Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek nem diszkrimináció...

Szerintetek nem diszkrimináció ez? Azokra miért nem gondolnak akik nem jókedvükből nem szülnek gyereket, hanem azért mert nem lehet nekik?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 14. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem diszkrimináció. Az örökbefogadás lehetőssége mindenki számára adott.
2014. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
De, az, elég csúnya húzás. Mondjuk szerintem hasztalan is, többre mennének inkább a gyerek után járó támogatások (családi stb.) összegének emelésével. Csak ugye azt az ígéretet be is kell tartani, ezt meg... hol van még az a nyugdíj???
2014. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ne sértődj meg első, de az örökbefogadás nem saját gyerek...
2014. jún. 14. 19:41
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Akkor is lehetősség. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de hol van egy olyan ember aki egyedül vagy párban élte le az életét és végül csak szimplán meghalt egy olyan embertől aki reprodukálta magát vagy felnevelt egy vagy akárhány gyereket akik a jövő társadalmát alkotják.

Akárhogy nézzük, a mai munkás réteg termeli ki a nyugdíjasok pénzét is. Miért ne kaphatna többet az aki adott is ebbe a munkás rétegbe munkásokat annál, aki nem adott semmit?

Csak ugyanazt kapja vissza amit adott.

Az a diszkrimináció, hogy van aki ugyanannyit kap, holott nem adott semmit.

Ez ugyanolyan, mint mikor be akarták vezetni, hogy aki rendszeresen ad vért az idősebb korában lehetősséget kap jobb egészségügyi ellátásra vagy kedvezményes idősek otthonára. Teljesen jogos, hisz beleadott a közösbe.

2014. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

# 1/4


Első baromság amit írsz. Mert 10 gyereke a legputrisabb embernek is lehet senki nem fogja megakadályozni a gyerekcsinálásba, míg egy gyerek örökbefogadásának komoly feltétele vannak. Sok szülő aki több gyereket is nevel örökbe még kutyát is alig fogadhatna nemhogy gyereket, de megcsinálni megcsinálhatja.


Ebből semmi nem lesz, eu ezt nem engedi bevezetni.

2014. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Akárhogy nézzük, a mai munkás réteg termeli ki a nyugdíjasok pénzét is. Miért ne kaphatna többet az aki adott is ebbe a munkás rétegbe munkásokat annál, aki nem adott semmit?

Csak ugyanazt kapja vissza amit adott. "ű


Mivel tudod garantálni, hogy az a gyerek Magyarországon fog dolgozni bejelentve?

Semmivel na ezért sem lesz belőle semmi.

2014. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem adhatok vért, mert nem vagyok 50 kiló, sose voltam, alacsony vagyok és vékony. Akkor én öregen dögöljek meg?

Az örökbefogadásra pedig nem képes mindenki, sokan inkább elfogadják, hogy gyerek nélkül élnek. Lehet, hogy rossz ember vagyok, de más gyerekét én se tudnám úgy szeretni, ahogy kellene.

2014. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem adott mindenkinek az örökbefogadás. Igen komoly feltételei vannak. Ez a tervezet engem is felháborított amúgy,nekünk is nagy sokára 6év után született gyerekünk,és nem azért mert nem akartuk. Aki meg a putriba szül 10 gyereket,aztán üti-vágja őket,tele van a híradó az ilyen történetekkel,az mennyivel ér többet nálam?? Meg milyen munkásokat nevel az az országnak,ugyan már. Annak a gyerekei felnőve ugyanúgy csak a segélyért állnak majd sorba.
2014. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
En egyetertek a tervezettel annak ellenere hogy kuzdunk a gyerekert. Nem csak en van. Kozossegi szinten kellene vegre gondolkodni. Amugy aki segelyert all sorba, ahogy majd a tiz gyereke is, soha nem fog kapni egy filler nyugdijat. Rajuk nem kell irigykedni..
2014. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk elég szégyen lenne, hogy valaki szül 3-4-5 gyereket otthon van alanyi jogon járó gyes/gyet-en 15-20 évig amiért semmit nem tett, az apa alig adózik. A másik meg 15-20 évig állambácsi elvitte fizetése 30%-kát és még kevesebbet kapna ő, aki soha egy családit, sem adókedvezményt sem kapott.

Másrészt szörnyű de gyerekek is halnak meg, akinek szülő nyugdíjas kora előtt meghal a gyereke azzal mi van?

Harmadrészt honnan tudjuk milyen szülő volt, az illető? Mert megszülte,megcsinálta a gyereket de verte,nem taníttatta, terrorba tartotta stb azt jutalmazni kellene?

Ez több sebből vérzik, és én mérget merek venni, hogy ebből semmi sem lesz.

2014. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!