Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem esek teherbe, de a párom...

Nem esek teherbe, de a párom lehet, hogy nem is szeretne babát?!

Figyelt kérdés

5 éve élünk együtt. Van egy kislányom elôzô kapcsolatomból, akit tisztességesen lányaként nevel. Nagyon jó apa, viszont úgy érzem nem akar közös gyereket. Ha beszelünk róla témát vált, azt mondja pár év múlva (egyébként azt már kb 2 éve hallgatom, ha szóba jön) Ugyanakkor évek óta nem védekezünk.

Egyrészt kezdek megijedni, hogy valami baj lehet, másrészt egyre nagyobb a vágyam az után, hogy kisbabám legyen újra, és nem tudom, hogy mit tehetnék.



2014. máj. 8. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

De elélvez benned? Mert ha megszakítással védekeztek, akkor ugyan becsúszhat egy terhesség elméletileg, de elég kevés az esély úgy...


Viszont a másik oldalról nézve azért tiszteletben kellene tartanod a párod döntését. Ha ő nem akar most picit, akkor ne erőltesd. Üljetek le, beszéljétek ezt meg! Mondd el neki őszintén, hogy te újra szülni akarsz és mit szólna hozzá, ha nekilátnátok a babaprojektnek? Ha ismét az a válasz, hogy "pár év múlva", akkor viszont védekezzetek, hiszen ő még nem áll rá készen! Nem túl jó dolog teherbeesni úgy, ha csak te akarod a picit, hidd el...

2014. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem védekezünk évek óta.

Mikor régen errôl beszéltünk és mondtam neki, hogy így bármikor becsúszhat a baba, akkor mi lesz?

Azt mondta akkor egy percig sem forduln meg a fejében, hogy ne tartsuk meg, de még azért ráérnénk.

A jelenlegi helyzet ugyan ez!

Nem tudom mit tegyek, természetesen nem akarom hátbatámadni, annál több eszem van, de már errôl szólnak nappalok-éjszakák, jár az agyam, de nem értem ôt.

2014. máj. 8. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát bakker, védekezzetek...legalább neked legyen annyi eszed...

A pasi nem húz gumit, ha meg jön a baba, otthagy 12 hetesen, mint egy másik kérdezőt, mert bocsika, de ő még még sincs készen az apaságra...

2014. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

De válaszolj már rendesen a kérdésre!

Az, hogy nem védekeztek azt jelenti egyben, hogy tele is ver, vagy csak úgy ráveri a hasadra/hátadra???

2014. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van mikor belém élvez, van mikor megszakítással védekezünk.

Én nem szedhetek fogamzásgátló tablettát, és az injekciós f.gátlót sem alkalmazhatom. trombózisom lett.

2014. máj. 9. 08:42
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem-ő is engem! Beszélgetünk erről, de ő maga sem tudja megmagyarázni olyan érvekkel, amik számomra elfogadhatóak/érthetőek lennének. pl "mi lesz ha megszűnik a munkaviszonya." (ennyi erővel senki nem szülne)


Már kitértem neki arra is, hogy esetleg úgy érzi nem én vagyok számára az igazi/vagy nem szeretne TŐLEM gyermeket, de letolt, hogy ilyenről szó sincs, szeretne majd gyereket, házasságot is, de nem most-később.


Ezzel nem lenne gond, ha nem ezen emészteném magam nap, mint nap.

Egyre szomorúbb vagyok, ha erre gondolok, egyre jobban vágyom az anyaságra, és természetesen nem fogom ráerőltetni! Azt szeretném ha ugyanúgy örülne majd a babának, mint én. Próbálok türelemmel lenni, de nehéz.

2014. máj. 9. 08:55
 7/7 farkas.tamas válasza:

Ne haragudj, ha kissé nyers leszek. Sok hasonló problémával szembesülök munkámból kifolyólag.


Én, mint férfi mondom neked, hogy a párod csak kifogásokat keres!

Ha valóban szeretne babát vagy házasságot, akkor már ô maga is kitért volna a témára, hiszen, mint írtad 5 éve éltek együtt és nevelitek a gyerekedet.


5 év sok idô, én 2 év után jegyeztem el a feleségem, majd 1 évre rá született a kisfiam. Szerintem egy átlag kapcsolatban 1-3 év alatt el tudja dönteni az ember, hogy akar-e közös jövôt, vagy sem/ akar-e gyermeket-házasságot a partnerrel.


Azt tanácsolom neked, hogy mérlegelj. Élsz tovább boldogtalanul és szenvedsz a gyermek utáni vágytól?! Vagy tovább lépsz- esélyt adva egy olyan kapcsolatnak, ahol akár boldog anyuka leszel.


Hidd el ennek a férfinak esze ágában sincs veled közös gyereket vállalni, nemhogy házasodni. Kibúvókat keres, és csak hiteget, hogy "majd" aztán szépen egyszer csak tovább áll.

2014. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!