Ezek a terheléses cukor eredmények milyenek?

Figyelt kérdés

Glükóz terhelés 0' 5,1 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz terhelés 60' 6,4 mmol/L 3,1 - 10,5

Glükóz terhelés 120' 4,3 mmol/L 3,1 - 7,5


Inzulin 0 perces 4,7 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin terhelés 60' 70,9 mIU/L

Inzulin terhelés 120' 22,1 mIU/L

HOMA-IR 1,1 - 4,4


Az nem gond, hogy a 120 perces cukrom kevesebb, mint az éhgyomri?


Több, mint egy éve próbálkozunk a babával. 2 hónapja próbálunk egészségesen élni, teljes kiőrlésű ételek, semmi édesség, fehér cukor, üdítő, fehér kenyeret nem eszünk, sok zöldség, gyümölcs, csak ásványvizet iszok. Próbálok sportolni is. Mégis ilyenek az eredmények. Vékony testalkatú vagyok.


2014. júl. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

De az baj, hogy a 120 perces cukor kevesebb, mint az éhgyomri. Érdekes, mert a 60 percesed még jó.


Viszont a 60 perces inzulinod már magas, itt van egy nagy inzulin ugrásod, ami nagyon leviszi a cukrot.

Egyébként a 120-as inzulin már jó.


Valószínűleg IR lesz, de ezt erősítse meg egy hormondoki.

2014. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Inzulinrezisztenciád van, de ez nem egy vészes érték. Nekem is hasonlóak voltak. Kaptam rá gyógyszert.

Egyébként jó, hogy odafigyelsz a kajádra. Nekem 20 kiló súlyfelesleggel sem ment ennyire fel a terhelt inzulinom.

Még annyit, hogy nekem nem írtak elő szénhidrát diétát ezekkel az értékekkel, de oda kell figyelni a bevitelre ettől függetlenül. :)

2014. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az egész terhelés alatt az inzulinod a 0perces inzulin maximum 5szöröse lehet. Ez szerintem IR (de én nem vagyok orvos)

Magadtól csináltattad a tesztet, vagy az orvosod kérte? Ha az orvosod, akkor valószínűleg jó kezekben vagy.

Ha magadtól csináltattad, akkor javaslom, hogy a következő lépés a MensMentis felkeresése legyen, ott a témához maximálisan értő szakemberek dolgoznak. Ha jól tudom, akkor a teherbeesési nehézségeket is teljeskörűen kivizsgálják.

2014. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Márciusban már volt egy két pontos cukorterhelésem, akkor a 120 perces inzulinom 27 volt. Az akkori nőgyógyászom nem tudott rá semmit se mondani, továbbküldött endo dokihoz. Május eleje óta járok a mens mentisbe. Az endokrinologus most javasolta a 200 g-os diétát, de mondta, hogy előtte nézzünk még egy terhelésest, ami ma volt a fenti eredményekkel. Jövő héten tudjuk megbeszélni. Aug. elején megyek diétás oktatásra, addig magamtól próbálok figyelni az étkezésre, utána diéta, sport+ lehet kell gyógyszer. Meglátjuk mit mond az orvos.
2014. júl. 22. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a hasonló eredményes! :)

Akkor jó kezekben vagy! :)

Én Meforalt kaptam 2x500 mg-ot, tehát eléggé kis dózist.

Majd írd meg esetleg, hogy mit mondtak rá.

2014. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon jó helyen vagy, nem kell aggódnod :)
2014. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!