Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A műtét után mennyi idővel...

A műtét után mennyi idővel lehet próbálkozni? Mennyi időn belül sikerülhet?

Figyelt kérdés
30.-án műtenek bal oldali petefészek cisztával+ átjárhatóságival!Nagyon félek,sajnos 4-évvel ezelőtt már a jobb oldalamat kivettek!
2014. máj. 19. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy laparoszkópos vagy rendes hasi vágásos műtét lesz. Ha rendes hasi akkor fél évet szoktak rá mondani, hogy ha esetleg rögtön teherbe esnél az első próbálkozáskor ne repedjen szét a hasi varrat. Laparoszkópos műtétnél 2-3 hónapot szoktak csak mondani.
2014. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem annó azt mondta az orvos lapar után, hogy az első menstruációt várjuk meg. A műtét után 1 héttel megjött. Az első együttlétnél teherbe is estem. Nem volt semmi gond a műtéti hegekkel, pedig szép nagy pocakom volt! :)

Az orvossal beszéld meg! Remélem nálatok is ilyen gyorsan megy majd! :)

2014. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A laparoszkópisnál nem id lehet gond a hegdel csak a hasi vágásnál hiszen azok átlagosan 16-18 cm hosszúak.
2014. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem tavaly november elején műtöttek laparoszkópiával, átjárhatósági vizsgálat volt, meg stimulálták a petefészkeim. Mivel az orvos mindkét oldalon elzáródást tapasztalt, nem volt tiltás. Ennek ellenére az apró hasi vágások miatt abban a ciklusban már nem voltunk együtt, csak a következő menstruációm után, ami december elején volt. Januárban már nem jött meg, szóval december közepén teherbe estem. Azonnal rohantam az orvoshoz, de csak együtt örültünk:) Azt mondta, nem okoz gondot, hogy ilyen hamar sikerült.

Az átjárhatósági vizsgálatot a ciklus 10. napjáig csinálják (ha jól emlékszem), hogy egy esetleges terhességet nehogy felnyomjanak a hasüregbe. Nekem legalábbis így mondta az orvosom, és írt is fel gyógyszert, hogy a tervezett műtét előtt menstruáljak. Szóval ideális esetben még a műtét utáni lábadozás alatt van peteérésed, így elég kicsi a valószínűsége, hogy már abban a hónapban teherbe ess. Szóval szerintem várd meg a következő menstruációt, és utána lehet próbálkozni:) Szorítok!!!

2014. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!