Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztens diétában ha...

Inzulinrezisztens diétában ha uzsonnára csak gyors felszívódásút ehetek, az azt jelenti, hogy akár csokit, fagyit vagy ilyeneket is lehet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Cukormenteset esetleg.
2014. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor ez hogy van? Ha gyorsat kell enni, akkor nem az a gyors?
2014. aug. 18. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Uzsonnára, ha pl 15g szénhidrát engedélyezett, akkor ehetsz mondjuk ennek megfelelő szénhidrát tartalmú gyümölcsöt, egy közepes barackot, vagy tejterméket, pl joghurt vagy tej, vagy ilyesmi. Ehetsz diabetikus krémtúrót.
2014. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a cukros fagyi, vagy csoki valóban gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, de pont a kerülendő cukrot. Nem ugyanolyan a felszívódása, és nem ugyanolyan inzulinválaszt ad a szervezet a gyümölcscukorra (aminek felszívódását a gyümölcs rosttartalma is befolyásolja), mint a répacukorra.
2014. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy csak gyorsat lehet enni? Ilyet életemben nem hallottam. Nem arról van szó, hogy csak keveset? 10-20 gr szénhidrátot?
2014. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig 3-as vagyok, itt van pl egy egész jó, 180g-os mintaétrend. A neten sok hasonlót találsz 160 g-ra is. Ha kívánod a nasit (mint én aki megőrülök érte), akkor Update termékeket vegyél, vannak nagyon finom édességeik, sütijeik, amiket be tudsz illeszteni az étrendbe, fagyit pedig készíts otthon tejszínből, joghurtból xilittel (tehetsz bele gyümölcsöt, egyebet). Lehet, hogy nem olcsó, de egyszer egyszer szerintem inkább erre költs, mint hagyományos édességre.


7:00 REGGELI: 30 g lassan felszívódó szénhidrát:

6 dkg barna kenyér light vajkrémmel, 10 dkg tojás, paprika, 1 bögre gyógynövénytea cukor nélkül.


10:00 TÍZÓRAI: 20 g szénhidrát, 10 g lassan, 10 g gyorsan felszívódó szénhidráttal.

3 db korpovit keksz (lassú), 15 dkg alma v. narancs (gyors).


13:00 EBÉD: 70 g szénhidrát, ebből max. 30 g gyors felszívódó szénhidrát.

Húsleves (1 evőkanál tésztával, 1 szál répával), sült hal 20 dkg nyers burgonyából készített petrezselymes burgonyával, uborka saláta, 30 dkg grapefruit.


16:00 UZSONNA: 20 g gyorsan felszívódó szénhidrát:

10 dkg mandarin vagy kiwi, 2 dl natúr joghurt vagy kefír.


19:00 VACSORA: 40 g szénhidrát, 30g lassan, 10 g gyorsan felszívódó szénhidráttal:

Rakott karfiol 25 dkg karfiolból, 20 g hántolt árpából, 3 g étkezési búza vagy zabkorpa, 3 g vöröshagyma, 10 g lecsó, 50 ml kefír hozzáadásával, sajttal, 10 ml étolajjal (lassú). 2 dl frissen facsart gyümölcslé (gyors).

2014. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak lassút lehet, váltogatni kell a megadott étkezésre, és mennyiségre. Az uzsonna, és a tízórai lehet gyors felszívódású, de nem mindegy, hogy mi.
2014. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!