Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Befolyásolja a peteérést a...

Befolyásolja a peteérést a 15. ciklusnaptól szedett Duphaston, ha a peteérés elvileg a 18. napon van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több, mint 3 éve próbálkozunk a babával, de eddig semmi. Férjem is volt andrológiai vizsgálaton, egy kis bacilust leszámítva minden rendben. Nekem már volt egy vetélésem 8 éve (még az előző páromtól). Most volt januárban egy laparoskopia-hysteroskopia műtétem, ami után azt mondta a dokim, hogy úgy néz ki, a ciklus 2. felével vannak problémák és Duphastont írt fel. A 15. naptól kell szednem napi kettőt 10 napon át 3 hónapon keresztül. De mi van abban az esetben, ha nekem a hőgörbém és az ovu tesztek szerint is a 18. napon van a peteérésem? Ez nem akadályozza meg, hogy megrepedjen a tüszőm? És ha mégis sikerül teherbe esnem, akkor nem lesz gond, ha abba hagyom a szedést a 25. napon? Köszönöm szépen a segítséget!



2015. febr. 17. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De meggátolja. Szerintem keress egy rendes orvost. 3. Napi hormonsorod meg tudod írni?
2015. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nincs hormonsorom. A műtéti szövettanból jött ez az eredmény.
2015. febr. 17. 11:06
 3/12 Manka68 ***** válasza:

Minden doki hormonlaborral kezdi a kivizsgálásokat, műtétet csak akkor szoktak csinálni, ha minden más vizsgálati eredmény rendben van. Én ezzel nem értek egyet, mert egyik probléma nem zárja ki a másikat, de úgy tűnik a te dokid a másik véglet, a legalapvetőbb vizsgálatot nem kérte. :-(

Ha már így alakult, hormonlaborért keress hozzáértő endokrinológust, és csak utána engedd kezelni a hormonjaidat. (Már ha szükséges egyáltalán.) A hormonok ugyanis nem nőgyógyász szakterülete, hanem endodokié. Ha a hormonjaiddal van gond, akkor ő megkeresi az alapokot és arra ad kezelést. Sokkal nagyobb az esélyed egy egészséges babára, mint a duphastonnal. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a duphaston ártalmas, rendesen, ovu után szedve csak segíthet, ha nem hagyod abba a 25-ik napon. :-) Meddőségis dokim mindig addig szedette velem, amíg be nem bizonyosodott, hogy nincs baba.

Ha pedig nem a hormonokkal van gond, akkor irány egy jó meddőségi központ. 3 év után már ott kellene lennetek, nem próba szerencse alapon progipótlással próbálkozni. :-(

Bocsi, ha túl agresszív vagyok, kicsit ki vagyok akadva a dokikra. :-(

2015. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs hornonsorod és operálgat meg hormonokkal töm? És te még odajársz.
2015. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én is furcsának tartottam, hogy rögtön így bele vágunk a közepébe, de több ismerősöm is azt tanácsolta, hogy csináltassam meg a méhtükrözést és a petevezeték átfújást, mert sok mindent kideríthet. Szerencsére nem volt elzáródva a petevezeték és a tükrözés során is minden rendben volt. A progeszteron pótlásra a szövettani eredmény miatt van szükség, mert -erre valami külön vizsgálatot kért - az eredmény szerint a peteérés után van probléma. Gondolom, hogy az előző vetélésem miatt is adja a progeszteront. Vagy nem jól gondolom?

És mi van abban az esetben, ha nem kezdem el szedni a 15. napon, hanem megvárom a tényleges ovulációt,ami a a 18. napon van, és csak utána szedem be?

Mindenképpen csináltatok hormonsort, de csak tavasszal tudnak fogadni :'(

2015. febr. 17. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Hormonsort bármelyik ciklusod 3. napján tudsz magánlaborban csináltatni tizen párezer forintból meg van. Én anélkül nem szednék hormongyógyszert.
2015. febr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen, most én is elbizonytalanodtam... De ha hazaérek, előszedem a kórházi leleteimet, és megnézem rajta az eredményeket. Csináltak vérvételét a műtét előtt a 23. ciklusnapon, de nem tudom mit néztek ...


Köszönöm szépen a segítséget. :)

2015. febr. 18. 12:20
 8/12 anonim ***** válasza:
A ciklus 3. Napi vérvétel az első vizsgálat ami kell.
2015. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
azt hiszem, inkább elmegyek egy endokrinológushoz, mielőtt el kezdem szedni a gyógyszert... Oda adom neki az összes leletet és eredmény, és ha Ő a szükséges vizsgálatok után azt mondja, hogy szednem kell, akkor szedem... Nem akarok játszani a hormonokkal..
2015. febr. 18. 13:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Helyes döntés, de jól nézz szét, mert a hazai endodoki 95%nak fingja nincs a női hormonokról.
2015. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!