Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3 pontos IR-vizsgálat eredmény...

Detti1980 kérdése:

3 pontos IR-vizsgálat eredménye: glükóz: 0':5,1; 60':4,1; 120':4,3; inzulin: 0':4,8; 60':17,2; 120':14, 0; HOMA-IR: 1,1. Ez milyen szerintetek?

Figyelt kérdés
Még mielőtt elkezdek orvoshoz szaladgálni, tudva, hogy ők sincsenek egységes állásponton az értékeket tekintve. Amennyire utána tudtam keresni, nem tűnik igazán rossznak, mondjuk az érdekes, hogy a 0. glükóznál kevesebb a 60 és 120 perces érték - pedig ugye akkor már megittam a cukros vizet!

2013. ápr. 12. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
5 pontosat kellet volna csináltatni, szinte biztos, hogy 30 percnél van egy hatalmas inzulin ugrásod ezt biztos, hogy kezelni kéne.
2013. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
a 0 és a 120 perces inzulinod jó, szeritnem a 60 perces sem vészes, de annál nem tudok pontos értékeket vagy arányokat amit igazán figyelni kell. Az természetes hogy a 60 percesnek kell a legmagasabbanak lennie. Azért sem tartom soknak mert a 120 perces max 25 lehet neked még a 60 perces is messza van tőle, igy szerintem nincs problémád ezzel. De ha jó orvoshoz mész ö biztosat tud mondani. Policisztáid vannak? Mik a tüneteid ami miatt nézték?
2013. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Van 5 pontos is? Ami egyben inzulint is néz, nem csak glükózt. Amúgy doki küldött, és mondta, hogy ne arra menjek, ami csak 0' és 120', hanem a 3 pontosra. Ebből arra következtettem, ez a lehető legpontosabb. :(


Kedves második válaszoló! Petevezető-átjárhatóságin voltam, ami okés volt, viszont az ultrahangon "mintha" látott volna a doki pcos-ra utaló "árnyakat", de nem volt biztos, ezért küldött ide, hogy járjak ennek utána. Mert ugye akinek pcos-e van, annak biztos, hogy az inzulinrezisztencia is fennáll, de ez fordítva nem biztos. Szóval itt tartok most.

2013. ápr. 12. 14:02
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja, és semmi más tünetem nincs, persze azon kívül, hogy 1,5 éve nem esem teherbe...
2013. ápr. 12. 14:06
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Hormonpanelt néztek? (3. és 21. ciklusnapi vérvétel).

PCO gyanú esetén az elég hasznos lenne. Na meg aztán a másfél éves próbálkozás miatt alap, hogy ezt kellene nézni. Szerintem bármi ilyen problémával endokrinológushoz menj, a nőgyógyászra nem szabad ezeket sajnos bízni. Nekem is volt olyan értékem, ami a nődokinak fel sem tűnt, viszont az endodoki kiszúrta, hogy az petefészek kimerülésre utalhat. A nődoki maradjon a nőgyógyászatnál, ahhoz ért, a hormonok, meddőség, már endodoki szakterülete inkább.

2013. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, voltam már a 3. napin, és a mostani ciklusban megyek a 21. napira is. Előre akarok dolgozni kicsit, mert május végére kaptam időpontot a Kaáliba, és oda úgy szeretnék már menni, hogy ami lehet, megvan, hogy haladjunk. Tehát ne ötperces legyen az első konzi ennyi várakozás után, és ne mondja azt a doki, hogy majd ha ez és ez megvan, akkor jöjjünk vissza megint.

A 3. napi hormonnál a LH/FSH-arány jó lett: 6,19 és 7,26, bár nem tudom, minek kéne rossznak lennie, ami igazolhatja a fentieket.

2013. ápr. 12. 14:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Hat figyelj. En mint "gyakorott" IR-es azt mondom, ez nem veszes eredmeny. Valoban baj, hogy mind a 60 mind a 120 perces cukrod az ehomi cukor ala esik, ami jelzi is hogy valahol valoban volt egy nagyobb inzulin kiugrasod, de mivel az inzuin ertekeid gyakorlatilag tokeletesek, pedig azok szoktak altalaban elszallva lenni, ezert nem gondolnam, hogy emiatt nem jonne a baba. En ennel joval pocsekabb edmenyekkel estem teherbe (19+2 vagyok most), igaz, akkor mar feleve csinaltam a dietat+szedtem/szedem meg most is a gyogyszert. Szerintem neked is elso korben ennek a ch dietanak kene utananezned/kerdezned, mert lehet, hogy a te esetedben mar az is eleg lenne a javulashoz, es a doki erre nem is valoszinu, hogy felir barmit is, hisz ez valoban nem rossz eredmeny (max. napi egy darab 500mg-os tabit tudnek erre az allapotra elkepzelni, de tenyleg sok doki ilyenkor csak a dietat javasolja, mert mar az sokat javit a helyzeten). Mas hormonjaid milyenek? 3. 21. napi hormonok? Cikusod rendszeres, van peteeresed? Tulsullyal' szorosodessel hogy allsz? Nem sresszes az eleted, nem gorcsoltok nagyon ezen a babateman? Bocsi a sok buta kerdesert, de a leirtak alapjan tenyleg nem hiszem, hogy emiatt ne jonne a baba. Remelem hamarosan megtalaljak a homokszemet a gepezetben :)
2013. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ó, hát nagyon köszönöm, ez megnyugtató válasz volt!! Valahogy én is azt érzem, hogy nem itt van a kutya elásva, mégha bele is lehetne kötni az értékekbe. Azért jó, hogy elmentem, és ezt a szénhidrátos diétát is meg akarom próbálni, már a egészség miatt úgy általában is, nem csak a babaprojekt okán.

3. napi hormon okés, 21-re megyek hamarosan. Ciklusom rendben, 29-31 napos, nem óramű, de rendszeres, ébredési hőből is következtethetően peteérés van minden hónapban. Nem szenvedek túlsúlyban, kopaszodásban, szőrösödésben :)

Férjem is volt a saját dolgait megnézetni, mielőtt engem nagyon beszippantana az orvostudomány, hááát, az aktivitással voltak gondok (11% alatti volt), most megy vissza egy három hónapos gyógyszeres kezelés után, ha nem javul, akkor IVF-ICSI javasolt. De ettől még engem is végig kell nézni, hogy velem mi újság.

Veled most már minden rendben? Én már kezdek beletörődni a lombikba, de a várólistától tartok. 33 évesen azért már nem beláthatatlan az időm…

2013. ápr. 12. 14:41
 9/18 anonim ***** válasza:

Neked nincs PCOS-ed.

Tökéletesen a terheléses eredményed, rendszeres a ciklusod, van peteérésed, nem szőrösödsz.

Nem tudom mi bajod lehet, ha az átjárhatósági is jó volt.

Lehet, hogy csak szimplán a véletlen miatt nem estél még teherbe.

2013. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó. Jah, most olvastam. Ezek alapján a pároddal van a gond, amiatt nem estél még teherbe. Te egészségesnek tűnsz.
2013. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!