Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A Kaáliban augusztusi konzultá...

A Kaáliban augusztusi konzultáció után áprilisra kaptunk OEP támogatott lombikra időpontot. Más intézetben is ilyen hosszú a várólista?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan intézmények érdekelnének, ahol OEP támogatott a lombik.
2014. aug. 19. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Budapesten, a BMC (budai meddőségi centrum) azonnal kezdi, ha minden eredmény rendben van.


Egy évig jártunk a Kaáliba, végigcsináltuk a 6 inszemet, költségtérítésesen (ott csak úgy lehet az inszemet). Amikor az utolsó nem sikerült (2012.nov), volt képük 2013.júni elejére időpontot adni a lombikra, holott az inszemek alatt többször is rákérdeztem, nem lehetne-e már kérni, hogy ezzel már ne telljen az idő. Felháborítónak tartom. 2012.decemberben voltunk a BMC-ben konzultáción, januárban indult a lombik, és azóta már meg is született a kisfiam, 10 hónapos.


Egyszóval: el a Kaáliból! Sajnálom, hogy ezt kell irjam, én nagyon bíztam bennük, de csalódást kaptunk csak.

2014. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát...nem túl biztató... :(
2014. aug. 21. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Szia! A BMC tb-s hely, a Kaáli nem az. Ezért a Kaálinál le van szabályozva, hogy havonta mennyi lombikot fizet nekik a tb, ezért van a várólista. Van viszont náluk egy olyan lehetőség, hogy ha már fent vagy a tb-s listán, akkor akciósan, saját költségre mehetsz soron kívül lombikra, aminek 95.000 Ft az ára. A másik dolog: az, hogy milyen hosszú náluk a várólista, az a dokitól is függ. Van olyan orvos (pl. Szmatona), ahol "csak" 6 hónapot kell várni, mert nála nincs olyan sok beteg. Egyébként érdemes időnként rájuk telefonálni, hogy nincs-e visszamondás, mert van, aki lemondja a lombikot és akkor annak a helyére be tudnak tenni. Van olyan orvos is, aki még inszeminációk alatt felír a lombikos tb listára, van, amelyik szigorúan csak az inszemek után. Én kivártam annó a soromat, mert nekem fontos volt a kultúrált, nyugodt környezet, nem akartam a BMC-be menni. Sok sikert nektek!!!
2014. aug. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ne haragudj, kedves utolsó, de voltál már a BMC-ben? Lehet, hogy ameddig a váróban vagy, "balkáninak" tűnik az egész, de a műtőrészleg, és eleve, ahol a lombik-inszem beavatkozásokat végzik, egy teljesen felújított szárnyban van. Kétlem, hogy ezt láttad volna, akkor nem írnád ezt. Várni ugyanúgy (ha nem többet) is kellett a Kaáliban, sokszor másfél-két órákat, hiába időpontra mentünk.


Az már igaz, hogy orvosfüggő, hogy kinél mekkora a várólista, az én orvosom sem a legfoglalkoztatottabb volt (Dr.Sajgó), és mégis fél év volt a várólista.

2014. aug. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Kedves 4-es!

Szerintem az előtted válaszoló nem az épület állapotára célzott, hanem a bánásmódra. Ebből a szempontból zongorázni lehet a különbséget a Kaáli és egy állami intézet között. Gondolok itt olyan apróságokra, hogy pl ultrahangnál nem kell pucér seggel végigvonulnom x ember előtt, nem kell szoknyát vennem ennek elkerülésére a legnagyobb zimankóban. Csak és kizárólag egy asszisztensnő van benn amíg felfekszem az asztalra, öltözéskor kapok egy darab akármit, amivel eltakarom magam, a doki is csak akkor jön be, ha már a helyemen fekszem, és nincs átjáróház közben. A műtéteknél szintén le vagyunk takarva, stb. Persze, van akinek ezek lényegtelen dolgok, de sokunknak igenis számítanak.

2014. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Pont erre gondoltam, amit Manka írt. A városi kórházban (ahol lakok) szintén tele van minden modern gépekkel, na de a bánásmód.....Nekem igenis fontos volt az emberhez méltó bánásmód. A Kaáliban csak akkor várakoztam 1,5 órát, amikor vért is vettek és annak meg kellett várnom az eredményét. De mindenki döntse el, hogy neki mi a fontos!!! Én inkább vártam és Kaálit választottam, van aki nem tud várni és a BMC-be megy. Ezt ki-ki döntse el maga. Ja, és nem fikázásból írom ezeket, hanem nekem ez a véleményem!!!! Én így gondolom, más meg másképp látja.
2014. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Én annak csak örülök, ha nem egyezik a véleményünk, mert az azt jelenti, hogy nem mindenkinek volt csalódás a Kaáli, és ez a Kérdezőnek is megnyugtató. Szintén én is csak a véleményemet, és a tapasztalataimat írtam le. Sajnos nekünk nincsenek jó tapasztalataink, és nem azért, mert nem tudtunk várni...lehet rosszkor, túlterhelt időszakban jártunk oda, és nem voltunk ilyen szerencsések, ezért váltottunk. Ehhez kell szerencse is, hát így alakult, hogy nekünk meg a BMC lett az elégedettségünk székhelye. :)


De kár lehúzni úgy, hogy csak elmondásból tudjátok, mi zajlik ott. Várni kell, igen. (nekem a Kaáliban is sokat kellett) Sokan vannak, igen. De senki nem sétáltat keresztül meztelen seggel a várón, és nem vernek ostorral, hogy mit keresel ott. Lehet a Kérdezőnek is ott lenne szerencséje(mégegyszer hansúlyozom, ne jusson el odáig, hogy váltani szeretne), vagy teljesen máshol, nem kell elriasztani egyik intézménytől sem.


Őszintén kívánom, hogy áprilisban sikerüljön a lombik, a Kaáliban! :)

2014. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nyilván mindenkit érhet mindenhol rossz tapasztalat és jó is. És ez nagyon befolyásolja az ember véleményét. Persze az is számít, hogy kinek hol sikerült a lombik. A másik: az sem mindegy, hogy épp melyik orvoshoz kerül az ember. Én azt kívánom mindenkinek, hogy sikeres legyen a lombik /inszemináció, bármelyik kórházba / intézetbe is jár!!!!
2014. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tapasztalataitokat és a jókívánságokat. Eddig állami meddőségibe jártam (ÁEK), nagyjából tudom, az milyen. :) Kiváncsian várom, a Kaáli miben más. Csak megfordult a fejemben, hogy talán máshol hamarabb sorra kerülnénk. (Azért a 8 hónap nagyon sok idő...) Valószínűleg akkor a fizetős variációt választjuk. Hátha...

Minden jót kívánok én is Nektek! :)

2014. aug. 25. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én júniusban kaptam időpontot januárra!!! Elég hosszu, de saját szememmel is látom, hogy sajnos tényleg rengetegen járnak a Kaáliba!!! Addig próbálkozunk a fizetőssel....
2014. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!