Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Segitség! 9-1o M/ml spermaszám...

Segitség! 9-1o M/ml spermaszám mellett a nőt is stimulálják lombik alatt? Ez az érték mit jelent? Nagyon rossz?

Figyelt kérdés

most jöttem a párom leletével a meddőségi központból, és szembesültem az eredménnyel, miért nem sikerül a terhesség 8 hónapja. Ez az érték alacsony, 9-1o M/ml van a papiron, és a morfológia, ami 2. Ez igy mit jelent? Az asszisztens azt mondta, ezzel az eredménnyel ne menjünk inszemre, spontán sincs sok esélye a megtermékenyitésnek, csak lombik jöhet szóba. azt szeretném még kérdezni, hogy ezzel milyen esélyeink vannak, és hogy ilyenkor a nőt is stimulálják? én miken fogok átmenni? és a párom?


lombikosok légyszi segitsetek. nagy sokk ért most. erre nem gondoltam, végig azt hittem velem lehet a baj.



2014. nov. 4. 15:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!

A többi adatot nem írnád le? Mennyi a mozgó, és minden mást, ami a papíron van?

Nekünk is 10 millió/ml volt a spermaszám. Ebből azt hiszem, hogy 40% mozgó, mondjuk nem volt benne "beteg" sperma.

Miattam lett volna lombik, nem miatta.

Elzáródtak a petevezetékeim, de HSG-től megnyíltak, és az első hónapban terhes lettem spontán.

2014. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

persze irom, csaknem tudom hogy ez igy mit jelent. segitetek légyszi értelmezni?


ph: 8 (>7,2)

spermium koncentráció: 9-19 (>15M/ml)

Spermium ejakulátum 54-6o (>39M)


mennyiség 6 (>1,5 ml)

viszkozitás: neg

Agglutináció: neg

Peroxidáz: neg


progressziv mozgó: 45% (>32%)

nem progressziv mozgó: 5%

teljes motilitás: 5o% (>4o%)

nem mozgó: 5o%

Morfológia: 2% (4%)


diagnózis: oligo teratozoospermia

ez mit jelent?


nálad hogy derült ki hogy nincs benne "beteg"?


tudnak ezzel a betegséggel tenni valamit? tudnak jó spermát csinálni ebből? van reményünk?

2014. nov. 4. 16:40
 3/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

A tetrazoospermia jelenti azt, hogy 96%-nál több a kóros benne. 2 fejű, vagy 2 farkú...

Az oligo jelenti azt, hogy kevesebb, mint a normális, ami minimum 15 millió/ml.

Onnét tudom, hogy nekünk nem volt benne beteg, mert ez kiderül a vizsgálaton, ahogy nálatok is.

Ahogy nézem 45% gyorsan mozog, 5% lassabban, és 50% egyáltalán nem halad.

A gond a sok kóros alak. Lehet, hogy erre kap gyógyszert, pl FER 14-et.

Meg kérdés, hogy miért ilyen rossz az eredmény? Nálunk azért van kevesebb, mert kiskorában nem szálltak le a heréi, így műteni kellett. Van, akinek herevisszér miatt.

Ha meg dohányzik, vagy iszik az is ronthat, amennyire én tudom.

Egyébként úgy gondolom, hogy ilyen mennyiségű kóros sperma mellett ICSI-t alkalmaznának egy meddőségi központban.

És igen, te is kapsz hormont, hogy minél több petesejt termelődjön.

2014. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
mi a franc az az ICSI? ez jót vagy rosszat jelent? most a google-t bújom, keresgélek ezerrel hogy ezek mik, meg mitől vannak, de ha leirnád te is azt nagyon megköszönném. mondom lebegek a sokkhatástól, elég rosszul vagyok lelkileg, mert nem tudom mit jelentenek ezek, jót, vagy rosszat?
2014. nov. 4. 17:10
 5/22 A kérdező kommentje:
és mitől romlik el ennyire a sperma alakja? dohányzik és ülőmunkája van és sokat stresszel. egy betegségre antidepresszánst szed minimálisat, és frontint szed kb 3 éve. én a frontinra gyanakszom, hogy amiatt lett ez neki. tud ez javulni a közeljövőben, ha abbahagyja a gyógyszert és a dohányzást szerinted?
2014. nov. 4. 17:13
 6/22 anonim ***** válasza:
Genetikai dolog is lehet. A férjem egészségesen él,no cigi, pia, gyógyszerek, szed vitaminokat, minőségi ételeket eszik és mégis nagyon rossz a spermaképe, összesen van fél millió spermája. Lombikoztunk, ICSI-vel történt a megtermékenyítés és úgy néz ki elsőre sikerült. Nekem kutya bajom.
2014. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ja és igen, lesz egy rakat vizsgálat előtte, van hormonstimuláció, majd be kell adnod megadnak sok injekciót, hüvelygélt, vérhigítót, vitamint, stb., amit a dokid elrendel, meg benne lesz úgy 70-300 000 ft-ban az ügylet, attól függően, h nálad milyen egészségügyi gondok vannak. Az esélyekről nem lehet nyilatkozni. Túl sok dolognak kell klappolnia a sikerhez és túl sok ponton elbukhat a lombikprogram.


De most, h pozitívat teszteltem vasárnap, minden gondom-bajom elfelejtettem:) Írj privátban, ha van kérdésed.

2014. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Utolsó, gratulálok nektek! :)

A ICSI azt jelenti, hogy kiválasztják a legjobb minőségű spermákat, és közvetlenül a petesejtbe "ültetik".

2014. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

nálunk károsodottak is. de gondolom ezt lombikkal simán megoldják. csak találnak egy darabot a 6o millióból ami egészséges.


lombik előtt mennyit kell egyébként várni? hónapokat fognak kérni, amig összekapja magát vitaminokkal? vagy egyből küldenek?


és ez az ICSi ez jó vagy rosszabb, mint a többi féle lombik módszer? csak azért, mert olvastam, hogy nem nagyon örülnek neki, akiket ilyenre küldenek.


az a baj, hogy 36 vagyok, o,7 az amh-m, ami azt jelenti, hogy nincs sok időm. eddig engem vizsgálgattak, de nem találtak semmi rendhagyót, azt mondták spontán peteérésem van, progeszteronom is rendben. de a petefészkem kimerülőfélben van. mikor jutunk mi el oda, hogy ebből legyen béby? nehogy az legyen, hogy nagyon elmegy az idő, és a végén én meg kimerülök, és elöregszik a petefészkem. figyelnek erre a meddőségiben? vagy akkor is megfognak váratni?

2014. nov. 4. 17:29
 10/22 A kérdező kommentje:

annyira köszönöm hogy segitetek! nagyon rossz volt most ezzel itt lenni egyedül. a páromat nem akarom most ezzel terhelni, azt mondta rossz most ez neki. :( sajnálom szegénykémet. :( én mondtam, hogy nem gond, ha nem lesz gyerekünk, de akkor is próbáljuk meg a lombikot, hátha.


utolsó gratulálok, nagy lehet az örömöd! jó ezt hallani amikor másnak sikerül! neked hány év után sikerült végül?

2014. nov. 4. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!