Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Idegeskedés, stressz befolyáso...

Idegeskedés, stressz befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
uh, hormon vizsgálat minden rendben
2014. okt. 20. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Én nem hiszek ebben, de sokan hangoztatják, hogy igen.
2014. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Főleg a gyerekvállalással kapcsolatos stressz. Pl. félelem attól, hogy nem jön össze. De ha nagyfokú a stressz, mondjuk munkahelyi, akkor az is befolyásolhatja negatív irányba...
2014. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, mert a női szervezet optimális körülményeket kíván a teherbeeséshez.

Az ismerősi körömben 3 kismama esetét ismerem:

az egyik nem esett teherbe, bár mindent megpróbáltak, lombik, stb. Aztán örökbe fogadtak egy gyermeket, s rá másfél évre megszületett a saját baba.

Egy másiknak beültetése volt, ő megszülte a babát, azóta természetes úton is megfogant, azt a babát is kihordta.

Egy anyuka enyhén szólva túlsúlyos volt, azt mondta a doki, okosabb annál a szervezete, hogy erre ráengedjen egy terhességet. Lefogyott, és jött a baba.

2014. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán evolúciós oka van: pár ezer éve még a stressz éhezést, háborút, veszélyt jelentett. Tehát nem ideális környezetet a gyerekvállalásra.


Azóta a civilizáció hozott magával sok olyan egyéb stresszort, ami a gyermek nevelését nem veszélyeztetnék, de kémiai szinten ezt a szervezet nem tudja.

Tulajdonképpen magas szintre emelkedik a kortizol a vérben és ez gátolja a teherbeeséshez szükséges folyamatokat.

2014. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, vagy ha azt vesszük, hogy háború idején a nőknek még a menzeszük is elmaradt...bonyolult az emberi szervezet!
2014. okt. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Találtam egy cikket, ami elég jól leírja a dolgot:


"A krónikus stressz nem kedvez a nyugalmi válaszreakcióknak, ilyenkor a kortizol hormon szintje tartósan magas lesz, ami komoly problémákat okoz:


gyengült szellemi teljesítmény

csökkenő pajzsmirigy tevékenység

vércukorszint ingadozások

csökkenő csontsűrűség

csökkenő izomtömeg

magasabb vérnyomás

rosszabbul működő immunrendszer, gyulladásos folyamatok a testben

növekvő mértékű hasi elhízás"


Vagyis a stressz (bármilyen okból alakul ki tartósan, nem kell összefüggésben lennie a gyermekvállalással, egy feszült légkörű munkahely épp elég hozzá) bizony akadálya lehet a teherbe esésnek.

Alap hormonvizsgálat nem feltétlenül mutatja ki.

Mondom ezt gyakorló pajzsmirigyesként, IR-esként. :-(

2014. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 4-es Válaszolóval. Kiegészíteném még azzal, hogy amikor az ember "görcsöl, stresszel", ez a görcs véleményem szerint fizikailag is létrejön, pl. a petevezetők is görcsben lehetnek, összehúzódva. Nekem a HSG szerint nagyon szűkek a vezetők, évekig nem is estem teherbe, majd emiatt küldtek lombikra. De a köv. hónapban teherbe estem, tulajdonképpen elmúlt a görcsöm az "ítélet" után, mert gondoltam úgyis csak lombikkal lehet gyerekem. Azóta megszületett, sőt a második gyermekünk az első olyan hónapban megfogant amikor nem védekeztünk. Nem gondoltam hogy teherbe eshetek, nem is görcsöltem, itt van a lányom, örültem hogy van egy gyerekem. Ennyit az anatómiai szűk vezetőkről. Én így tudom elképzelni.
2014. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!