Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem csinálnak terheléses...

Miért nem csinálnak terheléses vizsgálatot?

Figyelt kérdés

A Sote meddőségi klinikán vizsgálnak, és most voltam a második vérvételen, és azt mondták, hogy a harmadik is sima vérvétel lesz, nálam nem csinálnak terhelést. Mikor rákérdeztem, azt mondta, nem mindenkinél csinálják... Járt már vki így? Miért lehet ez? Rossz lett az eredményem?

Köszi a válaszokat előre is!



2014. júl. 21. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!már mint cukor inzulin terhelést??jól értem??ha igen akkor lehet nem indokolt a terhelés!én legalább is így jártam!nem indokolt a terhelés így nem csinálják meg tb-re!csak fizetősbe tudnám,tudom megcsináltatni és ez röhej!
2014. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a BMC-ben jàrtam így. "Nem volt indokolt", mert volt napra pontos menszeszem peteéréssel, vékony voltam. Az már senkit nem érdekelt, hogy apám inzulinos cukros. Két lombikom volt, a második biokémiai terhességgel végződött. Utána magán laborban magamnak megnézettem a cukrot és az inzulint. Kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van. Mikor a mensmentisben meglátták az értékeimet a doktornő hanyatt vágta magát, hogy ezzel esélyem se volt még lombikkal se. Két év diéta és összességében 6 év próbálkozás után spontán babás lettem úgy, hogy nekünk papírunk van róla, hogy csak lombikkal lehet. Most két hónapos a kisfiam. Mindenképp nézesd meg, mielőtt bármilyen stimulálásba belemész.
2014. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is csengesd le szépen a zsét és nézesd meg magad. Ha vmi mégis kiderül, a számlát is benyújtanám nekik...
2014. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se értem, egy sima vérvételből és ránézésre miből gondolják, hogy nem kellene megcsinálni.

Én világ életemben vékony voltam, a cukor értékeim rendben voltak,nem szőrösödtem, stb egyedül a mindig rendszertelen mensim volt. Ezt sokáig hormonokkal próbálták helyrehozni, sikertelenül. Kb 28 éves lehettem, mire egy dokinak feltűnt, miért van mindkét petefészkem cisztákkal, de még akkor se kezelt senki semmivel. 35 évesen magán meddőségi klinikára mentem, mikor már nem menstruáltam, és hirtelen híztam 15 kilót.

Rám néztek, kérdeztek 3-4-et, UH a petefészkeimről, és rögtön első és utolsó vizsgálatom volt a terheléses inzulin és cukor vizsgálat. Komoly inzulin rezisztencia és kezdődő kettes típusú diabétesz volt a diagnózis

Fizetős volt, de megérte, ma már a 2. babámat várom sztk-ban lehet még mindig a hormonjaimat baszkurálnák.

2014. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem volt pontos a kérdés. Nem cukor terhelés, hanem metoclopramid nevű gyógyszeres terhelés, ami hatással van vmelyik hormonra és azt nézik gondolom, hogy milyen hatással...

Ezért érdekelne, hogy van-e még olyan, aki idejár és így járt, mint én...hátha többet tud, mint én :)

2014. júl. 26. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!