IR esetén melyiknek van nagyobb esélye a sikerességhez a beültetés vagy spontán fogantatás?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha más probléma nincs egyik félnek sem, akkor a spontán (rendeződik az IR, vn rendes ciklus, peteérés), akkor nem kell beültetés.

Nekem rendeződött gyorsan, de aztán kiderült ég pár dolog további kivizsgálásokkal, inszemek után a 2. lombik sikerült.

2014. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok!Megkérdezhetem hogy milyen problémák voltak? De amúgy statisztikailag melyiknek van nagyobb esélye? Persze ha csak ez a probléma...
2014. szept. 14. 16:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem hogy mennyi volt az inzulinod mikor kiderült és mennyi mikor már rendezettnek minősült tehát baba készen:-) Nekem 110 volt. először és most 49 és elvileg ez már jó...orvos szerint
2014. szept. 14. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 120 perces inzulinom tovább nőtt, mint a 60 perces, nekem is jóval 100 felett volt. 4 hónapi 3-as kezelés után, minusz 10 kg-al sikerült spontán teherbe esnem. Azaz egy jól reagáló kezelés esetén, ha más probléma nincs, akkor létrejön spontán terhesség, nem kell beültetés.

A dokim szerint ez az egyik legjobban kezelhető meddőségi probléma, és ha hamarabb rájöttek volna az IR és a meddőség összefüggésére, egy csomó lombikot nem kellett volna elvégezniük.

Egyébként szerintem ha az IR nincs jól kezelve, nincs is értelme a beültetésnek, hiszen a vetélés kockázata is jóval nagyobb rossz inzulin értékek mellett, illetve megfelelő peteérés, tüszőrepedés sincs.

Ha meg jók az értékek, ahogy az első is írta, rendeződik a ciklus, felesleges a beültetéssel kínlódni, esetleg egy inszeminációval lehet növelni az esélyt.

Sok sikert! Remélem, minél előbb sikerül!

2014. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő a kezelés akkor pont ugyan annyi esélyed van teherbe esni spontán, mint bárki másnak, aki nem Ir-es. Nekem a 120 perces inzulinom 30 körül volt, már ez sem jó, de erre még nem kaptam gyógyszert, csak a diéta mozgás és inofolic és így 3 hónap alatt sikerült spontán, ami előtte 2 évig sehogy sem. Szerintem sincs értelme addig belevágni lombikba inszembe, míg nincs minden a helyén, mert úgy sem hiszem, hogy több esélyed lenne. Hidd el, ha az eredményeid jók lesznek, akkor spontán is sikerülni fog.
2014. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na akkor én leszek a kakukktojás...mondjuk rám csodálkozva néztek a dokik is...fél évvel a teherbeesés előtt derült ki az IR, akkor 200 körüli volt az inzulin értékem....fél év 3-as kezelés, fogyás után az inzulinértékem alig csökkent csak a 60 perces...a terhelés után egy hónappal spontán teherbeestem!!! Most vagyok 21 hetes... mondjuk nekem folyamatosan volt mensim és peteérésem is...ilyen is van! :) 21 hkm
2014. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!