Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR-es témában jártasoktól...

IR-es témában jártasoktól kérdeznék. Ha terhesen alacsony volt a glükóz, az utalhat IR-re?

Figyelt kérdés
Nagyon sokára estem teherbe, aztán mégis spontán. Sosem csináltak terheléses vizsgálatot, csak terhesen, amikor nagyon alacsony volt a glükózom. Nem mondta rá semmit, de 3 !!!-es volt. Aztán újra babát szeretnénk és nem jön, ezért a nőgy. elküldött terhelésesre, ahol kiderült az IR. A kérdésem az, hogy lehet, már a terhességem előtt is ez lehett a gond, azért nem sikerült sokáig?
2014. okt. 9. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ne nőgyógyásszal kezeltesd, hanem endokrinológussal. www.pco-szindroma.hu (ha nincs cisztád, nem jelenti, hogy nem érint. Ez csak egy tünet a sok közül, a betegség oka pedig az IR. Olvass sokat!)


Nekem az IR előbb derült ki, hármas kezelés kellett a sikerhez, viszont elsőre sikerült a baba. Tartsd kordában a problémát és nem lesz gond!

2014. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De azért mondod, mert terhesen alacsony volt a glükózom? Mert vhol ezt olvastam, hogy IR-eseknél ez így van.
2014. okt. 9. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden együtt. Nehezen jött össze az első is, alacsony cukor és azt írtad ki is derült az ir, valszeg már előtte is fenállt.
2014. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor a dokinak miért nem jutott eszébe, hogy csináltasson vizsgálatot? És miért nem jutott eszébe amikor terhes voltam, hogy azért alacsony a cukrom, mert IR-em van? Semmire nem figyelmeztetett, szerencsére minden rendben volt végig, ezen kívül. Egyébént már tartom a diétát és gyógyszert is szedek, már a köv vérvételen helyre is jöttek az értékek.
2014. okt. 9. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem értenek hozzá. Szülész-nőgyógyásznak nincs ügye az IR-rel. Nem tanult róla egyetemen, és ha nem képzi magát manapság is folyamatosan, akkor soha nem is fog.
2014. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A terhesség előtt meddőségibe jártunk,szóval ezért pláne nem értem miért nem néztek ilyt nálam. Szerintetek van esély,hogy most már,hogy helyrejöttem,hamar megfoganjon a tesó?
2014. okt. 9. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!