Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ismer valaki olyan hölgyet,...

Riczu Andrea kérdése:

Ismer valaki olyan hölgyet, akinek 45 évesen, kezdődő menopauza mellett, sikerült teherbe esnie?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Normál esetben nem. Hormonkezeléssel esetleg lehetséges, de igazán nem értelmes dolog, mert ilyen idösen a nöi szervezet már nem igazán alkalmas a terhességre, és a gyereknek sem tesz jót lelkileg, ha 25-30 évesen legkésöbb árva lesz.


Statisztika szerint ugyanis 70 és körül halnak meg a nök, a férfiak még korábban - és feltételezhetö, hoyg az apajelölt is hasonló korú, mint a nö.

2014. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes egy AMH-szintet nézetni (anti-Müllerian hormon), ez megmutatja hogy milyen a petefészkeid állapota, pontosabban a petekészlet mennyiségéről és minőségéről ad képet.


Ez alapján (meddőségi) orvos el tudja dönteni hogy érdemes-e természetes úton próbálkozni, vagy orvosi rásegítés kell (ill. hogy egyáltalán az működhet-e). Rossz AMH szintet lehet valamennyire turbózni gyógyszeresen, de elég nehéz.

2014. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Én ismerek ilyet. A terhessége akkor derült ki, amikor megmozdult a magzat. Addig azt hitték, vége a klimaxnak, azért múlt el végleg a menzesz. Egészséges gyermek született.


Amúgy meg apám is 25 évesen lett árva. Talán akkor meg se kellett volna születnie? Inkább idős szülei legyenek valakinek, mint hogy ne is éljen! Szerintem.

2014. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ismerek, de neki is lombikkal sikerült. egészséges ikrei lettek. a férje is idősebb volt már. De ebben az életkorban találtak egymásra.boldogok.szerintem nyugodtan vállalhat ennyi idősen is gyereket a leendő anya.mindent bele!
2014. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagymamám anno, megélte még az unokái születését is.
2014. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
A nagyanyja vagy az anyja akarsz lenni a gyereknek?
2014. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tobbet is. Egyik sem hasznalt lombikot, bar egyik sem gondolta, hogy terhes!!! Egeszseges kisemberek szulettek erdekes modon mind fiu!!!

Volt amelyiket megszoltak, hogy mar unokaja szuletett, miert vallalja ( de a csalad erosen hivo, nem oltek volna meg a vilagert sem a kis jovevenyt ), volt aki boldogan fogadta es kesz teny volt es volt aki meglepeteskent fogadta. Sot masik ismerosom o 43 volt akkor ikrekkel lett terhes. - mikor meselte, meg probalt magahoz terni a sokkbol....de a gyermekei gyonyoru egeszseges szepsegek.

Szerintem azon is mulik, ki milyen eletvitelt folytatott sok esetben elozoleg. Teny, hogy azok akik nem kinoztak a testuket mindenfele szuksegtelen dologgal( alkohol, drog, cigi stb) konnyebben megy.

2014. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Szia! nekem vannak nagy gyerekeim, de én is közöset akartam a férjemmel, ami nem jött össze, ezért tavaly ősszel elmentünk lombikra. (44 vagyok) A lombik elsőre sikerült is, egy szép 8 sejteset, és egy kevésbé szép 5 sejteset kaptam vissza. Sajnos egyedül csak a kombinált teszt mutatta ki hogy valami gond lehet, mert az uh-k negatívak voltak. Vettek magzatvizet a korom miatt is, és annak az eredményére 5 hetet vártunk. Sajnos downos lett a baba, akit a 22.héten meg kellett szüljek, mert nem vállalhattam. :( De ezek után sem adom fel!!!Ha nem sikerül spontán, akkor megyünk újra lombikra, ilyenkor már sajnos kevés az idő gondolkozni, 3 hónap várakozási időt mondtak.
2014. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek egy hölgyet (közeli rokonom munkatársa), ő úgy tudta, nem is lehet gyereke, majd amikor már kimaradozott neki, teherbe esett, az életkorát nem tudom pontosan, de 43-45 között szülte az egészséges kisfiát. (Czeizel profnál is volt, aki amúgy abortuszt javasolt neki, de kizárólag az életkora miatt. :( )

Már 13 körül van a srác, szóval ez nem mai eset.


Egyébként én hiszem azt, hogy nem véletlen, hogy a nők meddig fogamzóképesek, ha a természet úgy akarná, hogy csak a 20 évesek szüljenek, akkor hamarabb lenne a menopausa is.


Mesterséges eljárás esetén meggondolandó, hogy meddig lehet próbálkozni, amennyire tudom, van egy limit, ami után már nem csinálják a magánklinikák sem, hogy ez pontosan hány év, azt nem tudom. (Ha valaki tudja, írja meg, érdekel!)

2014. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
válaszoloknak ak érdezőknek lett gyereke?
2021. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!