Inszemesek, lombikosok! Sikertelen inszem után mennyit kell várni, hogy elkezdődjön a stimuláció egy lombikra? Rögtön a következő menzesznél már lehet is kezdeni?

Figyelt kérdés
Még az orvost nem akartam erről kérdezni, mert elég elutasító amikor a lombikról kérdezem. Meggyőződés, hogy nem szükséges, mert még csak a második inszemnél tartunk, de ha végig csinálok 6-os utána is 1 év várakozás van a támogatott lombikra, jobban járok ha kifizetem. Pénzt, időt és situlációt spórolok.

2014. szept. 24. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
60 vagy 90 napnak el kell telnie 2 beavatkozás között, csak így támogatja a TB. Már nem emlékszem melyik, bocsi.
2014. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha nem akarom, hogy a tb támogassa akkor nem kell 2 stimuláció között várnom semmit?


Nekem az első inszemem fél éve volt, mert terhesség lett belőle csak nem maradt meg a baba. Azt nem tudom, hogy ha nem is lesz belőle terhesség akkor mennyit kell várni pl két inszem között.


A KÉRDÉSEM AZ ha nem lesz terhes az ember az inszemtől és megjön utána a menzesz akkor már kezdheti is a következőt stimulációt vagy kell várni vele?

2014. szept. 24. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy az utolsó inszemináció és a lombik között kimaradt 1 hónap, az is azért, mert kellett friss 3. és 21. napi vérvétel, szerológia meg AMH.
2014. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az inszeminációk meg mehetnek egymás után, nem kell várni
2014. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó tudni mert nekem novemberben lesz az első inszem és nagyon parázok rajta. Nem a beavatkozáson csak a csalódások miatt. És az a hülye várakozás :-(((

Timi

2014. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze nem szabad pesszimistán hozzá állni, de nekem ez a 10-15% amit az inszem ad kevésnek tűnik.

Tudom, hogy a lombik sokkal nagyobb megterhelés a szervezetemnek, de ha azt nézem, hogy mire túl vagy az 5-6 inszemen az 1 év és szerintem 1 év folyamatos hormon kezelés legalább olyan rossz. Akkor inkább 1 lombik és akkor tuti a gyerek ;) de ezt csak én gondolom így, az orvosok nem és nem is nagyon mennek bele.

2014. szept. 26. 09:51
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sajnos a lombik sem tuti. :-((

Az inszemhez adott stimu pedig nem nagy megterhelés a lombikoshoz képest.

2014. szept. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, bennem az a kérdés merült fel, hogy miért tart egy évig az 5-6 inszem? Én külföldön élek, itt járok inszemre, mehetnek az inszemek egymás utáni hónapokban. Otthon ki kell hagyni köztük 1-1 hónapot, vagy miért telik el olyan sok idő?

Sajnos én is úgy gondolom, ahogy az utolsó válaszoló, hogy a lombik hatalmas megterhelés az inszemhez képest mind a hormonok, mind az altatásban történő leszívás szempontjából, nagy a mellékhatások, a túlstimuláció veszélye, és a siker abszolút nem garantált. Nekünk azt mondták itt, hogy 20%. Inszemnél nincs jelentősen több hormon a szervezetben, mint egy normál ciklusban, hiszen csak 1-2 pete érik meg, nem pedig 8-10... Itt, ahol élek, csak 3 inszem támogatott 50%-ban, majd 3 lombik szintén 50%-ban, ha többre van szükség, az már abszolút nem. De az én orvosom azt mondta, saját tapasztalata alapján érdemes tovább folytatni saját zsebből is az inszemeket, mert még a 4., 5. alkalommal is ugyanakkora eséllyel szoktak teherbe esni a betegei, mint az elsőnél (10-15%), azonban ez az alacsony százalék összeadódik, így az elejétől számítva a nők több, mint felének sikerül. A lombik viszont a mellékhatások mellett nagyon nagy költséggel is jár, még az 50%-os támogatás mellett is többszörösébe kerül, mint egy nem támogatott inszem. Ezért mi abban maradtunk, hogy annyi inszemet csinálok végig, amennyit az orvosom gondol, csak akkor térünk át a lombikra, ha ő már azt javasolja.

De olvastam már olyan orvosok véleményét is a neten, akik szerint a 3. inszem után teljesen felesleges folytatni, mert már annyira kicsi az esély. Az én orvosomat kérdeztem erről, szerinte ez a vélemény egy baromság, a gyakorlat nem ezt mutatja, és ezt csak azért írják, hogy a nép elfogadja, hogy miért nem támogat a betegbiztosítás háromnál több inszemet... :)

2014. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, én kaptam időpontot lombikra de még várakozunk jövő év júniusáig, addig inszemre járok ami megy egymást követő ciklusokban. Én is úgy gondolom hogy itt egy viszonylag kis stimuláció van, és az esély nem kisebb.

De kérdésedre válaszolva, attól függ hogy az orvos már a kezdeteknél mikor megvannak az eredmények mit ajánl mert ha nem túl rosszak az eredmények inszemet ajánl és kb a 3-4. sikertelennél jelent be lombikra, ami onnan számítval kb 8 hónap /ahova én járok/. de addig még csinálhatnak inszemet ha szeretnéd. Én is régóta szeretnék babát de szerintem érdemes várni a támogatottra, mert rengeteg pénz és az sem biztos hogy elsőre siker lesz. De természetesen te tudod hogy milyen anyagi helyzetben vagytok. Mi nem állunk rosszul de havi 8-900 000 ft azért nem gyenge. És ha a 3. vagy 4. lesz a jó? ki sem merem számolni!!

Inkább győzd meg a dokidat hogy jelentsen be lombikra, és te addig végigcsinálod az összes támogatott inszemet.

Üdv:

Timi

2014. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!