Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Autoimmun betegség és babaváll...

Autoimmun betegség és babavállalás?

Figyelt kérdés
Pár hónapja derült ki, hogy autoimmun betegségem van, antifoszfolipid-szindróma. A pécsi Meddőségi Centrumba járunk,ott derítették ezt ki. Szeretnék "sorstársakat" találni, aki meg tudná osztani velem a tapasztalatait. Hogyan sikerült a teherbeesés, hogyan telt a várandósság időszaka? Vizsgálatok, gyógyszerek, stb. Na és nem utolsó sorban: lelkileg hogy vetted az akadályokat? :) Köszönöm a segítséget.
2015. jan. 27. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok féle autoimmun beegség van, a tiédet nem ismerem.

Nekem szclerozis multiplex van, ami lappang, második terhességem és nem ez a betegség volt az oka, hogy először nehezen estem teherbe, másodjára a 2. próbálkozásra összejött.

Én azt gondolom (és ez betegségtől független), hogy ha az ember végigveszi az esélyeit, megismeri a betegségét, elfogadja és utána félreteszi, meg kell próbálni normális életet élni azzal együtt. A gyerekvállalást is beleértve. Meg persze kell hozzá az a társ, aki így, hogy tudja mi lehet gond később is belevág. Én szerencsétlenségemre több olyan helyzetet is láttam, ahol később alakult szerencsétlenül a helyzet. Nem mindenki szerencsés, de az autoimmun betegségek sokszor 20 évig sem jönnek vissza kezelés után, meg van akinek szülés után derül ki egyáltalán, szóval szerintem a kezelhető betegségeket félre kell tenni és el kell fogadni a normális élet érdekében.

Érdekes amúgy, mert az én esetemben pl a párom az, aki ezt tudomásul vette anno és mitha nem is létezne, nem beszélünk róla. Időnként jelentkezem a neurológusnál és végigjárom a vizsgálatokat, közben gyereket nevelek és várok, meg dolgozom.

2015. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez a féle autoimmun betegség a véralvadás zavaraival jár, fokozott trombózishajlamot okoz. Ez megnehezíti a teherbeesést, illetve a vetélés nagy kockázatával jár, és még sok más gondot is okozhat a várandósság alatt. Véralvadásgátlót kell szednem és kontrollokra járok az immunológiára. Igen, megpróbáljuk mi is a normális keretek között tartani a mindennapokat, férjem remekül kezeli ezt a helyzetet. Mindenben segít, és ez a legfontosabb.
2015. jan. 27. 10:51
 3/8 sandrachnologic ***** válasza:
Nekem egy nagyon ritka betegségek van, egy különös antigént termékek sajat magam ellen ami sorvasztja a veseimet... P-ANCA+ glomeruloneprhitis neven fut. Nekem mar van egy gyerkocom, 3,5 eves kisfiú. Most vagyok terhes a masodikkal. Az első terhesség problema mentes volt, most vannak gondok a vernyomasommal, mivel csak egy vesemnek mukodik a fele, a tobbi elsorvadt az evek alatt (konkretan 10 ev alatt, most 23 vagyok), ez igy kicsit problémás, de kaptam vérnyomás csokkentot, szoros kontroll alatt vagyok tartva veszelyeztetettkent is. Viszont 6 eve nem szedek gyógyszert a betegségre szerencsere, habar az immunrendszerem gyenge, de az eredmenyeim jok, igy nem kapok gyógyszert állandóra. 😊 ennek mondjuk orulok. Nekem a betegség miatt benne volt a pakliban, hogy korán kell szulnom, igy én ehhez kerestem tudatalatt tudatosan tarsat is. 17 eves korom ota vagyunk egyutt, 5 eve egyutt is élünk mar a parommal. Mi meg szeretnénk majd harmadikat is, de lehet hogy le fogunk rola mondani, ha azt javasolják az orvosaim, amiatt, hogy az mar nagyon megterhelő lenne a kis fel vesem számára... Szerintem ha az ember pozitívan áll a dolgokhoz es nem hanyagolja el a sajat kis lappangó szörnyeteget, hanem eljár a szokasos vizsgálatokra gyerek mellett is akkor nem lehet gond. 😊 persze kell egy jo társ es egy segítőkész nagyi se art. 😊
2015. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igazán csodálatra méltó a hozzáállásod a helyzethez!

Ami engem ebben a betegségben leginkább a padlóra küld, hogy három hónapon belül másodszor kaptam el vírusos nyavalyát. Igaz, gyerekek közt dolgozok, de amióta tanítok (16 éve), ilyen még nem fordult elő. Nehezen is gyógyulok, sokáig tart kikecmeregni a betegségből. Még szerencse, hogy a főnökeim megértőek és nem zrikálnak emiatt. Remélem, csitulni fog ez egy kicsit. Engem ebben az autoimmun betegségben az rémiszt meg a legjobban, hogy a saját testem fordult maga ellen. Persze mindent megteszek, hogy ne legyen rosszabb a helyzet, sőt még javuljon is a lehetőségekhez képest. A családom minden erejével segít, nagyiból pedig rögtön kettő is erősíti a sorainkat. :)

2015. jan. 27. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Rheumatoid arthritis nevű autoimmun betegségem és nagyon visszeres, trombózisra extrán hajlamos (volt is már!) szervezetem van, emellett egy műtött gerincem (sérves, rossz porcokkal, ott is ízületi problémákkal)

Egy 4,5 éves kisfiú boldog anyukája vagyok.

csodálatos a természet egyébként.

