Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit tegyek? A párom még nem...

Mit tegyek? A párom még nem akar gyereket én pedig már nagyon.

Figyelt kérdés

6 éve élünk együtt, és nem akar gyereket!

Anno 3-4 éve szóba került a baba téma, és akkor azt mondta várjunk vele 1-2 évet, fontos neki, csak még nem akkor!

Mostanában megint téma, és ugyanezt a választ kaptam, hogy majd pár év múlva, meg ha az anyagiak jobbak lesznek.


Nekem egyre rosszabb érzés látni, hogy pl az ismeretségi körünkben nálunk kevesebb ideje együtt élő párok családot alapítanak, házasodnak, stb vagy a játszótéren és parkban rohangáló pöttömök látványát, a sírógörcs kerülget ilyenkor, amit próbálok nem kimutatni.


2014. máj. 5. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Hány évesek vagyotk, szerintem ez nagyon fontos, nem mindegy hogy 22 vagy 35.

Szerintem nem akar még és kész, te meg igen.

Valahogy üljetek le és beszéljétek meg hogy mi legyen, ő miért nem akar. Ha nagyon nem tud mit mondani, akkor még nincs rá felkészülve, ha pl az a baja, hogy fél nehogy valami baja legyen, fogyatékos stb. akkor azt meg tudjátok beszélni, hogy utána néztek vizsgálatoknak és akkor megnyugszik. Ha az a baja, hogy akkor kötöttebbek lennétek, hát igen, de ezt is jól meglehet beszélni, hogy attól még tudtok utazni, csak nem újszülöttel, aztán vihetitek magatokkal. Sőt sokkal nagyobb élmény lesz nektek, ha látjátok a gyereketeket pancsolni, sőt úszni látni a tengerben.

Szóval beszéljétek meg!!!!!!

Ha nagyon nem, akkor lehet tovább kéne lépned, mert csak az idődet rabolja, nem egyezik a jövőképetek.

2014. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok?
2014. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

az anyagiakon mit ért? van lakásotok, autótok? szóval mire vár?

Sosem lesz minden tuti!!! sőt bármikor beüthet valami, hiába álltok szuperül, jön valami akár egy kirúgás és annyi, szóval ezeket nem lehet mindig előre látni, ennyi erővel sose szülj!!!!

2014. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, gyereket akkor kell vállalni egy családba, ha mindkét fél akarja. Tehát ha egyik vagy másik nem, akkor az a legrosszabb, ha az egyik fél döntése miatt a másikat kész tények elé helyezik vagy ráerőltetnek valamit, amit nem akar.

Tehát itt neked sincs igazad, mert te hiába akarsz gyereket, ha ő nem akar. Mert ha ő utána azt mondja, hogy szia, ő tovább lép és elhagy, mert ő nem akart gyereket, akkor az neked vagy a gyereknek jó lesz? Nem hiszem.

Ugyanakkor a párodnak sincs igaza, mert évek óta együtt vagytok, hosszú évek óta, egyszer már szóba került, azt mondta épp nem aktuális, majd 1-2 év múlva, de az már letelt és még most is halogatja, míg te meg már nagyon szeretnéd, így ő is megérthetne téged, mert olyan helyzet úgysem lesz, amikor is minden jó lesz anyagilag is, mert akkor lehet sosem lesz gyereketek. Nem kell több millió forint ahhoz, hogy vállaljatok egy gyereket, szerény, de biztonságos körülmények közt is lehet gyereket felnevelni.

De minden mindegy, ha egyik vagy a másik fél nem akarja.

Tehát üljetek le, beszéljétek meg, és ha te úgy látod, hogy anyagilag is be tudjátok vállalni, akkor állj elő neki érvekkel, hogy már pedig így meg úgy ezt meg lehet oldani és ha akkor sem akar, akkor nem az anyagiak a gát, hanem más.

És majd ha megbeszéltétek, akkor utána lehet tovább lépni. Vagy babát vállalni, vagy ha kiderül, hogy ő nem is akar (mert az is lehet), csak ürügy neki az anyagi dolog, akkor meg az is kiderül és tudsz mérlegelni és dönteni, hogy hogyan tovább.

2014. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Az, hogy a párod nem akar gyereket, az nem teherbeesés probléma kategória!

Hány évesek vagytok? Ezek szerint annyira nem álltok fényesen anyagilag? Én megértem a párodat, hiszen ha meglesz a gyerek, akkor az ő terhe lesz egyedül a pénzkereset.

2014. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Sztem az van, hogy akar ő gyereket, csak nem tőled. Jobbra vár. Mondd neki, hogy mittomén 2015-ig hajlandó vagy várni, addig gondolkodjon, akar-e tőled gyereket vagy nem. Ha nem, akkor nincs értelme együtt folytatni, hiszen nem közösek a céljaitok.

Te nem kényszeríthetsz rá egy gyereket, akit ő nem akar, ő meg nem várathat téged örökké.

2014. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
26 évesek vagyunk, van lakás és kocsi is. Szerintem keresünk eleget (130+90) ennél roszabb helyzetben élôk is vállalnak babát.
2014. máj. 5. 23:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Így hogy még a huszas éveitekben vagytok kicsit más, azért is volt az első kérdésem, hogy 22 vagy35 vagytok.

Ilyenkor sokan buliznak, élvezik az életet, jönnek mennek, gyerekkel is lehet ezeket, de sok szervezést igényel, mert mindenhová nem lehet azért vinni. Szóval élni akar még a párod.

2014. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Hasonló helyzetben vagyunk, mi 25 évesek vagyunk. Annyiban igaza van az előző válaszolónak, hogy egy 25-26 éves férfi még nem érett feltétlenül a gyermekvállalásra és korai tőle elvárni. Viszont nem feltétlenül azért nem érett, mert még bulizni akar, ez elég közhely. Az én párom pl amennyit bulizik annyit gyerek mellett is tud majd... Inkább a változástól, a felelősségtől, önmaguk feladásától félnek. És meg is lehet ezt érteni, viszont egy 25 éves nő már igenis érett lehet az anyaságra, bennem már évek óta dübörög ez a vágy, az én ösztönöm hamarabb kapcsolt be. És persze a páromat is megértem, hogy túl korai, de velem szemben sem fair, hogy meg kell tagadnom a saját vágyaimat. Kérdező, nektek hogyan alakult a dolog?
2015. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
37%
Hova akarsz gyereket havi 240 e ft jövedelemből? Kb 2x ennyi kell szerintem. Előbb az anyagiak utána gyerek. Én m felett keresek es még sem érzem úgy, hogy még beleférne.
2018. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!