Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kedves lombikosok sorstársaim!...

Kedves lombikosok sorstársaim! Mennyire van rövid-és hosszútávú káros mellékhatásai a stimulációs hormonkezeléseknek?

Figyelt kérdés
Sajnos most kezdtem el a 3. stimulációt, 4. IVF lesz, volt már 2 stilumáció és egy fagyasztott ET. Rengeteg hormont kell kapjak, napi 8 ampulla Menopurt és egy adag gonapeptylt. Szerintem ez rettentő nagy mennyiség, kevés petesejtem van, amh: 0.3 plusz endometriosis, 34 év. Volt közületek aki ekkora adagot kapott? Vagy még többet? Ilyen sokat még nem kaptam! Nem fog károsodni a szervezetem? Hallottam olyat, meg az orvosom is mondta, hogy pár év múlva akár ovarium-és mellrákot is okozhat a sok hormon. Nektek van ilyen jellegű tapasztalatatok vagy információtok? Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 22. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is hallottam erről, de nem tudom, bizonyították-e valahol, vagy csak mendemonda. :(
2014. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben érdemben nem tudok nyilatkozni, de ezekről én is hallottam! Spec nekem csak egy stimuláciom volt, az is lassan 2 hónapja, hogy ettől e vagy nem tudom mitől de minden sz.r utolér azóta! Kívánom, hogy a mostani sikerüljön!!!!!
2014. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

5 lombik stimum volt, bár én gonal-f-et kaptam, de szép nagy adagokban. Évente kb két lombikunk volt. Az utolsó óta eltelt két év, nálam minden rendben. :-)

2014. nov. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! 7 inszeminációm volt és 2 lombikom.

Az első lombiknál elküldtek mell ultrahangra, ott még minden rendben volt.

Ez március volt.... aztán a következő lombiknál újabb ultrahang kellett, mert 3 hónapig fogadta el a doki, és bizony augusztusban már 4 db 2cm-es ciszta volt a két mellemben. 2-2 db mindkettőben. Azóta is érzem őket :(


DE van egy 6 hónapos kisfiam. Amúgy nekem is sokszor eszembe jut, hogy biztosan valahol ártani fog egészségileg az a rengeteg hormon amit kaptam, hiszen a tájékoztató papíron is rajta volt, hogy 10 éven belül bármilyen rákos daganat kialakulhat bárhol :(


de aki babát akar és nincs más esélye, az bevállalja és hisz benne, hogy nála nem lesz semmi mellékhatása a sok hormonnak.


Én is bízom benne!!!!!!


Kívánom, hogy legyél hamar babás!!!!!!

2014. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kétszer csináltam végig a rövid stimulációt, azt mondta a doki, nem lesz semmilyen káros hatása, mert kb. 2-3 hónap alatt kiürül a szervezetből a hormon... Na persze az egy másik dolog, hogy hülye lenne maga ellen beszélni a magánklinikán. Ettől én is pánikolok, hiszen azt mondják, az ember teste nem felejt. :-(
2015. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!