Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szülés után megváltozik a...

Kitti85 kérdése:

Szülés után megváltozik a menstruáció?

Figyelt kérdés
Szülés előtt 27-28 napos ciklusaim voltak, 1 nappal előtte kicsi barnázás és megjött. Első próbálkozásra terhes lettem de elvetéltem 9 hetesen. Egy évig próbálkoztunk mire újra sikerült de a menstruációm ugyan olyan volt. Előtte még 5-6 nappal fájt a cicim is. Amikor a fiam 1 éves lett újra terhes lettem elsőre úgy hogy nem jött még meg a menstruációm mert szoptattam. Most 2 éves lesz és szeretnénk a 3. babát. A menstruációm kb. 1 éve van már de elég zavaros. 2-3 napig csak barnázás, aztán 4 nap vérzés és még kb. 2 nap barna. Utána már 26 napra elkezdődik a barnázás és cicim se fáj. Valaki tapasztalt ilyet hogy ennyire megváltoztak volna a dolgok? Dokihoz megyek 2 hét múlva hátha tud rá valamit mondani.
2015. ápr. 14. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen megváltozott szülés után a mensim. Hosszabb lett, és előtte-utána sokáig tartott a barnázás is (ilyen nekem előtte nem volt).

Elmentem dokihoz én is, mert túl soknak találtam, ameddig tart, meg hát eleve olyan furcsa volt. De azt mondta, hogy nincs semmi baj ezzel, de ha akartam volna, akkor fogamzásgátlóval be tudta volna állítani. Na, én ezt nem akartam, mivel mi is szerettünk volna még babát.

Próbálkoztunk, és a második babánk azonnal megfogant, tehát ez a furcsa mensi végülis nem okozott gondot, csak nagyon kellemetlen volt.

Most 38 hetes terhes vagyok, és nagyon remélem, hogy szülés után már nem lesz ilyen idétlen a mensim.

2015. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szülés előtt meg sem éreztem, hogy megjött. Szülés óta borzasztó. Görcsölök, fáj a hasam és az 5 nap helyett 7 napig tart. A második napon olyan sok, hogy általában éjszaka elázok, teljesen mindegy milyen betétet, tampont használok, minden elázik. Most egy éves a kislányom. Remélem, ha szülök még, utána vissza állok a régi kerékvágásba :D
2015. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok a második babához, könnyű szülést! Akkor hasonló volt Neked mint most nekem. Hát remélem nàlam sem lesz más gond.
2015. ápr. 14. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
34 napos ciklusaim voltak.Aztán kezdtem a fogamzásgátlót,az ugye beállította. 21 gyógyszer+ 4.nap és megjött.Abbahagytam levél közben exemnél,hogy babánk legyen. 1 évig összevissza volt,kb 45 naponként ha megjött,az jó volt.Szétmentünk ,megismerkedtem mostani párommal.Akkorra állt vissza,nem védekeztünk 1x,terhes is lettem.Szülés után szopis gyógyszer,folyamatosan véreztem,szoptatás abbahagyás,rendes gyógyszer,összevissza véreztem. Nekem mindig erős volt és 7 napot tartott egyébként.Kaptam új gyógyszert,ugyanúgy véreztem,lábam is fájt (visszér).Doki,hagyjam abba,pharmatex és óvszer.NA !!! Életem legjobb döntése volt ,hogy abbahagytam !!! Átállt 34 naposra ismét,megjön,2napot elvagyok tisztasági betéttel,utána egy nap kell 3 tampon és betét,utána meg 2napot akár egy tampon is elég lenne,csak ugye a higiénia...Lábam nem fáj,alig vérzek,nem 26-28,hanem 34 naponta jön meg.Tiszta hawaii
2015. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ciklusom hossza nem változott, mindig is 22 nap és 29 nap között volt, tehát átlagosan olyan 25 napos ciklusaim voltak a kezdetektől fogva és ez szülés után is így van. Viszont fiatalabb koromban, mikor még nem szültem, iszonyatosan görcsöltem, erősebb vérzésem volt, menzesz előtt 1-másfél héttel fájtak a melleim, ez mostanra teljesen megszűnt, egyáltalán nincs mellfájdalom. A vérzésem ugyanúgy 5-6 napig tartott, viszont nem barnáztam annyit, mint most. Most szintén ilyen hosszú ciklusaim vannak, viszont 1 nap barnázás, utána jön meg, kb. 3-4 nap vérzés van, majd 1 nap újra barnázás. És az erős görcsök, az erős vérzés megszűnt.
2015. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is, mint az utolsónak! Régen első nap görcsölt a hasam, ez teljesen elmúlt, meg régen egy héttel előtte fájtak a melleim, de amúgy csak ez a két tünet volt. Most is ugyanolyan mennyiségre, nem sok és ugyanannyi napig tart, de már van, hogy két héttel előtte fájnak amelleim, és az egész ciklus alatt hol az egyik, hol a másik petefészkem szúrkál, hol a méhem. Meg régen 1 napig jött belőlem peteéréskor a nyálka, most 1 hétig is van, hogy nyálka jön belőlem. Kíváncsi vagyok, mi lesz szülés után, mert most kismama vagyok megint. Én régen úgy hallottam szüleinktől, hogy szülés után sokkal erőssebb és több lesz a vérzés...nekem nem így lett...
2015. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!