Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha minden rendben van, miért...

Ha minden rendben van, miért nem jön a baba?

Figyelt kérdés

2 éve szeretnénk kistesót, rendben van a ciklusom, van peteérés, 1 éve néztek hormonokat (3. és 21. napon), az is minden rendben volt.

Férjemnek spermavizsgálat minden oké.

3 éves kislányunk van már, a stressz átlagos, igyekszünk peteérés környékén 2 naponta együtt lenni.

Rágörcsölés volt persze, de télen már eljutottam arra a pontra, hogy feladom, nem érdekel, inkább a lányomra fordítom a figyelmemet. De persze ennyi idő után már nem lehet csak úgy elfelejteni a témát, nem figyelem pontsan a naptárat, de azért folyton motoszkál a dolog bennem, s a nem várt előtti napokban megy az izgulás. De ennél jobban nem foglalkozom a dologgal. Most is csak azért írtam, mert tegnap voltunk együtt, s most egy órája nagyon elkezdett fájni, szúrni az alhasam bal oldalt, gondolom peteérés van, s reménykedem, hogy a tegnap esti akció talán célba ér...


Kérem olyanok írjanak, akik voltak hasonló helyzetben! Köszönöm!


2014. ápr. 6. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát ritka a tényleg ismeretelen eredetű meddöség ahol semmi gond nincs. Általában igenis van oka csak van akinek késöbb derül ki. Hormonokat érdemes többször nézetni és ennyi hormon nem elég. Fontos az inzulin és cukor terhelés, pajzsmirigy hormonok (nem csak TSH) petefészek kimerülésre utaló hormon (AMH), stressz hormon, átjárhatósági vizsgálat.
2014. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első gyerkőcre mi 6 évet vártuk. Közölte számtalan doki, hogy sosem lesz gyerekünk, sajnos törődjünk bele. Így is lett, nem foglalkoztunk vele.

A férjemmel lefoglaltunk egy utazást kikapcsolódás címén. Nekem előtte pár héttel bedurrant a fogam és sajnos ki kellett húzni, mert ciszta volt a gyökerénél.

Elmentünk nyaralni, majd miután hazajöttünk csak nem akart megjönni. Elsőnek fel se tűnt. gondoltam biztos csúszik, vagy a foghúzás utáni antibiotikum miatt van.

Aztán vettem egy tesztet. Gondolhatod, hogy mennyit használtam el 6 év alatt .. remegtem, féltem.

Egy egész napom ráment arra, hogy "megcsináljam". Persze, nem vagyok hü.ye, tudom, hogyan kell tesztet csinálni, csak féltem.. eléggé!

Nagy nehezen rászántam magam és olyan erős pozitív volt, hogy nem hittem a szememnek.

Felhívtam az orvosom, aki közölte, hogy ez lehetetlen, de azonnal menjek be. Még aznap délután elmentem hozzá és 9 hetes terhes voltam!

Megkérdezte, hogy mit csináltam magammal?! Majd közöltem, hogy ki kellett húzni egy fogamat ciszta miatt és hogy elutaztunk pár héttel utána kikapcsolódni.

A dokim a fogamra vezette vissza a dolgokat.


A második lányunk (2 hónapos) pedig rögtön összejött. Vele csak elutaztunk nyaralni :))))

2014. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jónás módszerhez igazított napokat próbáltad? Többeknek összejött már ezzel

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2014. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első válaszoló mindent leírt.
2014. ápr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 TeLány ***** válasza:

Szia


Én azért tanácsolnék még valamit. VAn egy olyan teszt hogy PCT én Budapestetn sináltattam meg, csak fizetősen lehet ezt megcsináltatni. Tavaly nekem 15.000 ft-ba került. Már házasélet utáni tesznek hívja. Én nálam kb 2 év próbálkozás után (első gyerek) derült ki, hogy pozitÍv vagyok, vagyis olyan szinten mozgásképtelenné teszem a spermákat, hogy esélyük sincs elérni a petesejtet. Magam néztem utána, egy doki sem ajánlotta volna fel, pdeig akkor már meddőségi kezelésben vettünk részt. Ha én nem nézek utána, mi lehet még a baj, mai napig nem tudnám miért nem jön össze két fiatal teljesen egészséges embernek a baba. Minden rendben van nálunk. Amit meg lehetett nézni megnézték, és mégsem.. Hát itt a magyarázat.. a megoldás inszem v lombik. anélkül 1-2% az esélyünk a babyre.. én azért erre azt mondom, hogy az NULLA!

Remélem segítettem, és hamar összejön a kistesó. Ja és mégvalami, Sokaknál szülés után alakul ki és nem tudják miért. Az első baba könnyen jön és utána alakul ki ez az immunitás. Nézessétek meg. Én megnyertem ezt az első baba előtt.. :( már nagyon vágyunk egy picire... :(

2014. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5-ös, a túl savas környezet megöli a spermákat, ez pedig általában a táplálkozás miatt van, ha túl nagy arányban eszel rossz minőségű gyorsan felszívódó szénhidrátot: cukor, liszt, krumpli, rizs, tejtermékek. Nem lehet, hogy ezekből túl sokat eszel?
2014. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 TeLány ***** válasza:
:) egyáltalán nem eszem 1,5 éves semilyen tejterméket, cukrot és gabonaszármazékot. Nem e miatt ez később derült ki. Rossz volt az emésztésem és átálltam erre. Megszerettem. Nem kimutatták a teszten ez nem savas PH ez immunitás. Egyezeráen megbénítja egy adalék a nyákban a spermákat. Nem gyógyítható, csak áthidalható inszeminációval pl. v lombik, de azzal még várnánk pont azért, mert makk egészségesek vagyunk mindketten.
2014. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

belinkelnéd azokat a hormonderedményeidet,amik "Jók"???

köszi

2014. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha nekem szól az utolsó kérdés:


3.napi:

TSH: 2,89 qIU/mL

LH: 2,7 mIU/mL

FSH: 9,6 mIU/mL

Prolaktin: 7,3 ng/mL

Progeszteron: 0,26 ng/mL

Tesztoszteron: 25,8 ng/dL

Ösztradiol: 51,68 pg/mL


21.napi:

LH: 2,5 mIU/mL

FSH: 2,9 mIU/mL

Prolaktin: 5,7 ng/mL

Progeszteron: 17,26 ng/mL

Tesztoszteron: 46,3 ng/dL

Ösztradiol: 233,20 pg/mL /egyedül ez magasabb picit, mert a ref.érték: 55,8-214,20-ig van, de a dokim szerint ez is teljesen rendben van/


Ha szakértő vagy, szívesen veszem a véleményt! :)


5-ösnek köszönöm a tippet, még sosem hallottam erről a dologról, de utánanézek!

2014. ápr. 17. 09:20
 10/16 Manka68 ***** válasza:

Nekem így elsőre két dolog szúrt szemet : a TSH-d kissé magasabb (1-2 között mondják jónak, közelebb az 1-hez), jó lenne a többi pajzsmirigy értéket is megnézetni, és az LH/FSH arányod messze nem 1.

Persze vannak, akik ilyen értékekkel simán teherbe esnek, de ha nektek nem jön a baba, akkor érdemes lenne tovább vizsgálni a hormonjaidat, és kezelni a problémát.

Egy jó endokrinológus megoldás lehet a várakozás helyett.

2014. ápr. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!