Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit jelenthet a magas kortizol...

Mit jelenthet a magas kortizol érték?

Figyelt kérdés
Tudom google a barátom, használtam is, reménykedem hogy csak a stressz okozza az emelkedett értéket. Azt viszont nem tudom, hogy ettől lehet-e ennyire magas (konkrétan a felső határérték több mint kétszerese, 1253 nmol/l)? A dokim szabin van áprilisig :(
2015. márc. 5. 12:18
 1/7 anonim válasza:
Szteroid hormon, gyulladásra utal a megemelkedése.
2015. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem gyulladásra utal...

Cushing-kór jöhet szóba. Van vmi tüneted?

2015. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi olyan ami erre utalna pont ez az. Az éves szűrésen észrevett miómák és ciszták miatt küldött hormonvizsgálatra a doki, ott derült ki. Amúgy semmi bajom. Ezért lennék kíváncsi rá hogy mi lehet ez a kiugróan magas érték.
2015. márc. 6. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éve folyamatosan magas, többször volt 1200-1300 körüli, igazából nem derült ki, hogy mitől van, vagyis az orvos szerint stresszelek a vérvételtől. Szerintem meg nem, de mindegy.

Csinált Dexamethason-tesztet is 2x is, az is ok, ACTh is ok, súlyom is ok, szóval passz.

2015. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 710nmol/l lett.

Még nem jutottam dokihoz, de mindent összeolvastam a Cushing kórról, agyalapi és mellékvese daganatról, és eléggé betojtam. Nem tudom mennyire kiemelkedően sok ez a 710nmol/l.

Veled mi lett azóta?

2018. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bar nem a kiiro vagyok, hanem az utolso valaszolo, de ekkora szinttel nem valoszinu a daganat.

Nekem tovabbra is magas, 1000 folotti, van hipofizis adenomam, de nem termel ACTH-t, mert a dexamethazon teszt ok.

Nem kulonosebben foglalkozok vele, azota van egy kislanyom.

2018. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nagyon remélem hogy a túlsúly és a stressz okozza ezt a 710nmol/l szintet, nem pedig Cushing :(((
2018. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!