Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Y kromoszóma mikrodeleziós...

Y kromoszóma mikrodeleziós vizsgálatát hol lehet tb támogatottan kérni?

Figyelt kérdés
30.000Ft ha ki szeretné valaki fizetni, de lombikozunk (a másodikra készülünk -fagyibabával), szóval amit csak lehet megoldanék tb támogatottan.

#vizsgálat #lombik #Y kromoszóma #Y kromoszóma mikrodeletio
2014. ápr. 1. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom sajnos hogy TB-re nem csinálják.
2014. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csinálják, valahol Bp.-n, illetve Szombathelyen és talán Debrecenben is.

Győrben is van a kórházban, de ott fizetni kell valamennyit; magánban pedig 28.00Ft-tól megy felfelé az ára.

A központi laboratórium genetikai részlegében -ezt is kiderítettem.


Andrológustól kell beutaló, de az eddigi andrológusok még nem is hallottak erről a vizsgálatról........


Most ápr. végén megyünk az Urológiaiba, de nem sok jót várok......... :-(

2014. ápr. 6. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Mi is sokat gondolkodtunk rajta hogy megcsináltatjuk (azoospermia), de aztán úgy voltunk vele, hogy a biopsziát ígyis-úgyis elvégeztetnénk, mert hallottam már olyat hogy igazolt AFZa ill. AZFb deléció mellett is találtak alkalmas spermiumokat, szóval semmiképp nem hagytuk volna ki a műtétet, így meg a génteszt végülis feleslegessé vált.


Találtak is műtéttel sejteket hál'Istennek. Aztán amikor lombikoztunk, akkor előjött újra a téma, mert ha mégis AZF az ok, akkor fiúgyerekre 100%-ban öröklődik, és lehetne beültetés előtt PGD-t csináltatni, hogy csak a lány embriókat ültessék vissza. De nekem ez már olyan meredek beavatkozás lett volna a természetbe, hogy nem csináltattuk meg.


Nekünk amúgy az andrológusunk azt mondta, hogy csak a Nagy Géndiagnosztikában csinálnak AZF tesztet.

2014. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy a Laboratórium kft is csinálja!!!!! 25.000Ft, két hét.

Egyébként köszi; és a PGD-vel kapcsolatban annyit, hogy nekem is meredek hogy "egy ilyen miatt" ne kérjem a fiúkat....... Persze az azoosperma, érthető. De nekünk van, csak nagyon -nagyon gyengusz. Szóval durva dolog, igaz.

Hol tartotok azóta?


Mi az első sikertelenen vagyunk túl márciusban.

2014. ápr. 22. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, húú köszi az infót! Azért még mindig benne van hogy megnézetjük, mert ha fiunk lesz, azért jó tudni hogy ő mire készüljön majd... Szerintem mikor én néztem akkor a Laboratórium Kft.-ben még nem csinálták, mert anno mindent feltúrtam neten és nem találtam.

Nekünk sikerült az első beültetésünk, 10 hetes terhes vagyok hármasikrekkel... :)

Mielőbbi sok sikert kívánok nektek!

2014. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!