Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen veszélyekkel jár 37....

Milyen veszélyekkel jár 37. felett a teherbeesés, a terhesség? Milyen kötelező vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Első gyermekemet 36 (majdnem 37) éves koromban szültem, most várom a 2-at, őt majdnem 39 évesen fogom szülni. Elméletileg némileg nagyobb az esély a genetikai rendellenességekre, de ez sok mindentől függ, pl volt e a családban hasonló stb. Az első gyereknél ugyanazok a vizsgálatok voltak, az AFP mellé én csináltattam egy kombinált genetikai(9000 FT) tesztet, mert pontosabb, megbízhatóbb.Az AFP egyébként is július 1-től nem lesz. Most a 2-nál, mivel 37 elmúltam, a doki ajánlott egy komolyabb első trimeszteri szűrést. Ez egy vérvételből, komoly, alapos 45 perces uh vizsgálatból, és kórelőzmény felvételéből, anyai életkor figyelembe vételéből kiszámított kockázati szám. Szerencsére alacsony lett mindhárom vizsgált genetikai rendellenességre. Persze ezt is magánklinikán kell végeztetni, 35000 Ft, de a nyugalmamat megérte. Egyébként a protokollban ugyanazokat a vizsgálatokat végzik, amit egyébként mindenkinél.
2014. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!