Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt már valakinek pajzsmirigy...

Volt már valakinek pajzsmirigy problémája?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy mivel pajzsmirigy túltengésem van ezért nem jön össze a baba pedig már nagyon szeretnénk, mert 5 éve próbálkozunk. Kezdem az elején ez év februárjában derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem van. Elkezdtek kezelni metotirynnel és propanolal. Folyamatosan járok vissza. Most egy hónapi nem szedtem a gyógyszert és sokkal rosszabb lett az eredmény mint legelőször. Mikor lesz már ennek vége? Azt mondta a doki, hogy kb 1 év mire meggyógyulnak általában ebből a betegségből emberek. Kinek mi a tapasztalata és gyógyulás után mennyi időre rá jött össze a pici? Adjatok egy kis fényt az alagút végén :)

2014. aug. 7. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Leírom az én történetemen.


Kamasz koromba derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem van. Én is Meteothirint és Huma-Pronolt szedtem éveken át.

Átkerültem egy másik orvoshoz, ő is próbálgatta beállítani, de jött valami stressz vagy idegeskedés és egyből felborult a hormonszintem, és lehetett előlről kezdeni mindent.


Ezután úgymond megelégeltük, és kérdezte, hogy mit szólnék, ha meg lennék műtve, ez volt 2 éve februárban, természetesen belementem. Megvolt a műtét, kivették mindkét oldali pajzsmirigyem, azóta hormonpótló gyógyszert

kell szednem, ameddig élek.


Mi is próbálkoztunk műtét előtt a babával, de nem jött össze, és műtét után, ahogy beállították a hormonszintem, nagyon gyorsan teherbe is estem. Most várom a következő babát.


Semmi hátrányát nem látom, hogy megműtöttek, a mai gondolkodásommal, már rég túl estem volna rajta.

Terhesség alatt sokszor kell kontrollra járnom, és elég magas adag gyógyszert kell szednem, hogy jusson a babának is.


Hát, remélem tudtam segíteni. Most vagyok 27 éves.

2014. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia


Ezt én is javasolhatom a dokinak, hogy jobb lenne,ha megműtenének. Én már 29 éves vagyok és nem akarok kifutni az időből. 133 el menstruálni és azóta folyamatosan össze vissza jön meg. Most már tudom, hogy emiatt. Nagyon elegem van ebből a sok sikertelenségből. :(

2014. aug. 7. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát próbáld meg, majd kiderül hogy mit mond rá. A műtéthez is be kell állítani a hormonszintet. Hol laksz?
2014. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kezelőorvosom Dr Ágoston Annamária és Székesfehérváron műtöttek, Dr Altorjai Áron
2014. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Budapesten. A szent Imrébe járok. Dr. Csitári Gergőhöz. Egy nagyon fiatal orvos :) de már fél éve próbáljuk beállítani és most abba hagytam a gyógyszert 1,5 hétre és sokkal rosszabbak lettek az eredmények mint mikor elkezdtük.
2014. aug. 7. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Említsd meg a műtétet.

Sok sikert és kitartás kívánok neked.

2014. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az lesz pont holnap kell mennem hozzá :) Nagyon aranyos vagy . Neked pedig jó babavárást és jó egészséget nektek :)
2014. aug. 7. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Ha nem vagyok indiszkrét, akkor mit mondott az orvos?
2014. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia

Azt mondta, hogy ilyen eredmények mellett ne is gondoljak arra, hogy műtét. Gyógyszer mellett kb 1 évig kellene egy szintben maradnia utána elhagyjuk a gyógyszert és ha marad szép az eredmény akkor nem kell műteni de ha nem javul csak rosszabb lesz akkor is akkor még egyszer gyógyszeres kezelés és csak utána műtét. :( Szeretnék már pedig túl lenni rajta

2014. aug. 15. 09:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom.
2014. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!