Clostilbegyt progeszteron pótlás nélkül?

Figyelt kérdés
Elég lehet ez így is? Előző hónapban a két vérvételből kiderült, hogy alacsony a progeszteron szintem, és a doki azt mondta, hogy nincs peteérésem, ezért ezt a gyógyszert írta fel. Mást nem írt mellé. 21. napi ultrahangon három tüszőt látott a doki, a legnagyobb 15 mm-es (amúgy ez nem túl kicsi?). Utána megkérdeztem, hogy ha alacsony a progeszteron szint, de most a gyógyszer segítségével sikerülne teherbe esnem, akkor nem lesz-e gond, meg tud-e majd maradni. Erre azt mondta, hogy azért alacsony a progeszteron, mert nincs peteérésem, de ha lesz peteérés, akkor lesz progeszteron is. Most lehet, hogy én gondolkodom hülyén, de teljesen azt hittem eddig, hogy ez fordítva van, tehát hogy azért nincs peteérésem, mert alacsony a progeszteron szintem.

2015. márc. 26. 19:43
 1/7 Manka68 ***** válasza:
100%

A dokidnak igaza van, ovu után a tüsző maradványa sárgatestté alakul, ez termeli a progeszteront. kb 14 napig. De 21.-ik napon 15mm-es tüsző bizony elég kicsi. Ha szépen növekszik, kb 2-3 nap múlva esedékes az ovu. Onnantól két hét múlva lehet nemvárni a mensit. Remélem, mész még uh-ra mostanság, akkor kiderül, mi a helyzet. Kapsz tüszőrepesztőt?

Lehet esély így is babára, de jobb lenne tüszőrepesztővel, progeszteron pótlással.

És esetleg egy kivizsgálással, hogy miért is nincs peteérésed... Mindennek van oka, ennek is.

2015. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszi, akkor tényleg én gondoltam rosszul eddig :)

Bízom benne, hogy még nő ez a kis 15 mm-eske, mondjuk alapból átlagosan 30 napos ciklusaim vannak, így talán kicsit több ideje van nőni, mintha 27-28 naposak lennének (bár nem tudom, hogy ez a két-három nap mennyit számít).

Nagyon bízom benne, hogy tüszőrepesztőre nem lesz szükség, ahogy nézem, annak elég húzós az ára. Na persze ha kell, akkor kell, de nem bánnám, ha nem kéne.

Ultrahangra mostanában nem kell mennem (ez a legutóbbi két napja volt), azt mondták, ha megjönne, akkor jelentkezzek, meg nyilván akkor is, ha esetleg nem.

Kicsit aggaszt, hogy ilyen picik a tüszők, pedig már most, elsőre is elég nagy adag Clostit kaptam, napi két szemet, pedig ahogy itt olvasgattam, vannak, akiknek elsőre csak felet vagy egyet írnak fel naponta. Ha a napi két szemtől is csak ilyen picire nőnek, akkor nem tudom, mennyi lenne az elég :(

2015. márc. 26. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanaz a helyzet. 1.clostis hónap, napi 1-gyel, 3-7 napig (rövid ciklus miatt) alacsony progi szint miatt. Én is feltettem a kérdést a dokinak, nekem is pontosan ezt mondta.Azt mondta pontosan oki kezelést kell alkalmazni. Köv. hónapra írt fel tüszőrepit és még clostit. Nekem is azt mondta, hogy ha megjön azonnal hívjam. Ma voltam 20.napi vérvételen. Jövő héten kiderül, hogy milyen magas a progiszintem. Mivel volt UH követés és volt is domináns tüszőm (ami remélem megrepedt) elvileg magasabbnak kell lenni a proginak.
2015. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Egy 15 mm-es tüsző még egy 12 napos UH-n se lenne túl izmos, és neked csak 2 nappal hosszabb a ciklusod a "nagykönyvi" 28-nál. Hát itt valami nem o.k. Ha nem sikerül a hónap, én a helyedben endokrinológushoz mennék. Már ha a dokid nem áll elő valami más terápiával.
2015. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, most nézem, hogy elírtam, nem 21. napi ultrahang, hanem 12. napi :D Egyre erősebb a gyanúm, hogy diszkalkuliám van, nem ez az első ilyen tévesztésem :D
2015. márc. 28. 20:23
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja bocs, akkor azért nem olyan rossz, mert lehetséges, hogy csak 16-17. nap lesz ovud. Akkor hajrá! Első körben, ha tényleg sikerül összehozni a tüszőrepedést, nem feltétlen kell a progeszteronpótlás. Ha neked tüszőrepedés után már semmi gond nem lesz a sárgatest működésével, akkor tényleg felesleges.
2015. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam :) Eléggé aggasztott ez a progeszteron-dolog, de sajnos az orvostól nem volt idő részletesebben megtudakolni, hogy hogy is van ez.
2015. márc. 29. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!