Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 21. napi progeszteronnál ez...

21. napi progeszteronnál ez az érték milyen eredménynek számít? Fontos!

Figyelt kérdés
Két éve várunk az első babára és ebben a ciklusban closty - utrogestan kúra volt/van. Az ovuláció a 11. napon volt, a 14. naptól napi 2x2 utrogestant szedek. a 8. dpo-n a 19. napon voltam progeszteron mérésen és az eredmény 67,9 nmol/L lett. A referencia luteális fázisban 16,4 - 59,02 nmol/L, tehát látom, hogy a referencia felett van, de napi 4 szem utrogestannal ez mennyire jó érték? Mert amióta szedem (5. hónap) a menstruáció előtt 1 hétig barnázom. Előtte 2-3 napig volt, 14 nmol/L értékkel és sárgatest elégtelenséget állapítottak meg.
2015. febr. 16. 08:23
 1/1 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nyilván nem annyira jó, hogy a progeszteronod csak picit van a referenciatartomány felett ennyi Utrogestan ellenére.

Én egyet tudok, hogy mikor én Utrogestan mellett barnáztam (anélkül is barnáztam, nekem is sárgatestelégtelenség...), akkor sikertelen volt a ciklus. Mikor teherbe estem Utrogestan szedése (és Closti kúra) mellett (viszont tüszőrepi nélkül), akkor nem volt egy cseppnyi vér sem.

2015. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!