Normál úton teherbe estem tervezetten (előtte sok kört futtunk a szakorvosok között, a gyógyszerek átállításáról, leállításától kezdve a mi lesz ha fájdalmaim lesznek terhesen, mit lehet szedni/tenni stb.).


Nem én vagyok az egyetlen, akinél a terhesség jótékonyan hatott a meglévő krónikus betegségre- nem szedtem semmiféle gyógyszert, nem voltak fájdalmaim, semmiféle gond és a szülés után is sokkal jobb az általános állapotom, mint előtte.

A szervezetem mintha a terhesség idejére háttérbe szorította volna a bajaimat és annyira a terhességre összpontosult minden energiám, hogy a betegség nem okozott tüneteket.

Egészséges kisfiam lett.

(igaz, hogy tisztázatlan okok miatt a 41. hét végén terhességi toxémiával sürgősségi császárral szültem- aminél nem lehet teljesen kizárni a meglévő betegségeim esetleges hatását- de a lényeg az, hogy mindketten egészségesek vagyunk és én is jobb állapotban vagyok így 40hez közel, mint 25 évesen voltam)


Lelkileg: boldogság volt, hogy kismama lehetek, nagyon vigyáztam az egészségemre, sokat jártam örömmel orvoshoz, 1000%-oan figyeltem az étkezésemre, a kíméletes mozgásra, dolgoztam, terveztem, feldobott voltam. Szuper terhességem volt.

Az első 3 hónapban fáradékonyabb voltam, kicsit talán aggódós is (nehogy baj legyen, nehogy gyógyszert kelljen bevenni stb.), a 2. és 3. trimeszterben boldog és energiabomba.

Emlékszem, a 40. héten még hajnalban felkeltem (nyári forróság volt) és a 12 ablakunkat megpucoltam, majd hatalmas adagokat főztem/fagyasztottam és mentem 11-re saját autóval, egyedül vezetve ctg-re járóbetegként a kórházba, visszafelé beugrottam az ikeába pár apróságért és otthon a klímás lakásban a földön, a járólapon hűsölve olvasgattam délutáni sziesztaként :)


Fel a fejjel, keresd az orvosaidat a kérdéseddel, állapotoddal kapcsolatban, nekik higgy.

2015. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy írtál! :) Nagyon remélem, hogy hamarosan felénk navigál a gólya, mert már nagyon várjuk. Sajnos már volt egy vetélésem és egy méhen kívüli terhességem is. Úgy tűnik, mindenféleképp kell az orvosi segítség, hogy babánk lehessen. Bár ennek is meg van az előnye: férjem előszeretettel viccelődik azon, hogy magunkat ismerve rögtön két bébivel kezdünk. :)

A várandósság alatt nekem muszáj lesz szednem a gyógyszereket, mert anélkül nagy a kockázata a vetélésnek vagy akár a hirtelen, minden előjel nélküli magzatelhalásnak.

Még egyszer köszi a választ, jó ilyen pozitív történeteket olvasni. Annak ellenére pozitívak, hogy azért mindenki megküzdött a betegségével közben.

2015. jan. 27. 14:23
 7/8 sandrachnologic ***** válasza:

A masodik válaszoló vagyok. Nekunk is termeszetesen fogant mindket gyerkőc. A sora fintora, hogy a fiam 1 ev utan sikerult "be", a lányomert, aki a pocakban no csak fel evet küzdöttünk.

Remelem o is egészséges lesz.


En is császárral szültem egyebkent, most is az lesz. Sajnos a fiam etelallergias es asztmás, de a természet megáldott azzal a csodával, hogy az én betegségek csak noknel fordul elo 99%ban es 3 generacionkent öröklődik, igy valoszinuleg mindket gyermekem mentesül alóla, majd a dedunokakert lehet izgulni, én is dedimtol orokoltem, de egyebkent meg o is el, 92 eves boldog ukmama es teljesen egészséges.


Szerintem jok a kilatasaink! Fő a pozitiv hozzáállás! Es a gyerekek annyi örömöt es szeretet meg csodát visznek az életünkbe, hogy csak na. 😊

2015. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan az 5. válaszolóhoz nekem is az izületeimmel van gond. nehezen estem teherbe, de nem az autoimmun betegség miatt, hanem nőgyógyászati problémáim voltak. Az első terhességem alatt teljesen tünetmentes voltam és utána sokkal jobbak voltak az izületeim, mint valaha. Második terhességemnél a terhesség alatt voltak izületi fájdalmaim, de tűrhetőek voltak. 2 hónapja szültem és egyenlőre minden ok. Lelkileg, ami nekem nehéz, hogy a legtöbb izületem korlátozott vmennyire a mozgásban és ez hátráltat a gyereknevelésben, játékban pl.: nem tudok leguggolni.
2015. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!