Baba lázban kérdése:

Rendszertelen menzesznél mikor érdemes a terhességi tesztet elvégezni, és mikor van a legnagyobb esélyem teherbe esni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem! Kb 1 éve nem szedek fogamzásgátló tablettát. Előtte elég sok ideig szedtem, kisebb - nagyobb megszakításokkal. Fiatal koromban fogamzásgátló tablettával állították be a menzeszemet. Most a párommal úgy tervezzük, hogy szeretnénk babát. A ciklusaim 35 - 40 napokra jön meg. Eléggé rendszertelen, és nem tudom kiszámítani az ovulációt sem. A napokban csináltam tesztet ami negatív lett, de az érzés olyan mint ha terhes lennék. Mikor érdemes megismételni?
2014. jún. 7. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nehéz megmondani. De mivel hormonbetegséged van így kicsi az esély a teherbesésre, kikéne vizsgáltatnod és kezeltetni magad.
2014. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy mindig az eddigi leghosszabb ciklussal számolj! Addig nem érdemes tesztelni.


Egyébként igaz, hogy egy kissé hosszú a ciklusod (ami nem túl jó), DE 5 nap ingadozást még nem mondanak rendszertelennek.

2014. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. jún. 7. 18:55
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is szinten rendszertelen volt miota csak az eszemet tudom. Nekem is irtak fel fogamzasgatlot de en nem szedtem csak egy evig. Utana is rendszertelen volt akar 2-3 honapra is kimaradt. Ennek ellenere nekem 2 honap alatt osszejott a baba. Varj par napot es tesztelj ujra. Ha szokott lenni menzeszed akkor peteeresed is. Egyebkent ez nem betegseg ahogy az egyik valaszado irta. En mar megszoktam hogy nem kiszamithato a menzeszem ezert az ovulacio kiszamitasba sem orultem bele. Egyszeruen csak sokat kell szexelni. Osszejon neked is ne aggodj!
2014. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De ez bizony betegség, attól, hogy hormonprobléma mellett mázlid volt és összejött ez még egy hormonbetegség.
2014. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Manka68 ***** válasza:

A türelmes várakozásnál azért talán jobb, ha kivizsgáltatod, mi a gond.

Endokrinológus a hormondoki, hozzá lenne érdemes elmenned. H megvan a baj forrása, kapsz kezelést (nem hormonkezelés!!), rendeződik a ciklusod is, és jóval nagyobb esélyed lesz a babára.

2014. jún. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen megkeresek egy endokrinológust, aki leveszi a vért és megnézi a hormonjaimat. Rákszűrésen mindig minden rendben van. Elméletileg most vagyok félidőben 2 menzesz között. Volt egy kisebb pecsételő vérzésem, ami nem megszokott. Lehetséges az ovuláció?
2014. jún. 8. 06:16
 8/17 Manka68 ***** válasza:

Az ovu nem félidőben van, hanem a következő menses előtt 14 nappal. Csak azoknak van félidőben, akiknek 28 napos a ciklusuk. De ilyen hosszú ciklusnál, mint a tiéd, általában nincs peteérés sajnos. Nincs kizárva, de kicsi az esélye. Ha mégis lenne, akkor 26-ik nap körül.


Jó endodoki nem csak a nemi hormonokat nézeti meg, hanem a pajzsmirigy hormonokat is például, és minden olyat, ami befolyással lehet a teherbe esésre. Sajnos sok minden beleszól. :-( Mondd el neki, hogy babát terveztek, és hogy milyen problémával küzdesz, tudni fogja a dolgát.

2014. jún. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy van menzesz az meg nem biztos hogy van peteéres is!!!!Menj el mindenkepp endokrinologushoz es egy jo nodokihoz.Lehet hogy ez pco,de mivel en nem vagyok orvos ez csak feltetelezes!Nekem is igy volt mikor abba hagytam a fogamzasgatlot!
2014. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is ugyanígy voltam. Gyógyszer abbahagyása után kb ilyen hosszú ciklusaim lettek, mint Neked. Én is sokszor éreztem, hogy biztos, hogy terhes vagyok, de mégsem voltam az. 2 év próbálkozás után mentünk dokihoz. Vérvétel után kiderült, hogy PCO-m van, és nem volt peteérésem sem. Petevezeték átjárhatósági műtétem volt stimulálással, utána estem teherbe. És akkor nem éreztem terhesnek magam...

Akkor tesztelj, amikor már késik legalább 1-2 napja.

Ha nem pozitív, akkor menj el orvoshoz, és vizsgáltasd ki magad, úgy hamarabb jöhet a baba.

2014. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!