Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nektek mikor jött össze az...

Nektek mikor jött össze az első baba? Írnának olyanok, akiknek csak később jött össze? Mi volt a gond, ha volt egyáltalán.

Figyelt kérdés
Mi kb.14 hónapja próbálkozunk az első babával, de még nem jött össze. Mielőtt belevágtunk én pont voltam rákszűrésen is, meg előtte kb. fél-1 évvel néztek hormonokat is, akkor azt mondta a doki,hogy egészséges vagyok mint a makk. Azt gondoltam,hogy nekünk hamar össze fog jönni. Néha elkeseredem, máskor meg túllépek rajta és várom,hogy sikerüljön. Eleinte egyáltalán nem görcsöltem rá, mostanában van az, hogy rengeteget gondolok rá. Talán 1-2 ciklusban használtam ovutesztet, de egyébként inkább a spontaneitásra törekedtem. Biztos volt olyan hónap, hogy nem pont ovukor voltunk együtt, de kizártnak tartom,hogy 14 hónapja mindig elkerüljük a megfelelő időpontot. Orvoshoz majd márciusban megyek szűrésre, akkor lehet rákérdezek. Tudom, mindenki 1 évet mond, de pl. barátnőm orvosa azt mondta,hogy 2 év is simán belefér.
2015. febr. 22. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy év után érdemes orvoshoz fordulni, nem csak a hormonok utalhatnak problémára. Addig is érdemes ovutesztet használni.

Én 1 év után mentem, kiderült, hogy a petevezetékeim nem voltak átjárhatóak, végül beültetéssel sikerült teherbe esnem.

2015. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi kb. két évig voltunk úgy együtt, hogy túl sokat nem tettünk a baba ellen. Nem görcsöltünk rá, mivel még bőven a korban vagyunk, de úgy voltunk vele, hogy ha akar, akkor jön :) És lám, most gondolta úgy, hogy jönni akar.

Ne aggódj! Látod, a doki is azt mondta, hogy egészséges vagy! Ne görcsöljetek rá, és jönni fog! ;)

Próbáld meg úgymond ,,feladni"! Biztos veled is történt már olyan, hogy amikor feladtál valamit és nem érdekelt mi lesz, akkor sikerült.

2015. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2-es válaszoló, te nem aggódtál 2 év után, hogy esetleg azért nem jön, mert valami gond van? Nem tudom,hogy inkább ne foglalkozzak a dologgal és tényleg próbáljam meg elterelni a gondoltaimat, vagy menjek orvoshoz. De az az igazság, hogy a férjemet sem akarom kitenni felesleges vizsgálatoknak. Irtózik bármilyen vizsgálattól is. Lehet tényleg csak türelemmel kellene várnunk és kész.
2015. febr. 22. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A párodnak csak spermát kell leadnia, amit azonnal kivizsgálnak és már meg is van az eredmény. Ezért javasolják, hogy a pasikkal kellene kezdeni a vizsgálódást, nekik sokkal egyszerűbb, a nőknél ugye több féle lehet a probléma. Lehet, hogy a párodnál van a probléma, egy vizsgálatot megér neki is, nem?

2015. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 év volt mire összejött, addig nem gondoltam, hogy bármi bajom van, inkább arra gyanakodtam, hogy a páromnál lehet a bibi. Miután elvetéltem még mindig nem magamat éreztem problémásnak. Ekkor a tettek mezejére léptünk, és kivizsgáltattuk magunkat. Kiderült velem van a gond endometriózis, ami tünetmentes volt, megműtöttek rá, sajnos meggyógyítani nem lehet, mert kiújulhat. Most reménykedünk hátha összejön lombikkal.
2015. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 5 ev utan jott ossze. Akkor amikor mar lemondtam rola:)
2015. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Mi csak fél évet vártunk, mert nem vagyok már fiatal, ezután hajlandó volt a dokim elindítani a kivizsgálást. Spermavizsgálat, alap nemi hormonok, átjárhatósági rendben.

Ne húzzuk az időt, mondá a dokim, irány egy meddőségi központ.

2 sikertelen inszemináció után a doki lombikot javasolt. (még mindig nem tudják mi a gond, ismeretlen eredetű meddőség van a papirunkon) A várakozási idő alatt pozi teszt, két hét múlva vetélés. Sikertelen lombik. Ekkor ismerős tanácsára magán endokrinológus. Kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem és inzulin rezisztenciám van. Mikor rendeződtek a dolgaim, megint belevágtunk, missed ab lett a vége. Még 3 sikertelen lombik, ekkor komolyabb kivizsgálás, genetika, véralvadási faktorok, méhtükrözés, lapar. Kiderült, hogy a régi császárom nem felszívódó varratai spirálként működtek,és elzáródott mindkét petevezetékem (kb két év telt el az első hsg óta, amikor csak az egyiket kellett nyitni, a másik rendben volt előtte.) Kitépték őket. Jött az utolsó, mindent eldöntő lombik. Nem sikerült. Vettünk egy kiskutyát.

Szerintem ne várd a csodát, menjetek el dokihoz, amíg időben vagytok. Ami fontos : hormonokat ne nődoki nézessen, endokrinológusnál kezdj, lehetőleg olyannál, aki meddőségre szakosodott. Nődokik nem értenek ehhez, nem az ő szakterületük, csak ezt nem kötik az orrunkra. Ha endodoki azt mondja minden szép, akkor menj el a leleteiddel nődokihoz, és kérd a további vizsgálatokat.

Sok kitartás kell hogy végigcsináljátok őket, de inkább most, mint még egy-két évvel később, mikor már mindketten tényleg görcsben lesztek ha nem sikerül. Akkor már sokkal nehezebb minden. És ki tudja, lehet hogy elég megnyugvást hoz a tudat, hogy ha baj van, azt megtalálják és rendbe teszik, sokan a vizsgálatok alatt esnek teherbe.

A rágörcsöléses témához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy senki sem úgy áll neki, hogy görcsöl a témán. Az pedig, hogy akkor sikerül, amikor feladják, szerintem azért fordul elő olyan sokszor, mert a feladás többnyire életmódváltással jár együtt, hogy az ember visszaszerezze a régi formáját, elmegy nyaralni, ami a stresszt csökkenti, és ezek a dolgok jó hatással vannak az egész szervezetre. Ha nincs szervi ok, akkor sikerülhet így. De ha nem csak ennyi a probléma, akkor bizony a dokik jönnek. :-)

2015. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A második válaszoló vagyok!

De, volt, hogy eszünkbe jutott, hogy lehet van valami probléma, de gyorsan el is hesegettük ezt. Tudomásunk szerint, minden rendben van mindkettőnkkel, úgyhogy a problémákra nem is gondoltunk, úgy voltunk vele, hogy biztos nincs még itt az idő :)

2015. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magas TSH (3,4) és alacsony progeszteron szint.

Most dolgozunk rajta 6. hónapja. Hamar elmentem kivizsgálásra, mert nem vagyok már fiatal és nem akartunk próbálkozni évekig vaktában.

2015. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!