Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS-em van de nem tudok még...

PCOS-em van de nem tudok még orvoshoz menni. Mit NE egyek addig is? Vékony vagyok de nem ez a lényeg, szeretném betartani az étkezési szabályokat, amiket ez a betegség követel.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, régen normálisan menstruáltam de mostanság nem igazán, legutóbb 64 napra jött meg és konkrétan egy tamponra sem volt szükségem, értitek ti nők..

Hogyan kellene táplálkoznom, de legfőképpen: mik azok az ételek, amiket mindenképp érdemes elkerülni, hogy javuljon a helyzet? Most még nem tudok elmenni endokrinológushoz, de addig is szeretnék figyelni magamra. Tornával kapcsolatban mit ajánlotok?

Köszönöm előre is!


2014. szept. 20. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Miből veszed hogy ez PCOS szindróma?

Ennyiből még ezt a diagnózist nem lehet felállítani.

2014. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye.. Többször voltam nőgyógyásznál, tipikus policisztás petefészkeim vannak, tele gyöngyszerű 'cisztákkal'
2014. szept. 20. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!!

Ez engem is érdekelne!

Kérdező :mennyire jártál utána a diétának??édességet kerüld!az biztos ,hogy diétázni kell meg mozgás is jó lenne ha beiktatnál!nem csináltatott a dokid cukor,inzulin terhelést??meg kellene 3 és 21 napi vérvétel!valamelyik nincs meg??szerintem neked is 3-as kezelés kell!sors társad!

2014. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kerülendő: cukor (helyette eritrit, stevia, esetleg nyírfacukor), fehér liszt (helyette teljes kiőrlésű, durum, rozs, stb), fehér rizs (helyette barna vagy basmati).

Gyümölcsök közül tilos a szőlő és a banán.

Az olyan zöldségeket, amelyek 100 g-jában kevesebb, mint 5 g a szénhidrát, korlátlan mennyiségben lehet enni (uborka, retek, paradicsom, paprika, spenót, saláta)


A lényeg, hogy meghatározott szénhidrát mennyiséget kell elosztani 5 étkezésre, és ügyelve a lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátok arányára.


Nekem 160 g CH-t írt elő a doki, olyan eloszlásban, hogy reggeli 30g lassú

tízórai 20g 10 g lassú, 10 g gyors

ebéd 50g lehetőleg lassú

uzsonna 20 g gyors

vacsora 40g, ebből 10g lehet gyors.


Reggeli általában valamilyen teljes kiőrlésű kenyér (2 szelet), sajt, felvágott, sok zöldség (uborka, paradicsom, paprika). Reggelire tilos a tej.

Tízórai: lehet tej, joghurt, gyümölcs, ezek gyors szénhidrátok, mellé zabpehely, korpovit keksz, házi müzliszelet, házi diétás kekszek

Ebéd: igazából mindent lehet enni, számolva a szénhidrátokat. Hús - saláta kombó felejtős, illetve KELL mellé enni lassú szénhidrátot, pl. barna rizs, bulgur, hajdina, kuszkusz

Uzsonna: általában gyümölcs

Vacsora: hasonló a reggelihez, szoktunk enni tortillát, melegszendvicset, virslit, stb.


Mozgásra a kardió jellegű mozgás javasolt. Én kétnaponta szobabiciklizem 30 percet, alacsony fokozaton, a másik 2 napon Jillian Michaels videóira tornázom

2014. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!