Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az ondósejt okozhat hasfájást?

Az ondósejt okozhat hasfájást?

Figyelt kérdés
Mióta próbálkozunk a gyereknemzéssel észrevettem, hogy szeretkezés után pár órával, vagy másnapra megfájdul a hasam. Nem vészesen csak épp hogy érzem.Talán arra tudnám hasonlítani, mint amikor az ember sokáig nem megy el pisilni és attól megfájdul egy kicsit.Kezdek aggódni, hogy talán "nem bírja" a szervezetem az ondósejtet?
2015. jan. 30. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik allergia az ondóra, vagy egy konkrét személy ondójára. Egy kivizsgálás biztos nem árt meg.
2015. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van, kicsit mindig fáj utána kb 1 napig. Olyan enyhe görcs szerű érzés. 4 terhességem volt, ebből 3 gyerkőc született :)

Csak a férjemmel szexeltem, arról nem tudok nyilatkozni hogy másik férfitól fáj-e.

2015. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ez nem túl bíztató.
2015. jan. 30. 07:31
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm, ezt jó hallanai.Mondjuk án voltam más fiúval is korábban, de nem emlékszem, hogy ilyen lett volna. Mondjuk ritkán fordult elő, hogy belém is került ondó, max orálisnál, de azt szerintem mindig megérezte a gyomrom...
2015. jan. 30. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az allergia nem "kis hasfájással" járna, hanem komolyabb problémákkal.


Szerintem menj el nögyógyászhor, mert ennek valami más oka lehet.

2015. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Renben, bár még pár hónapot várok, úgy is, ha nyárig nem jön össze a baba, akkor amúgy is ideje elmennem.Legutóbb ősszel voltam, nem volt komplex vizsgálat csak ultrahang és rákszűrés. Ami azzal kimutatható lenne, olyan bajom nem volt.De gondolom egy komplex vizsgálat másból is áll.
2015. jan. 30. 07:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is fajdogalt mindig utana, aztan az elso eles alkalommal megfogant a kicsikenk.

Emiatt ne izgulj szeeintem :)

2015. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ondófolyadékban prosztaglandinok vannak, amelyek a méhizomzat összehúzódását váltják ki. Ez okozhatja a jelzett érzést. Sok szakember emiatt nem ajánlja a szexet a terhesség előrehaladott szakaszában, mert esetleg koraszülést, vetélést okozhat. Szóval nem az ondósejt okozza, hanem a prosztaglandinok. Feltételezett biológiai szerepe az ondó "beszivattyúzása".
2015. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!