Lombikosok! Ha valaki volt már ebben a helyzetben? (Azoospermia)

Figyelt kérdés
Azoospermia miatt megyünk lombikra(Kaáli).Nekem volt hormon vérvételem(elméletileg rendben).Milyen vizsgálatokat fognak még kérni?Párom biopsziáját csinálják a Kaáliba?Gondolom mivel lombik lesz egyből nekem nem kell átjárhatósági?

2014. júl. 28. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is azoospermia van.

A Kaáliról nem tudok nyilatkozni, mi a BMC-be jártunk.

Először a férjemet műtötték meg, BMC-től függetlenül, a SOTE urológián, majd a szöveteket a Krio fagyasztotta.

Utána elmentünk a meddőségi központba, ott már csak velem foglalkoztak, tőlem ezeket kérték:

- 3. napi hormonok és egyéb labor

- AMH

- mell-ultrahang

- méhtükrözés (átjárhatósági nem kellett de ez igen)

- illetve önszorgalomból csináltattam egy terheléses cukor és inzulin vérvételt.


Sok sikert nektek, ha akarsz kérdezz nyugodtan akár privátban is.

24hkm

2014. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :) Az első lombik sikerült?várólista a biopszia műtétnél is van?mennyi idő volt h ezeket a vizsgálatokat megcsináltattátok?
2014. júl. 28. 13:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyi kérdés jár a fejemben...mégis ha ide jutok,h írok elfelejtem. :) Ki műtötte a párod?És ha lehet az anyagi vonzata is érdekelne mindennek.Méhtükrözésnél altatnak?
2014. júl. 28. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen az első lombik sikerült, annyira hogy hármasikreket várunk... :)

A SOTE-n alapból van várólista a műtéthez, de mi úgy csináltuk, hogy először magánrendelésen kerestük fel az orvost (dr. Kopa Zsolt), és utána már hamarabb sor került a műtétre. Tavaly június végén volt az első konzultáció, ekkor derült ki az azoospermia, ezután következett pár vérvétel (kromoszóma vizsgálat, hormonok), és miután ezekből kiderült hogy csak műtéttel van esélyünk a babára, már csak egy altatásos labor kellett. Már szeptemberben lehetett volna műteni, a mi sz.rakodásunknak köszönhető hogy végül novemberben csinálta meg a műtétet.


Kopa doktornál 2x voltunk magánban a Körúti Orvosi Centrumban, ez kb. 2x30.000,- volt (2x csinált spermiogramot de sajnos egyikben se találtak semmit), és még kb. 30.000,- volt a kromoszóma vizsgálat. Ezeket megcsinálja persze TB-re is a SOTE-n, de ott hónapokat kellett volna vármi már csak a konzultációra is. Egyébként nagyon nem bántuk meg hogy hozzá mentünk, én anno rengeteget kutattam és szerintem ő a legnagyobb ász a témában.


Miután megvolt a műtét és lefagyasztották a hordozókat novemberben (13 hordozóban tudtak fagyasztani), kis pihi következett az évvége miatt, majd januárban mentünk el a BMC-be és kezdődtek az én vizsgálataim. Ezek nagyon gyorsan mentek, volt amit TB-re csináltattam és volt amit magánban, a méhtükrözést (pontosabban office hysteroscopia-t) a Rózsakert Medical-ban csinálta Kelemen doktor úr, ez 28.000,- volt de mindennel együtt kb. 15 perc és nagyjából annyira fájt mint egy rákszűrés (semennyire). Úgy tudom van ahol lombik előtt is ragaszkodnak az átjárhatóságihoz, az én orvosom nem kérte, ezért csináltattam csak ezt. Február végén meg is volt a beültetés amiből elsőre terhes is lettem.


Amúgy írtam egy blogot a témában, ill. még most is írom de persze most már a terhességem meg a babák a téma, de az elején elég részletesen leírtam az azoospermia diagnózissal kezdve hogy mi hogy volt. Ha érdekel elküldöm a linket privátban.

2014. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem semmi, 3as ikrek de jóóó! Gratulálok!!!igen, megköszönném a linket:)szétnéznék.
2014. júl. 28. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!