikerült repesztöt nem kaptam sajna.
2014. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
nögyógyász adta a clostyt és repesztöt vagy meddöságin intézetben kaptad?
2014. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
ez pontossan irja hogy mikor tesztelhetsz ha jó adatokat adsz meg! [link]
2014. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

a tüszőrepesztőtől 10 napig még pozitív a teszt, úgyhogy azt mindenképpen várd meg.

A meg nem repedt petesejtek az IR miatt vannak (pcos tünetek), ha az helyreáll, simán megrepednek (saját tapasztalat sajnos).


A closty nekem semmit nem csinált a ciklusommal - illetve de, mert 6 centis cisztám lett tőle, mert cisztásodásra is hajlamosít, de ha figyeli a dokid, akkor oké!

2014. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! neked mennyi idö alatt lett spontán ovud és mennyire volt súlyos az IR? Mennyi idö után sikerült a baba? gondolom elötte nem sikerült azért adtak clostyt.
2014. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

hát elég durva IR-em volt, plusz hát ugye nem kezelték (szedette velem a doki a clostyt, és a többire tojt egy nagyot).

10 hónapnyi 3as kezelés után estem teherbe (előtte 5 évig szenvedtünk a semmivel tulajdonképpen), pont az azt megelőző hónapban voltam kontrollon, és mondta, a doki, hogy most már minden érték tök jó - hormonok, inzulin, cukor. A következő hónapban meg már nem jött meg :)

2014. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Itt nálunk nincs meddőségi klinika. Magánba járok,nőgyógyász-endokrinológushoz. De hát sajnos róla is hallottam már jót,rosszat. A többi nem magános dokihoz 2hónap a várólista..:( Szerinte különben a hormonjaimmal minden rendben volt. Csak az inzulinszintem nem tökéletes. Diétát a pontos étkezésekkel sajnos nem igen tudom betartani,a munkabeosztásom miatt.Sajnos! De edzőterembe járok heti 6napot.

Köszönöm a segitségeteket!

2014. jan. 28. 17:08
 8/22 anonim ***** válasza:
Köszi az infot. Én a ch számolgatást most kezdtem, nekem csak a 60 perces cukrom nem ok mivel leesik ahelyett hogy felmenne. remélem hamar elsz siker. eddig csak azt a adiétát csináltam hogy semmi cukor semmi leszt az arra ovolt elég hogy a nagyon enyhe Inzulin emelkedést helyre hozta. Most elkezdtem tornázni is ezerrel na meg számolgatok ch-t remélem ezt a kis eltérést 2-3 hónap alatt helyre rakja és sikerül a baba. nekem nem volt bajom a clostitól, söt mint irtam pont attól volt pontos ciklusom 5 hónapig meg peteérsem de gondolom nenm repedt meg:(. Amugy sajnos 35-40 nap közöttiek a ciklusaim.
2014. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Ti mióta próbálkoztok?

Volt valakinek esetleg a clostitol olyan megfázásra hasonlitó mellékhatás,ami 2napig megvan,aztán elmulik,aztán megint előjön.. Nem tudom nálam ez mitől lehet,de nagyon rossz érzés. Holnapra már megint kutya bajom...

2014. jan. 28. 17:13
 10/22 anonim ***** válasza:
4,5 éve nem védekezünk ebböl a közepén volt 1.5 év amikro nem lekattantam a témáról mert belefáradtam. persze védekezni nem védekeztünk mert érdekes lett volna 2 év sikertelenség után. Aztán most kb 9 hónapja ujra a babatéma került sorra. Nekem nem volt semmi bajom a clostitól azon kivül hogy höhullámaim voltak föleg a második hónapban és a 3. ciklusban ami már gyógyszer mentes volt annak az elején is megint volt höhullám pár napig. Meddöségi orvos vagy nögyógyász kezel?
2014. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!